Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prosba o ocene i


Recommended Posts

Witam,

Realizuje u siebie w domu wentylacje z odzyskiem. Po tym jak wykonawcy schrzanili mi instalacje w części domowej ostrożnie podchodze do ich "twórczości" i pragne skonsultowac sie w temacie czesci uslugowej

 

Zalaczam projekt instalacji jaki mi zaproponowano.

Metraz 63m2 (pomieszczenia ogrzewane)

Wysokość pomieszczeń 3m

Max ilość osób przebywajaca w tym samym czasie w pomieszczeniach - 7

Zakładana ilość osób - 5

Instalacja na rurach spiro z ociepleniem 3cm, wlot powietrza w garazu ocieplony 5cm, podlaczenie do anemostatów przez przewody elastyczne (np. sonolight).

 

 

went_1.jpg

 

Mam w sumie 3 najważniejsze pytania

a) czy dla takiej powierzchni trzeba dostarczyc powietrze czerpnia o przekroju 315mm i montowac reku 300m3 (Brink renovent medium)?

b) czy kanał nawiewny (niebieski) idacy po obwodze jest dobrze zaprojektowany. Moim zdaniem na końcu nie bedzie cisnienia.

c) jeżeli rekuperator bedzie w garazu - czy potrzebne sa 2 tlumiki ?

 

Najbardzej martwi mnie zaprojektowany nawien do pomieszczeń oznaczonych na rysunku 1/10 i 1/11.

Czy nie powinna tu być zaproponowana w pomieszczeniu 1/10 skrzynka rozprężna i z niej oddzielne podejscie do każdego z pomieszczeń średniać np. 100 lub 80mm? Do skrzynki powinien dojść przewód nie 125mm a 150mm - co o tym myslicie? Teraz jest moment, ze wszystko moge jeszcze zmienic.

 

Z góry dziękuje za komentarze i pozdrawiam

homer76

Edytowane przez homer76
corection
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...