Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze- APS 161 mój jest ten kawałek podłogi


Recommended Posts

Witaj Madziu! My będziemy zalewać ten ostatni strop... więc mam nadzieję, że jakoś to wyjdzie .... no u mnie w domu była kładziona i siatka i specjalny bandaż, i śrubki gęsto... ale to niestety na nic... bo efekty pracy domu i tak widać... :/ kurczęę, ja to już tak nie mogę doczekać się tej wiosny, i startu na budowie kolejnego etapu, że codziennie sprawdzam pogodę na marzec............ :p czy może czasami wiosna do nas nie zawita... :) oj chciałabym żeby wreszcie zaczęło się coś dziać, bo ja też jestem strasznie niecierpliwa i doczekać się nie mogę :/ zaczniemy od zalania chudziaka, a potem mam nadzieję, że już z górki i szybciutko robota poleci :)) i dom zacznie rosnąć w oczach tak jak u Was! Mój przyszły mąż zbiera na dach, ja na okna już mam, teraz z ogromną motywacją i poświęceniem zbieram na drzwi wejściowe i bramę garażową :)) a przed kolejną zimą musimy jeszcze zrobić prąd.. Podobają mi się też rolety zewnętrzne... Mój sąsiad pracuje w firmie z oknami i mówił, że takie rolety najlepiej montować przy montażu okien... bo potem dużo wiercenia itp.. tylko skąd wziąć na to kasę ... Dodatkowe ok. 5000zł ... Chyba chwilowo muszę zapomnieć o tych roletach, chociaż one chronią nie tylko przed słońcem czy upałem, ale i przed złodziejami... :/

Chyba pójdę nad rzekę Marzannę spalić, co by już pożegnać tą zimę.... :rotfl:

 

 

No gdzie ta wiosna ?!?!?! :D

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

;)

Coś napisałam nie tak;)))

Więc jeszcze raz;))

W zeszłym roku na wiosnę zaczęłam budowę domu Aps 161

tutaj są zdjęcia i mój blog budowlany

http://www.moni-sama.mojabudowa.pl/

Zapraszam do odwiedzania i komentowania.

Miło jest Was podpatrywać i oglądać zdjęcia z budowy Apsika:yes:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex dzięki za info co do łączenia płyt g-k, jak dojdziemy do tego etapu to na pewno cię pomolestuję o rady :)

 

Justynko, wiosna to juz fakt! a powiedz jakie okna będziecie kupować i jakie drzwi oraz bramę?

 

Cześć Moniko, jak miło cię gościć!!

przejrzałam już twój dziennik budowy a fotki to dosłownie pochłonęłam. Jestem pelna podziwu że jednak zmieściliście schody zewnętrznę frontowe-tzn że z 3 str macie schodki. my zrobiliśmy inne schody bo po pierwsze takie nam się spodobały a po drugie baliśmy się ze moga nam się nie zmieścic te boczne schodki od strony garazu.

no i jeśli mogę to zapytam z jakiej firmy prezentujesz płytki łazienkowe? napisz jak pamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę powiedzieć, że podobają mi się schody i Twoje Madziu, i Twoje Moniko... :) a najlepiej ich połączenie- czyli półokrągłe rozchodzące się.... :p ale też boję się, że nie zmieszczą się od strony garażu :/

Co do okien, podobają mi się w kolorze złoty dąb obustronnie w kolorze, i chyba ze szprosami wewnątrz szyby - w kolorze okien... brama garażowa też w tym kolorze i drzwi wejściowe (metalowe) również kolor złoty dąb... nad firmami jeszcze się nie zastanawiałam :/ Możecie jakieś polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja justynko brałam drzwi z firmy Wiatrak, mają mnóstwo modeli i w necie ludzie raczej bardzo pozytywnie się wypowiadają o tej firmie, tu masz linka:

http://wiatrak.biz.pl/index.php

 

ale drzwi i bramę brałam przez sklep Hanbud w krakowie, tu masz ich ofertę drzwi:

http://www.hanbud.com.pl/drzwi-antywlamaniowe-gerda.html

 

ja mam drzwi drewniane, za krótko je mam żeby powiedzieć ci czy są ekstra czy nie... mi się one od zawsze podobały... kosztowały więcej od bramy segmentowej Wiśnowskiego :)

 

moi sasiedzi co buduja dom obok naszego też z wiatraka brali drzwi tylko że ich drzwi są dębowe i kosztowały ok 8-9 tysiaków

Edytowane przez magdusiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo podobają się drzwi drewniane, ale boję się tego, że z czasem się powyginają i nie będą dobrze dochodzić do futryny itp.. Mam w domu drzwi drewniane z jajowatym witrażem (oczywiście nie za taką kasę jak te z firmy Wiatrak) :) chyba z 6-7 lat je mamy, to drewno skrzypi okropnie przy otwieraniu i zamykaniu drzwi, niczym nie da się tego nasmarować, no i pokrzywiły się tak, że musieliśmy zmienić uszczelkę na grubszą bo wiało, a teraz się nie domykają :/ i trzeba je mocno dociągnąć bo inaczej zamek nie załapie i się otwierają :-/ boję się tych drzwi drewnianych, że może zrobić się z nimi to samo od warunków atmosferycznych :-/ są piękne, ale ceny też mnie trochę odstraszają... :eek: :confused:

 

A co myślicie o oknach ze szprosami???? Ja chciałam takie, ze szprosami wewnątrz szyby i w kolorze okien czyli złoty dąb..... ewentualnie brąz... ??? Pomóżcie, bo już sama nie wiem :( Dach ( blachodachówka ) , okna, drzwi i brama garażowa miały być w kolorze złoty dąb... niestety "drugiemu inwestorowi" nie podoba się dach w kolorze złoty dąb... :bash: i muszę kombinować.... :rotfl: zawsze podobał mi się ten kolor bo wydawało mi się, że to taki naturalny kolor drewna..... :) POMÓŻCIE !!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe przyjęcie .Justynko dziękuje za zaproszenie do znajomych;)):)

Ja mam szprosy w domu ,w którym obecnie mieszkam.Mamy te szprosy około 6 lat.

Uwierz ,że znudza Ci się

.Ale wiem ,że podobaja Ci się ,bo tak każdy mówi kto ich nie miał .Bardzo ładnie wyglądają.owszem

.MI może po prostu się przejadły,dlatego u siebie w nowym domu ich już nie robiłam.:yes:

Wiesz ,że mimo,że szprosy zajmują niewielka powierzchnię w środku okna to potrafia jednak ograniczać pole widzenia...mnie juz to denerwuje.Nie mam jakiś przesadnie grubych szprosów.Ale się na ich temat rozpisałam;)):D:D

A Justynko chcesz taki krzyżk przez środek okna??czy po linii ramy???

Co do moich schodów..ehhh..nie wiem czy nie zlikwiduje mi się jeden stopień z tamtej strony od garażu.Bo automatycznie poniosę teren ,żeby wyjechać autem z garażu :yes: i chyba jeden stopień ,jak nie dwa mi zniknie:(

No zobaczymy w praniu jak to wyjdzie.

My mamy okna z firmy oknoplan,którzy sprzedają okna vidok na profilach veka czyli tych ,które mają raczej wszystkie okna;)))))

Justynko daj numer do drugiego Inwestora:D

W dwie go przekonamy:))))hihihi./...pozdrawiam cieplutko;))

aha..Madziu,o które konkretnie Ci płytki chodzi???Bo tam różne różniste firmy są.BO byliśmy z meżem w leroy merlin,obi,praktikerze,i u nas w Niepołomicach w takim duzym budowlanym sklepie:)):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o szprosach po środku okna... - krzyżyk... kurczę no zawsze mi się podobały i uważam, że dodają domu takiej elegancji... ;) chociaż bez szprosów też jest to możliwe... teraz sama nie wiem :-/ My też będziemy podnosić teren. Ogólnie nasza działka "biegnie" lekko z górki, ale i tak troszkę trzeba wyrównać itp... co by potem ładnie ogród wyglądał :) Powiem Wam dziewczyny, że z racji tego, że dziś mam wolne i nie idę do pracy, zrobiłam obejście wokoło domu (mojego rodzinnego) i byłam w sadzie, który zasadziłam, i w ogródku... i moje spostrzeżenia są takie, że hortensje puszczają listki...... hosty wykluwają się z ziemi.... wierzba szczepiona ma peeełno baziaków... porzeczki w sadzie i drzewka też piękne pączki mają... Znakiem tego, dobija się do nas wiosna :p Przeraża mnie tylko prognoza pogody na weekend- opady śniegu.... :( no ale może to już ostatnie... :) hihihi

Coś mam przeczucie, że murarze w tym roku wcześniej rozpoczną swój sezon .... :) mam taką nadzieję... ! :)

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zastanawiałam się nad szprosami bo wiedziałam, że nigdy nie będzie mnie na nie stać. Ale gdybym mogła za zupełna darmochę strzelić sobie szprosy to zrobiłabym sobie te idące po ramie i w kolorze starego matowego złota, bo w słońcu pięknie by pasowały do koloru moich okien, czyli do orzecha.

 

drzwi drewniane teraz robią trochę już inaczej, żeby się nie wypaczały to kleją je z mniejszych elementów (klejenie przebiega jakoś ciśnieniowo) no i moje są wzmocnione rama metalowa w środku więc nie powinno być z nimi kłopotu. Poza tym ten wzór drzwi mną tak zawładną, że jak się dowiedziałam że mogę mieć te drzwi to myślałam że teścia na ręce wezmę :) (a ułomek nie jest).

 

okna tez mam vekę ale produkowana przez KNS Śląska Fabryka Okien

 

Monia podam ci numery zdjęć (w kolejności porządkowej od góry): 3,5, 7 (w szczególności), 8, 9 i 10...

czyli prawie wszystkie fotki :D :D :D

i wiesz co monia, napisz mi w którym miejscu w niepołomicach jest ten sklep z płytkami o którym mówiłaś, może kiedys tam zajedziemy ... a moze nawet i wasz domek zobaczymy... kto wie!

 

dziś w słońcu było 15 stopni, CUUUUD!!!

miałam dziś tak dobry humor że sobie nawet nie wyobrażacie!

 

 

szwagier, jak mam komu słodzić to słodzę, a jeśli jeszcze dodatkowo ta słodycz jest zasłużona to tym bardziej! a jak cię już zmuli ta słodycz to daj znać,przyjdę na działkę jak będziesz coś robił i moim "aptekarskim" okiem wytknę ci jakiś drobiazg... :D a potem zacznę słodzić od nowa :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justys, ja nigdy nie prosiłam o wycenę moich okien łącznie ze szprosami ale czasami ktoś mi dopisywał, że jakbym chciała szprosy to muszę dopłacić, np:

- MSPLUAS: Dopłata za szprosy białe 8, 16, 26,45 mm lub złote 8 mm – 2200 zł; Dopłata za szprosy drewnopodobne z jednej strony 18, 26 mm – 4500 zł

- nie mogę znaleźć od kogo ale miałam nawet wycenę szprosów na ok 5 tys...

więc to nie było na moją kieszeń, jak dla mnie za duża kasa za tak małe dziadostwo i oprócz wyglądu do niczego innego, ważnego nie służą, żeby kosztowały ok tysiaka to byłoby ok, i pewnie bym uprosiła małża o te szprosy, ale nie za taaaką cenę!

 

szwagier, jadłeś ptysie!!!!!!???

jak mogłeś, ja już nawet nie pamiętam jak ptyś wygląda nie mówiąc już o tym ile lat ich nie jadłam, ostatni raz chyba w podstawówce.

Przywieź mi w sobotę ptysiaaa, od Szarego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpicie już??;))

Ja jestem wykończona po dzisiejszej pracy,ale co tam;)

http://www.dorbud.com.pl/ to link do strony tego sklepu w Niepołomicach ,w którym my oglądaliśmy te płytki.;)

My mieszkamy jakieś 15 minut drogi od Niepołomic ,więc nie wiem czy nas znajdziesz;))ale szukaj ,szukaj;l)))i tak chyba w sumie mamy takie same domy ,więc nic ciekawego u mnie nie zauważysz,a na kawke niestety jeszcze nie mogę zaprosić,no chyba ,że piszesz się na taką z termosu::p)))??to zapraszam;)

Mną się w sprawie szprosów proszę nie sugerować,bo niestety ja należę do osób,którym wiele rzeczy szybko się nudzi:))uciążliwa to przypadłość ,ale cóż:))chyba już nie będę tego leczyć.Justynko jak Ci się podobają to bierz:)

Drzwi ja mam stalowe.

Czy ktoś coś o ptysiach pisał??heheh ja też chcę;)))miłego wieczorku;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejuuuu!!!! Nie miałam pojęcia, że szprosy aż tyle mogą kosztować !!!!!!!!!!! myślałam, że może jest to dopłata w kwocie 1000zł-1500zł....czy coś koło tego.. :-/ W dodatku chyba podobają mi się te najdroższe szprosy drewnopodobne w kolorze okna obustronnie.... ale cieniutkie...

Ciekawe jakie u nas są ceny... okaże się w lecie... wtedy wyjaśni się czy stać mnie na okna ze szprosami czy nie :-/ ojjj bardzo mi się podobają ..... ale jeśli faktycznie zaśpiewają mi za nie dopłatę 3000zł lub 4000zł .... to chyba zrezygnuję, bo w tych pieniądzach będę miała drzwi wejściowe albo bramę do garażu :-/

ojj, jestem zawiedziona :( ale teraz przynajmniej mam orientację, ile to może kosztować :(

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę się pochwalić tym, że w sobotę wieczorem mój luby zapukał do moich drzwi :) postanowił mi zrobić niespodziankę, i przyjechał z Belgii ( tam pracuje na stałe) :p ani słowem wcześniej się nie zdradził, że przyjeżdża :D właśnie miał jechać do murarza, bo od rana próbuje się z nim spotkać, i niestety nie udało się go zastać... Żona Pana majstra kazała przyjechać pod wieczór, więc Mateusz już tam jedzie :) A ja jak zwykle siedzę jak na szpilkach i czekam na wiadomość, kiedy przyjdą na budowę... (ja mam nadzieję, że już! najlepiej jutro:) ) a jak już przyjdą na budowę, mają ciągnąć ściany do góry, a dopiero potem jak ziemia osiądzie, będą zalewać chudziaka... oby weszli szybko na budowę, w tym nowym sezonie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tylko będzie wreszcie co pokazać, to oczywiście pochwalę się :D na razie musimy jeszcze czekać, bo chodź pogoda ładna to murarz stwierdził, że jeszcze trochę trzeba poczekać..... Może do połowy marca, a może przyjdą dopiero po świętach... :x Kurczę ten mój dziennik budowy -coś z nim nie tak, ale nie wiem co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...