Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze- APS 161 mój jest ten kawałek podłogi


Recommended Posts

monia, miło mi słyszeć tak miłe słowa o swoim dzienniku, o nas, o teściach i rodzicach... to takie budujące i zachęca do dalszego działania i pisania.

 

tak, teściu wygrał "5" w totka no i zrobił nam taaaką niespodziankę, teraz jak zawsze przyjeżdżam na działkę to wpatruję się w drzwi i je podziwiam, to takie moje oczko w głowie :D

zarówno z rodzicami jak i z teściami mamy oboje z mężem naprawdę bardzo dobre relacje, zawsze tego pragnęłam i mam, dumna jestem z tego :)

 

a styro to małż przesuwał bo on był rano w domu, na jednym płacie stał a drugi kładł przed siebie. potem tamten z tyłu przekładał przed siebie itd... przy wejściu do domu mamy świeżutką wylewkę więc inaczej wejść by się nie dało...

tak, teraz wszystko leci coraz szybciej, a kolejne dni zapierdykają jak na redbullu, za dwa dni połowa marca a my od dziś chyba mieliśmy jechać z ociepleniem domu... a za oknem śnieeeeg!

ale ponoć teście i śwagier w piątek przyjeżdżają żeby naszą barierkę skończyć i założyć, no i już mi się nasuwa szatański plan żeby kogoś (pewnie teściową, bo szwagier już nie da się nabrać) zostawić z dziećmi i ze ślubnym podjechać na Klimeckiego obaczajać płytki, panele, i jeszcze kilka innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wizualizacje robimy w Pro100, ale płytki musieliśmy sami wstawić do biblioteki programu, bo nie było ich...

może jak będzie czas to zaczniemy projektować sobie górną łazienkę. Dokładny projekt kuchni zostawimy jednak stolarzowi, który będzie wykonywał nam szafki (tylko że jeszcze go nie mamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY Kapitanie :). a ja nadal bede Cie meczyła tymi tynkami..jaki braliscie tynk?? Wiem ze chyba Baumit ale jaki?? Czy korzystniej kupować czy brac z materiałem?? A jak kwestia gładzi?? Bedziecie robić?? Czy po tych tynkach juz nie koniecznie?? A w ogóle to jakos mi sie odechciewa wszystkiego przez ta pogode..koncepcja łazienek mnie przytłacza zero pomysły..a tu jeszcze trzeba plan gniazdek i kontaktów stworzyc..a nie chce mi sie NIC..chyba jakis kop mi potrezbny nie powiem gdzie ;) Aaaaaa własnie Monia 28 ja tez lałam 2 płyte i mam nadzieje ze bede mega zadowolona...odpada zabawa w wełne i karton gips:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan do bazy, kapitan do baaazy!

 

kuniaa, mieliśmy tynk Baumit, ten o średniej wielkości ziarnistości (na lepszy tynk nie było nas wtedy stać, nie mówiąc już o "kwarcowym", do którego ponoć nie trzeba gładzi), poza tym wiedzieliśmy że będziemy chcieli robić gładzie, więc taki układ nam pasował.

jeśli chodzi o to czy brać tynkarzy z materiałem czy osobno to powiem ci że zależy, musicie sobie najpierw policzyć powierzchnię do obtynkowania i popytać po składach o wyceny potrzebnej ilości tynku, a potem zobaczyć ile zawołają tynkarze za materiał... inna sprawa jest też wtedy gdy nie macie np czasu na jeżdżenie po składach i załatwianie, wtedy tynkarze z materiałem są lepszym wyjściem...

my jednak zdecydowaliśmy się samych tynkarzy a materiał załatwialiśmy na sprawdzonym przez nas składzie budowlanym, wyszło trochę taniej niż "tynkarze z materiałem" i dodatkowo mieliśmy jeszcze zwrot podatku za materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza do Kapitana Czy mnie słyszysz..powtarzam czy mnie słyszysz...powtarzam czy mnie słyszysz...

 

My tynków bedziemy miec chyba dobrze ponad 600m tak mi sie cosik wydaje a nie jak Pan tynkarz przepowiada ze moze koło 500 ( jeszcze Pan domu nie widział )...powiedzieli mi 22 z materiałem i 13 bez materiału... Nie znam tych tynków na którym oni pracują ( w swoim ogłoszeniu podaja nazwe )...znalazłam pare opini o tych tynkach na równo negatywne jak i pozytywne wiec sie zastanowię

Czy dobrze pamietam że braliście 10 ton ??

A to dzwonie do składów popytać Kase dostaliśmy juz za zwrot VAT to moge ..własnie co ja za to moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Madziu podobają te płytki .Nawet gdzieś na blogu u kogos widziałam tylko na większej powierzchni łazienki.

Krany w większości takie wymyślne..ten a la wodospad fajny...on jest szeroki..więc myślę ,że woda w takiej samej ilości będzie leciała.tylko nie wiem jak z rozchlapywaniem po umywalce..musi byc chyba większa umywalka pod to .a sama wiesz,że na dole w łazience wejdzie..50 tka chyba??Kran do kuchni..hmm..wymyślny,ale ma tam tyle spotów,że z czyszczeniem po jakims czasie może być masakra,a przypuszczam,że nie chcesz na sprzątaniu spędzić pól życia.Ale czego się nie robi dla upiększenia//

na deszczownicach sie nie znam..

Stryszek fajny Wam sie robi..ale szczerze..nie zazdroszczę Wam tych regipsów...,stelaży etc ,które będziecie musieli robić...ja się zraziłąm do regipsów i dlatego mam lany ten 2 strop.

Parapety będziemy miały podobne..Wy macie z takimi ciemniejszymi plamkami jeszcze,my ciut jaśniejsze..ale Wy macie okna dwu stronnie w kolorze.to sie zgrają.

Mój mąz też targować zupełnie sie nie umie;(

NIe pisze polskich znaków,bo mi się już nie chce tych altów wciskac wybacz:))zmęczona jestem..:)

oby do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz,efekty widac od razu...nie wieje,jak w kieleckim...regipsy po 10 latach....masakra..chocby nie wiem jak i kto je robił...

może płyta wychodzi troszke drożej ,bo beton i drut..etc,ale warto.W wietrzne dni..jak strop jest z regipsów to tak słychac wiatr w pokojach u góry ,że obłęd....każdy to mówi kto taki miał strop...

ja podziękowałam i mam bezpieczny betonik...bunkier jak ktos napisał;)))pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUniaa..----Będziesz,efekty widac od razu...nie wieje,jak w kieleckim...regipsy po 10 latach....masakra..chocby nie wiem jak i kto je robił...

może płyta wychodzi troszke drożej ,bo beton i drut..etc,ale warto.W wietrzne dni..jak strop jest z regipsów to tak słychac wiatr w pokojach u góry ,że obłęd....każdy to mówi kto taki miał strop...

ja podziękowałam i mam bezpieczny betonik...bunkier jak ktos napisał;)))pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tak jak pisalem wczesniej jak wazne jest prawidlowe wykonanie termoizolacji i montaz rygipsow. a tak nawiasem beton ma o wiele wieksza przenikalnosc dzwiekowa niz welna: http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje/welna-mineralna-w-budownictwie-zastosowanie_58266.html a tutaj przykladowe wspolczynniki przenikalnosci akustycznej roznych materialow - im wyzszy tym lepszy: http://mieszkaj_lepiej.republika.pl/po_drugiej_stronie.htm#1 Natomiast prawda jest ze sciany czy stropy z pelnego betonu o odpowiedniej grubosci spelniaja normy ale halasu powietrznego, natomiast halas uderzeniowy rozchodzi sie takiem stropie promieniowo a czasem moze nawet rezonowac. stropy gestozebrowe to juz calkiem nie spelniaja zadnych warunkow akustycznych. i teraz mam pytanko jak rozwiazane jest ocieplenie skosu wylanego z betonu? skoro taki skos aby zapewnic warunki konstrukcyjne musi miec odpowiednia grubosc do tego jak sie domyslam odpowiednia grubosc termoizolacji, laty dachowka - jakiej grubosci jest wtedy calosc? wnioski - idealnym rozwiazaniem izolacji akustycznej materialowej i powietrznej jest kombinacja kilku warstw z roznych materialow. no ale to koszty i czasem niema mozliwosci tego wykonac. Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia, no właśnie jeśli chodzi o baterię kuchenną (zlewozmywakowa) to obawiam się czyszczenia... ale i podoba mi się niezmiernie... no nic, pomyślę jeszcze, póki co kupować na razie nie muszę

a bateria w kształcie litery "C" jest do wanny więc nie będzie mi przeszkadzało rozpryskiwanie wody, hamuje mnie jedynie cena!

baterie do umywalek mają wylot wody normalny, z siateczką (jak w każdym kranie) tylko z zewnątrz są ... inne :)

któryś z nich kupię bo by mnie sczyściło :D :D :D

umywalka na dole to chyba będzie prostokątna bo po sianie na której są drzwi jest chyba tylko 41cm...

 

a parapety chciałabym aby przyszły z tymi ciemniejszymi akcentami, ale obawiam się, że będą jaśniejsze- zależy z jakiej partii mi przyjdą

 

się zobaczy, plany mam ale i tak końcowym wyznacznikiem będzie pozostała do dyspozycji kasa

 

Znowu nas zima zaskoczyła, to już drugi raz w ciągu kilku dni-masakra

Edytowane przez magdusiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex..poradniki ,a to co jest w życiu często mijają się z prawdą.Pewnie,że jakoś wykonania ma duże znaczenie.

Beton może mieć mniejszą przenikalność dźwiękową,ale na ten wylany skos dajesz wełnę,więc..hmmm....

Chodziło mi o to bardziej ,że regipsy pracują cały czas...i słychać jak trzeszczą,w gorszą ,właśnie wietrzna pogodę.

Wszystko co nowe pewnie ,że wygląda znacznie lepiej i może mniej widoczne są wtedy wady regipsów..Wszystko ma swoje zalety... i wady..

Ja nie poznałam osoby ,która by z własnej nie przymuszonej woli wybrała regips.Każdy raczej się cena sugeruje.Wiadomo różnie jest.Ale ja np wolę mieć lane skosy niż drzwi wejściowe za 10 tysiaków.Każdy ma swoje priorytety.No i oczywiście warunki finansowe też odgrywają dużą rolę.Pozdrawiam cieplutko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migotka, nie wydaje mi się by ta bateria miała wyciąganą wylewkę, nie ma nawet jak je... schować?!

powiem ci że tez myślałam nad kranem z wyciągana wylewką... wiem o ich zaletach i jak znam siebie pewnie przy podejmowaniu już konkretnej decyzji zrezygnuję z tej kosmicznej na rzecz tej praktycznej, a potem będę trochę mlaskać aż się przyzwyczaję i będzie git! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia zgadzam się z Tobą w 100% !!!!

Osoba, która nie ma regipsów, zawsze będzie twierdzić, że jeśli będą dobrze położone to nic się z nimi nie stanie....

Otóż to jest błędne myślenie (niestety), bo tak jak napisałaś "dom pracuje" cały czas, i nie ma szans by po jakimś czasie (u mnie ok. 2 lata) nie powstały pęknięcia na łączeniach, i choćby nawet położyła je sama ekipa z programu "dom nie do poznania" (czyt. fachowiec nad fachowcami)...... :(

No niestety, sama zmagam się z tym u siebie, więc w nowym domu też będę mieć lany drugi strop...... no i do tego dochodzą te hałasy, które faktycznie bardzo wyraźnie przenikają przez taki podwieszany sufit... deszcz, wiatr, grad, grzmoty, samochody jeżdżące drogą, i sąsiedzi na swoich podwórkach....... wszystko bardzo dokładnie słychać........ :( i to stukanie blachy na dachu, kiedy wieje silny wiatr............. :-/

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie spieral ale to co napisalem nie jest zadna teoria lecz praktyka. u mojego sasiada 4 rok sa rigipsy. wszedzie na laczeniach stosowal fliseline a szpachel z wluknami. u mnie bylo robione tak samo jak do tej pory zadnych pekniec. oczywiscie wiadomo ze wszystko pracuje nawet beton i na laczeniach moga wystapic pekniecia ale [podkreslam zadnych kompromisow przy takich newralgicznych miejscach. taki szpachel przystosowany jest do pracy i naprezen wiec rigips jesli peknie to obok a nie na laczeniu. pozatym wszystkie laczenia nalezy wykonac na stelazu, a jesli peka to pracuje caly dach i to ponad norme (jetki i krokwie slabo skrecone lub byly mokre w chwili ukladania sufitow).jedynie gdzie slysze jak pracuja rygipsy to w salonie jak pale w kominku (sufit podwieszany pod stropem betonowym) ale o zadnych peknieciach niema mowy. justus jesli slyszysz jak stuka blacha kiedy wieje wiatr to pewnie (nie daj boze) bedziesz jej szukac niebawem na podwurku - to zle wykonanie. Blacha ma ta wade ze nawet na betonie bedzie przenoscic i wzmacniac halas. welna jak jest zle ulozona potrafi pod rigipsem zsunac sie robiac gole miejsca stad hula wiatr. jesli obie membrany sa szczelnie dokladnie ulozone nawet niema o tym mowy. ogladalem kilka budow i przypatrywalem sie wykonawcom, dlatego niepozwolilem nikomu spartolic roboty i ksiazkowa wszystko zrobilem sam. jak dmucha nic sie nie dzieje a halas taki sam jak mam teraz w betonowym bloku. oczywiscie halas najwiekszy dochoci z okna polaciowego szegolnie jak pada deszcz lub grad to juz naprawde slychac tarabanienie ale to co spada na dachowki to prawie niezauwazalne.

monia ile welny dajesz nad skos betonowy? jaka lacznie bedzie grubosc skosu? jaka grubosc samego betonu?

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

monia ile welny dajesz nad skos betonowy? jaka lacznie bedzie grubosc skosu? jaka grubosc samego betonu?

 

DEx....Darek????????:)))

Bo nie wiem z czym to kojarzyć;)))

Betonu jest 15,wełny 15....i wylewka ze styro..chyba 10styro..(,jeszcze nie mam wylewek.)-- leci na podłogę na stryszku.

miłego wieczoru;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...