Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE - jakie rury do ogrzewania podłogowego


KotSylwester

Recommended Posts

Witam,

 

Temat może prozaiczny, ale tych rur do podłogówki kupujemy kilometrami.

 

Zastanawiam się nad firmą Wavin, PEX 16 za 2.74 brutto metr.

 

W hurtowaniach standratowo podają mi 4zł za metr.

 

Jakich firm rurki kupowaliście?

 

Warto kupować lepsze, czy kupić "zwykłe" po 1.8zł metr brutto? To chyba za duże ryzyko jak na rurkę pod wylewkę :(

 

A może nie wiecie jakich firm macie rurki, bo hydraulicy sami kupowali? Wtedy pewnie były tanie.

 

Czy komuś pękła rurka w wylewce?

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 487
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam Kisana. Kupowałem po 3,6. Opinie ????? No jest i działa. Na co dzień (od czasu zatynkowania i wylewek) ich już nie widuję. Co do rurek to będą opinie chyba raczej zbliżone. Albo super i działa albo nie działa. A jak nie działa i ciecze to albo wina rurki albo instalatora.

 

Druga częśc pytania. Wiem jakie mam..... ale kupował hydraulik. Sam się nawet przyznał, że ma także prowizję od sprzedaży (szkolenia, urządzenia do montazu za free). Rurka, firmowa, cena była ok, więc jego zarobek mnie nie interesuje. Niech chłopina zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, aczkolwiek powiązane. Wczoraj odkryłem wyciek na 2 piętrze (mamy kamienicę). Wyszło dopiero jak robiłem gipsy u siebie na pierwszym (remontuję kolejne pokoje). Okazało się że instalator obcinając peszel naciął lekko rurkę. W efekcie po 5 latach w końcu zaczęłą puszczać wodę.

 

Odkuwanie ściany i łączenie to plan na dzisiaj.

 

Pytam o firmę, bo może słyszeliście że tanie rurki po 1.8zł metr np.potrafią przy próbie ciśnieniowej instalacji (przed zalaniem) już dać o sobie znać, może już się ktoś "przejechał".

 

Niby oszczędność kilkaset zł, ale sami wiecie, tu pińcet, tu pińcet i sie robi 10tys do przodu.

 

Co do cen Wavin: Jeden ze sklepów na linii otwockiej sprzedaje po 4zl a drugi po 2.74....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wavina, jak sugerował instalator, po 2,78 w hurtowni, nie wysyłkowo. Potem musiałem dokupić kolejne 200m. Hurtownia miała akurat dłuższy urlop, w innej kupiłem Coprax Multyrama po 3,4. Podczas układania instalator stwierdził, że Coprax jest trochę sztywniejszy od Wavina i lekko gorzej się go układa, ale nie miał zastrzeżeń. Pewnie i tak jak ma coś wyjść to wyjdzie po latach.

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego cena niby nierealna? Czy to aż tak tanio? Pośrednicy na wszystkim maja marżę 100%, wiec ta cena jest jak najbardziej realna. Sam dobrze wiem jakie przebicie maja sklepy bo mam styczność z pewnymi artykułami przemysłowymi które normalnie kosztują np. 20zł a w sklepie ten sam artykuł sprzedają w promocji po 69.90zł. I z innymi artykułami jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...