Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna trzyszybowe. OPINIE


Recommended Posts

Witam

 

 

Szyba zespolona traci swój parametr U z powodu "ucieczki" argonu z komory/komór. Czyli po kilkunastu latach argon wymienia się na powietrze i U spada do poziomu 1,4 z 1,1 - tyle argon "pomaga" w podkręcaniu U.

 

Nie wymyślono jeszcze 100% szczeliwa tak jak i nie wymyślono jeszcze perpetum mobile :)

 

no o tym właśnie mówię, nie twierdzę, że szkło/szyba nie przetrwa 50 czy 100 lat, chodziło mi właśnie o spadek parametru szyb zespolonych w czasie, jeżeli dasz na szybę zespoloną o U=0,8 30 lat gwarancji a po 15 latach będzie U=1,4 to co z gwarancją ?

Wiem, że dostępne obecnie technologie nie mogą powstrzymać wymiany gazów i musimy ten fakt zaakceptować, jednak klienci nie mają tej świadomości, obawiam się, że i spora część sprzedawców "myśli", że współczynnik U szyby jest na "stałe" :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tzw.kulturą techniczną polskiego społeczeństwa jest problem - niestety i to w obie strony.

Większość nie potrafi zrozumieć podstaw fizyki czy mechaniki a jeśli już coś kuma to od razu mają chęci do "skracania" technologii szukając pseudo oszczędności.

Po tym forum widać mentalność niektórych Inwestorów a i Wykonawców :)

"Gwałcenie" wspomnianych zasad prowadzi tylko do problemów z użytkowaniem okien, drzwi, schodów - efekt trampoliny w tanich schodach to standard :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze roznice pomiedzy II a III szybami w ilosci wpuszczanego swiatla. tutaj bardzo duzo zalezy od samego zabarwienia szyb.

U siebie, po zamontowaniu w domu - widze nawet roznice pomiedzy pakietami III szyb roznych producentow (velux vs variant)

 

temat komfort termiczny, jakie sa zalety/problemy III szybek... bede mogl powiedziec najwczesniej za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam!

 

Zamierzam wymienić okna w tym roku. Chciałem zapytać czy pakiet 3 szyb jest naprawdę dobry pod względem większej izolacji od zimna?

Pytam, bo chciałbym mieć porównanie cenowe i jakościowe (chodzi o U) okien z 2 i 3 szybami. Czy warto dołożyć, czy po prostu współczynnik ekonomiczności i zwrot naddatku zaowocuje mi po 20-30 latach kiedy to będę musiał wymienić te okna na inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas po jakim Ci "się zwróci" trzecia szyba zależy od ceny i jakości jakie dostaniesz. Znam oferty ze "stopą zwrotu" 20-30lat. Są takie przy których można realnie cieszyć się z oszczędności po 3 latach.

 

By uzyskać odpowiedź na swoje pytanie podaj konkrety- jakie okna i parametry masz oferowane, różnicę w cenie, ilość m2 okien. Albo zapytaj sprzedawcę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między oknem 2 szybowym o grubości 4/4mm, a oknem 3 szybowym 8/4/4 mm, jest przepaść, różnica w lecie i w zimie kolosalna.

 

Jeśli już to między szybami jest przepaść:-) Z tego opisu to przede wszystkim w ich wadze. A oknach to jeszcze nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenikanie ciepła, dźwięku, z odpowiednimi profilami, ten wkład szybowy ma sens. Z wkładem szybowym nie jest problem, gorzej z profilami, których godnych uwagi na rynku jest niewiele.

 

Problemem jest skupianie się na właściwościach pojedynczych komponentów. To właśnie prowadzi do wniosków (błędnych), że na przykład szyba "ma sens", a "gorzej jest z profilami". Gorzej to jest niestety ze sprzedawcami i producentami okien. Z braku wiedzy o właściwościach produktów, które sprzedają albo wytwarzają pierdzielą od rzeczy o właściwościach komponentów z których je składają. A biedni inwestorzy słuchają tego i nic nie mogą skumać o tych oknach i nie dziwota, bo nie o oknach słyszą, a o tym z czego je zrobiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność - generalnie trzyszybówki mają mniejszą przepuszczalność światła, ale jest to raczej przy użytkowaniu nieodczuwalne.

Termoizolacja - trzeba przyznać, że lepsza.

Ciężar - zależy od producenrta. niektórzy "wychudzają" szyby i mechanizmy, aby nie były tak ciężkie albo żeby różnica między dwuszybówkami nie była znacząca. Sa jednak okna sporo cięższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar - zależy od producenrta. niektórzy "wychudzają" szyby i mechanizmy, aby nie były tak ciężkie albo żeby różnica między dwuszybówkami nie była znacząca.

 

I kolejny przykład mądrości ludowej:-). Gęstość szkła = 2,5 g/cm3 i tylko "wychudzony" mózg wie jak to "wychudzić". Ciężar pakietu szyby zespolonej zależy tylko i wyłącznie od jego konstrukcji i od niczego więcej. Konstrukcja pakietu powinna być odpowiednia do przewidywanego zastosowania pakietu i konstrukcji okiennej, tu nie ma miejsca na "wychudzanie". Jest za to miejsce na błędny dobór pakietu szkła, a to nie jest "wychudzanie", ale kretynizm lub oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...