Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze- APS 161 mój jest ten kawałek podłogi


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monia, salon mamy od południa a wykusz od ... zachodu wiec cały dzień będzie tam jasno.

chudziaka niczym nie malowaliśmy, dlatego że u nas dom jest bardzo wysoko posadowiony (prawie piwnica wyszłaby), więc nie było potrzeby dodatkowej izolacji przeciwwilgociowej. Nie ocieplaliśmy ściany miedzy garażem a częścią mieszkalną, na tej ścianie w garażu będzie spory grzejnik, natomiast mocniej docieplona ma być ściana garażowa zewnętrzna (czyli dokładnie ściana leżąca naprzeciwko tej o która pytasz), wydaje nam się że wystarczy...

na dole mamy 10 cm styropianu i 5 cm wylewki będzie... niestety będzie dopiero bo przez nadciągający mróz wylewki musimy przesunąć w czasie o co najmniej tydzień, eeeeeeeeeehheeeeeeeee...

 

jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu Wasze postępy i mnie cieszą .Przepraszam ,że pisałam w dzienniku,ale jeszcze nie znam sie na wpisach tutaj ,nie wiem co i gdzie można pisać.Dzięki ,że napisałaś.BYłą opcja dodaj komentarz i myślałam ,że mogę:rolleyes:

Zaraz u Was też wylewki,jak to sprawnie Wam idzie.Ile sobie policzył za metr wylewek za robociznę.??Jeśli możesz napisać??bo nam majster najpierw powiedział 11 na jesieni ,a teraz podniósł na 15,a nawet 20 ,jak nie będzie miał chłopaków do pomocy..to masakrycznie dużo mi sie wydaje:(

Po wylewkach będziecie jakieś płytki już kłaść??miłej niedzieli..fajnie patrzy mi sie na Wasz dom..tak jakbym swój widziała,a u Was juz większe postępy;)buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, nic nie szkodzi, napisałam tylko żebyś wiedziała, chce żeby w dzienniku były same wpisy z prac na działce...

 

wylewkarz powiedział nam 12 zł/m2 ale samej robocizny, jednak jak przedstawił nam koszt materiałów za jednostkę (np cena piachu za wywrotkę czy cena cementu za tonę) to zdecydowaliśmy, że taniej nam wyjdzie jak będzie robił ze swoim materiałem. Na dzień dzisiejszy nie wiem ile wyjdzie nam m2 wylewek z materiałem i robocizną ale mamy nadzieję że zmieścimy się z całymi wylewkami (robocizna+materiały) w ok 5 tysiakach (a mamy niecałe 200m2 powierzchni ). Średnio więc wychodzi 25zł/m2 całkowitych kosztów (w tym tez jest styropian pod wylewkami, dylatacja itd). jeśli masz kogoś kto robił już wylewki to możesz się zapytać ile wyszło im za m2 całkowitych kosztów wylewki. tez byłabym ciekawa czy nie za dużo zapłaciliśmy, ale z drugiej strony przy co-kan-wod i wylewkach kompletnie nawet raz palcem nie kiwnęliśmy, aż nam dziwnie, bo tylko przyjeżdżamy i patrzymy ile przybyło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ewelinko

 

o kosztach wylewki powiem ci może jutro jak skończą, albo w środę jak już zapłacimy bo na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiemy ile wyjdzie dokładnie. Na pewno robocizna to 12zł/m2, do tej ceny dojdzie materiał (ale będzie to cena łącznie ze styropianem niestety), wydaje nam się że będzie to coś koło 24-25zł/m2 z materiałem, no ale zobaczymy przy płaceniu

 

justynko, ja nigdy nie zastanawialam się na kostką na schody bo mam wysoko wyniesiony dom i u mnie taka kostka nie zdałaby egzaminu, dlatego będziemy mieli wszystko wylewane z betonu... ale widywałam u forumowiczów schody z kostki i fajne były...

justyna, zobacz jak wyczaił twoj majster pogodę, dobrze że was pohamował z zapędami, teraz jest zimno jak w psiarni i byście sobie w brodę pluli, że nie zaczekaliście jeszcze chwilkę... ma facet nosa :D

mówią że wiona będzie baaardzo powoli się ocieplać, będzie też mokro, ano ale do ciepełka jest już bliżej niż dalej, oby tylko wam budowę pogoda nie opóźniała, jestem z wami !!!

 

cześć migotka, jak dawno cię nie widziałam... a w zasadzie nie widziałam twojego wpisu :D :D :D

bardzo się cieszę że już dom wyznaczacie, a Święta tuż tuż i zacznie się urwanie głowy, ale jakie to będzie dla was , hmmm... budujące :D :D :D

trzymam mocno kciuki i pisz jak najwięcej w dzienniku... no i foty zawsze proszę, bym swe piękne oczy mogła nacieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdusiad, mam nadzieję, że pójdzie nam wszystko możliwie bezboleśnie i zgodnie z planem. Doczekać się już nie mogę :)

Na razie jeszcze jedną ważną rzecz mamy do załatwienia - żłobek dla synusia. Niestety realia są takie, że na wychowawczy pozwolić sobie nie mogę, więc liczymy na cud jakiś, aby znalazło się miejsce od września :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj miał nosa majster, miał... :) Ja siedzę teraz cały tydzień na urlopie, więc podglądam postępy w robocie u Was :) Pogoda niestety nie jest wymarzona, ale prognoza, którą zapowiadają jest budująca :p Nawet +15 stopni , a na Święta nawet do +18 stopni !!!! :D

Madziu ja też jestem ciekawa ile wyniosą Cię wylewki, i hydraulik... ?! :) A gdzie będziesz mieć grzejniki (poza garażem) ? :) podłogówka na całym domu?

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dnia dzisiejszego hydraulikowi zapłaciliśmy 10700zł za:poprowadzenie rur od wody, kanalizacji, 2 rozdzielnie, podejścia pod grzejniki w każdym pomieszczeniu na górze, na dole w pokoiku,w salonie, w wykuszu, pod schodami, w łazience, za podłogówkę w kuchni, obu łazienkach i w wiatrołapie, podejście do pieca i cwu- jest to cena z materiałem i robocizną. Będzie nam jeszcze podłączał piec jak kupimy i za to osobno musimy dopłacić, ale nie wiem ile to będzie kosztowało. Jak będziemy na tym etapie to napewno napiszę. Wylewki wyniosą nas 7300zł z robocizną i materiałem (styropian lepszy-chyba austrotherm, czy jakoś tak), za robociznę brali 12zł/m2.

 

justyna, jak sprawdzi się temperatura o jakiej piszesz (bo ja nigdzie takich pięknych wartości nie widziałam) to cie wycałuje !

 

ewelinko, pytałaś o koszt wylewki bez styropianu...

wylewek wyszło nam 195m2, za styropian zapłaciliśmy 2,5 tys, robocizna 12zł/m2 (możesz sobie więc policzyć), a reszta kwoty to pozostały materiał na wylewki, więc gdzieś około 2300zł

Edytowane przez magdusiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda super wyszły wylewki,jak mi się marzy,żeby już u mnie były.Po wyrównaniu w pokojach tak domowo się zrobiło.

Widzę,że nie tylko ja się mylę i wpisy innych lądują u Ciebie w dzienniku.Chyba napis na czerwono nic nie dał jak na razie:));););)

Ale ja postanowiłam poprawę ,więc pisze tutaj:)):):)

Myślałam,że wylewki im dłużej zejdą...a tu dwa dni i po robocie????No to elegancko..Jakby tak wszystko szybko szło.

Na balkony ile poszło styro ,tzn jaka grubość??

I na tarasie też Wam robią??bo my właśnie mamy docieplać taras.buziaki:*

 

p.s.teraz dopiero zauważyłam ,że nie macie tarasu jeszcze;))a jaki planujecie??

Edytowane przez MONIA28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki..... czy przyszło Wam kiedyś do głowy, żeby schody wejściowe i taras zrobić nie wylewany, a z kostki brukowej? mi się podoba koncepcja z kostki, i koncepcja schodów i tarasu wylanych z betonu i obłożonych płytkami... i kurde nie wiem :/

To będziesz miała trudny orzech do zgryzienia.;);)

.Ja np wolę kostke jako ścieżki gdzieś,ewentualnie podjazd pod garaż.Mi sie bardziej tarasy podobają wykończone płytkami,ale co człowiek to opinia.Nie wiem ,jak z piachem ,który jest pod kostką??czy on jest dobrze schowany,zeby sie nie nosił do domu??Nie wiem,nie znam się na tym.Na pewno kolorystycznie można poszaleć,bo różną kostke robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia, napis zrobiłam dziś :D

po prostuczasami czegoś szukam w dzienniku żeby sobie przypomnieć to i owo i jak są dodatkowe wpisy to dziennik robi się mało czytelny i przejrzysty. a na komentarze zaglądam dokładnie taką samą ilość razy jak na dziennik, więc nic nie umknie moim oczom :D :D :D

 

powiem ci, że chłopaki to ponoć sporo przerw sobie robili, i to nie były przerwy na odcedzenie kartofelków i dyma, tylko dłuższe. więc jakby się sprężyli to by nasz dom w jeden dzień machęli, no ale od początku mówili że 2 dni im zejdzie więc nie mogę mówić że się ślimarczyli :D

 

na balkonach mamy 5cm styro i folia, ale jak przeglądałam dzienniki budów to ludzie czasami balkony ocieplają styro jeszcze pod balkonem i dopiero balkon obrabiają. ten balkon wykuszowy będziemy chyba jeszcze izolować dodatkowo jakąś folią w płynie lub czymś innym no i rynienki będziemy zakładać żeby po ścianach się nie lało...

 

Dobra, to teraz ja zapytam: czy ktoś z was miał do czynienia z płytkami Paradyż (kolekcja AMICHE / AMICI) i Tubądzin (kolekcja FLORAL STONE)? pytam, bo jedne płytki planuję do łazienki na dole a drugie do łazienki na górze. Póki co nie kupujemy jeszcze ale chce zebrać jakieś opinie, bo jakiś czas temu stykałam się z negatywnymi opiniami co do płytek Paradyża (nie pamiętam tylko czy to dotyczyło jednej wadliwej kolekcji czy ogółu).

jak coś to piszcie swoje opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moglbym doradzic tym co beda mieli podlogowke w calym domu to polecam na posadzke anhydryt. Zaleta min. to ze dokladnie oblewa weze do okola co przyczynia sie do lepszego oddawania ciepla. 2,5 godz roboty 170 m.kw czysciutko pompa i z wielkiej gruszki. Jesli chodzi o uzytkowanie - rewelacja, zadnych naprezen podloga bardzo szybko sie nagrzewa i szybko oddaje cieplo. Nie trzeba wylewac takich grubosci jak przy betonie wystarczy 3cm nad weze grzewcze. Cena troche to drozej wychodzi ja zaplacilem w 2011r. 7 tys za 170 m kw - teraz moze byc taniej. Tutaj fotki z prac przy wylewaniu:

https://picasaweb.google.com/Darek.dr.floyd/BudowaAgiliaWylana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kuniaa, drzwi działają bez najmniejszego zarzutu, domykają się idealnie, zamek działa świetnie, nie widzę żadnych krzywizn. Ale muszę przyznać że drzwi są pod sporym balkonem więc nie leje się na nie deszcz, ani słońce ich nie wypala.... w każdym bądź razie ja jestem mega zadowolona z nich!

 

dex a jak u ciebie z łazienką, działasz juz coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałąm oglądałam,jak to fajnie jest w końcu widzieć postepy w domu ,którego projekt jak też wybrałam.Dotąd czułam taka pustkę:))))a Tu proszę codziennie Madziula jakieś postępy.Wczoraj jak głupia nie mogłam sie oderwać od czytania od początku Twojego dziennika.Nie miałam wczesniej czasu,no dobra lenistwo też odegrało nie małą rolę;)

Super mi się podobaja ,zwłaszcza określenia ,na niektórych majstrów,albo przysłowia z życia wzięte:))

Wiesz zaczęliście pod górkę,a teraz(odpukać oczywiście),idzie Wam jak z płatka.I te drzwi wymarzone,wygrana teścia..faktycznie 5tke trafił??niesamowite..

I tak duzo robicie wspólnie z rodziną.Niesamowite ,jeszcze raz to podkreślę.Bo z rodziną to różnie.A Wy się wzajemnie wspieracie i pomagacie sobie.Bardzo miło się czyta,że są jeszcze tacy ludzie.I zgoda z teściami..fenomen na skalę krajową:)))

Wracając do ostatniego Twojego wpisu.

Myślę,że wylewkom na balkonach nic nie będzie.MOże jest śnieg,ale nie ma mrozów takich znowu.

U nas sąsiedzi dom od podstaw budowali w styczniu..to dopiero jest odwaga:(

Dom w środku bajeczny..I TY ten styropian co kawałek przesuwałaś pod nogi??hihih

KOsmicznie to musiało wyglądać..Zazdroszczę..pozytywnie oczywiście..też już bym tak chciała na styropianie pospacerować po moich wylewkach;))mocno ściskam...

aaa....zima fru,fru w następnym tygodniu;))oby::)):wiggle::wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...