Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze- APS 161 mój jest ten kawałek podłogi


Recommended Posts

dla magdusiad

Sorki za zwloke ale strasznie zajety. Kolejnosc izolacji termicznych i przeciwwilgociowych:

wykusz:

w pierwsza wylewke te co byla wylewana na szalunku razem z wiencem wtopiony styropian 10 cm ( https://picasaweb.google.com/Darek.d...29844189955842 )

szlichta

papa na goraco termozgrzewalna - moze zostac przez zime

plyty z pianki pur obustronnie w folii alu 5cm ( jesli bez foli to obowiazkowo najpierw folia budowlana na pape)

folia budowlana

wylewka 5 cm zbrojenie siatka

dwuskladnikowa folia w plynie na zewnatrz 2x pokrycie i wtopienie w nia tasmy hydroizolacyjnej na laczeniu sciany z posadzka i wtopienie i przyklejenie opierzenia

glazura

balkon:

papa termozgrzewalna

folia budowlana

styropian 5 cm

folia budowlana

wylewka betonowa 5cm zbrojenie siatka

dwuskladnikowa folia w plynie na zewnatrz 2x pokrycie i wtopienie w nia tasmy hydroizolacyjnej na laczeniu sciany z posadzka i wtopienie i przyklejenie opierzenia

glazura

Wazne pod pape najpierw posmarowac beton dysperbitem albo innym mazidlem pod pape a dopiero potem kleic termozgrzewalnie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Migotko, na dom daliśmy 12 cm ocieplenia a na ścianie garażowej jest położone 15cm (wynik zrąbanych fundamentów-żeby fundament na tej ścianie nie był szerszy od ściany to musieliśmy dać grubszy styro), a styropian to "neotherm neofasada"- takie coś wybrał małż, ja się na tym nie znam... zerknij na priva- wysłałam ci wiadomość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

migotka, jak się już zacznie robotę to potem jakoś leci, nawet jak kasy za bardzo nie ma to i tak jest co robić przy domu bez jakiś większych środków finansowych...

 

Witaj Princeso, miło mi że zawitałaś do mojego dziennika, zaglądaj częściej. Ja ze swojej strony muszę przyznać że często was podglądam i ciągle mi mało, proszę o więcej fotek- schody masz śliczne a półki pod schodami na książki będą rewelacyjnie wyglądać :D

 

hej rocia, kopę... tygodni :D

staramy się jakies tam tempo utrzymać ale to nie jest takie łatwe, śwagier i małż już ledwo chodzą-dzień w dzień coś w domu robią... Plany przeprowadzkowe mamy na lipiec, ale wg mnie to prędzejmożna o sierpniu myśleć-no nic zobaczy się jak to wyjdzie...

 

Ja już pierwsze paczki przeprowadzkowe spakowałam i mąż wyziózł- leżą już na strychu- wszystkie misie z mieszkania poszły na strych... niech tam kurze zbierają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia zostało:

- powieszenie wszystkich płyt g-k i ich zaszpachlowanie

- gładzie na całym domu

- wkopanie oczyszczalni i jej podpięcie do domu

- przesunięcie zlewu i dorobienie gniazdek w kilku miejscach

- gruntowanie i malowanie ścian na parterze

- założenie gniazdek (koniecznie) i grzejników (ale chyba nie koniecznie)

- wymurowanie ścianek prysznica i założenie odpływów do pryszniców i w garażu+kotłownia

- obsadzenie wc i umywalki + baterie

- położenie płytek w kuchni, łazience na dole i w wiatrołapie

- podpięcie baterii w kuchni i pod prysznicem

- położenie paneli na parterze

- meble kuchenne + AGD

- założenie drzwi wewnętrznych (chociaż na parterze)

 

już wiemy że przeprowadzić musimy się do końca czerwca...

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

 

Naprawdę mało czasu, ale jak cię znam, to wszystko się uda :) Drzwi na początek wystarczą wam jedne - w kibelku :)

Edytowane przez .:migotka:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak migotka... roboty jest ale i ekipa nadal na nogach się trzyma więc jakoś pójdzie... a drzwi do kibelka- faktycznie niezbędne :D

 

rocia, na dzień dzisiejszy nie wiem jesczze jakie meble będą, czy zrobimy je pod wymiar czy gotowe zamówimy- wszystko zależy od tego na ile nam wyceni meble gość co robi pod wymiar... jak nie przekroczą 9 patyków to udobrucham małża jakoś i będzie to wyglądało extraśnie... się zobaczy jak wyjdzie... może nawet w przyszłym tyg się z tym gościem zobaczymy... kurcze, ciężko mi coś dokładniej powiedzieć-wiele rzeczy robimy spontanicznie, albo w ostatniej chwili... bo różnie z czasem mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

I to mi się u Was podoba - idziecie jak (nieprzymierzając) burza u nas w Boże Ciało.

Ale najbardziej oczekuję na wiadomość czy casting udany w kwestii mebli kuchennych. Nie będę ukrywać, że mam w tym swój prywatny interes (będę potrzebować dobrego fachowca, niedrogiego, solidnego, sprawdzonego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocia, dla ciebie kochana każdy namiar od nas masz na zawołanie !!!

nawet jeśli się zdecydujemy na meble od tego gościa to i tak będziesz musiała na nie miesiąc poczekać- bo tyle będą się robiły mebelki do naszej kuchni- trochę ich jednak jest...

tempo prac by się przydało większe, ale nie ma jak przyspieszyć- śwagier i tak ledwo na nogach się trzyma :D a ja niemam z kim dzieci zostawić, teraz i tak są chore więc... wiecie...

 

rocia, a jak tam trąba powietrzna u was? bardzo proszowice zryło? bo w telewizji nie wygladało to za dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a217.gif

 

 

Na razie chciałabym tylko drzwi do wnęki + półki. Nie zależy mi specjalnie na czasie. To jest Wasz pierwszy stolarz czy już wybrany z kilku?

 

 

Zdrówka dla dzieciaczków.

 

O, a ja nie oglądałam nic w telewizji. U nas wyrwało 3 drzewa z korzeniami. Większe zniszczenia bardziej na wschód (jakieś 10km od nas). Tam pozrywało dachy, poburzyło budynki gospodarcze i połamało dwustuletnie drzewa.

Edytowane przez Rocia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stolarz polecany u mojego męża w pracy (chyba 2 osoby go polecały, głównie ze względu na cenę a ponoć też ładnie robi meble), pytałam już u dwóch innych stolarzy o wstępną wycenę ale jak zaserwowali mi wyceny to szczękę z podłogi zbierałam... no nic, zobaczymy co ten nam powie, jutro ma nam podobno podać już konkretną wycenę...

trzymajcie kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a020.gif

 

Z Krk? Czy okolic?

Wam jakby nie było zależy na czasie. U nas jeden już był na wycenie (powalił wyceną :( ), inny miał na 2 mies. pracy (jakbyśmy się wtedy zdecydowali byłoby już po robocie, ale widziało nam się za długo czekać :( http://www.cosgan.de/images/smilie/traurig/a015.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest z Wieprza koło Krakowa... powiem tak, jeśli nie On to podejrzewam że nie będziemy już nikogo szukać tylko zamówimy gotowe i będziemy miesiąc skręcać :D

ja juz prawie na walizkach, z jednej strony już bym te walizki wywoziła a z drugiej... ogarnia mnie strach przed przeniesieniem się, wszystko nowe i trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego "stylu" życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...