Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE - jakie rury do ogrzewania podłogowego


KotSylwester

Recommended Posts

w tym wątku były wrzucone zdjęcia Comapa - niestety partyjaka jakaś chińska poszła.

 

Nadal jestem zaskoczony że tyle ludzi myśli nad rurami Diamonda, Idmara, Perfexim, Metrix i innego typu dziadostwa marketowego - ile na tym się zaoszczędzi - 500, 600, 1000zł - co to jest w porównaniu do kosztów zrywania posadzki???

 

Proponuję skupić się na markowych produktach - Kan-therm, Wavin, Tece, Uponor, Purmo, Herz, Rehau, Valsir,

 

Tanią to można zakupić sobie lampkę nocną a nie rurę zatopioną w podłodze która ma pracować 30 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 487
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie jak w temacie. Dostałem wyceny od dwóch firm na ogrzewanie podłogowe. Jedna proponuje rury Kan -Therm Rury PEX70 "Rura PE-Xc 12¤2 w osłonie tworzywowej o wymiarach 18/14 mm (śr. zew. / śr. wew.).

Druga zachwala rury Uponora , podobno niemieckie (?).

Podobno rury Kan-Therm są na rynku od zaledwie kilku lat i do końca niewiadomo jak działają dlużej.

Ceny obu instalacji nie różnią się znacząco.

Dostałem też wycenę z innej firmy o ok. 25% niższą niż pozostałe. Co o tym sądzić? Konkurencja twierdzi, że pewnie wyliczyli mi z rurami chińskimi z internetu. Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Odgrzebując trochę stary temat rur ... jestem na etapie wyboru i ceny generalnie czy to purmo czy wavin czy kan są bardzo podobne.

 

Moją uwagę przykuła aukcja tutaj jest 600m rury w cenie 200mb ... nikt jej nie kupuje, wszyscy wavin (chyba tigris) i diamond. Sądzicie, że waryto kupić tego Kan-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

No i na mnie kolej, Musze sie zdecydowac na PEX 16 , aby ulozyc podlogowke.

Na rynku jest tego tak duzo, ze rece mi opadaja i jestem totalnie skolowany.

Czy mozecie doradzic , ktorego producenta unikac ,bo sie " rozlecial " , " popekal " itd.?

Bo jesli uda mi sie uniknac zakupu badziewia, to podejrzewam, ze reszta rurek dostepnych na rynku jest juz do zaakceptowania.

Wiec drogą eliminacji spróbuje dojść do produktow poprostu OKAY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Po co przepłacać za jakieś WAVINy. W Catoramie jest aktualnie promocja (do 24 czerwca) na rurę rurę pe -xb/al /pe pe -rt firmy Haustech

średnica: ∅16 mm, grubość: 2 mm

Cena 1,08zł/m

Ja chyba się skuszę, rura to rura i tak będzie pracowała na ok 40-50 stopni i ciśnieniu 2-3bar. Grunt to nie robić żadnych łączeń pod wylewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać za jakieś WAVINy. W Catoramie jest aktualnie promocja (do 24 czerwca) na rurę rurę pe -xb/al /pe pe -rt firmy Haustech

średnica: ∅16 mm, grubość: 2 mm

Cena 1,08zł/m

Ja chyba się skuszę, rura to rura i tak będzie pracowała na ok 40-50 stopni i ciśnieniu 2-3bar. Grunt to nie robić żadnych łączeń pod wylewkami.

 

Powodzenia. Zaprzyjaznij sie z parkieciarzem. Przyda sie za ok 3 lata jak parkiet bedziesz zrywal........

 

Zgroza mnie ogarnia jak ludzie wypisuja takie glupoty jak Ty, nie majac zielonego pojecia o czym pisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Zaprzyjaznij sie z parkieciarzem. Przyda sie za ok 3 lata jak parkiet bedziesz zrywal........

 

Zgroza mnie ogarnia jak ludzie wypisuja takie glupoty jak Ty, nie majac zielonego pojecia o czym pisza

 

Arist0 jesteś jednym z instalatorów polecających WAVIN'a? że tak się oburzasz? Co zyski na materiale będą mniejsze? Nastepny naganiacz namawiający ludzi żeby przepłacać za rurki a w zasadzie za markowe logo na nich bo różnic między nimi nie ma żadnych. W ilu domach już zrywałeś parkiet czy skuwałeś podłogi, możesz swoje "mądrości" w przeciwieństwie do moich głupot poprzeć jakimś konkretnymi przykładami, zdjeciami z awarii itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arist0 jesteś jednym z instalatorów polecających WAVIN'a? że tak się oburzasz? Co zyski na materiale będą mniejsze? Nastepny naganiacz namawiający ludzi żeby przepłacać za rurki a w zasadzie za markowe logo na nich bo różnic między nimi nie ma żadnych. W ilu domach już zrywałeś parkiet czy skuwałeś podłogi, możesz swoje "mądrości" w przeciwieństwie do moich głupot poprzeć jakimś konkretnymi przykładami, zdjeciami z awarii itp?

 

Chlopie nie masz najmniejszego pojecia o czym piszesz. Ile lini technologicznych do produkcji rur widziales?. Masz w ogole pojecie z czego i jak sa produkowane? Jakie proby musza przejsc ? Ty kup sobie w Castoramie rurke nawet za 50gr i ciesz sie "oszczednosciami" ale nie opowiadaj bzdur.

 

Tak sie sklada, ze mialem doczynienia z rurkami pekajacymi wzdluz, z odzielajaca sie warstwa aluminium i takimi, ktore pekaja juz przy probie cisnieniowej....

 

Ps Kori zarowno Tece jak i Kisan sa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego co nazywa sie PVC magna Plast??

 

a i pytanie czym różni się wersja zaprasowywana od zgrzewanej??

która jest trwalsza??

Ale cóż ma PVC do pexa? Magnaplast produkuje wyłącznie rury do kanalizacji, PE i drenażowe. Na drugie pytanie niestety nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, bo nie jestem w stanie zrozumieć czego dotyczy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie robię podłogówkę. Pętle ułożone, podpięte do rozdzielaczy.

Kończę jakieś duperele, a od ponad tygodnia trwa próba ciśnieniowa - woda z sieci - 3 bary.

Kupiłem wavina. w leroju.

 

Skoro Artis0 pisze, że widział rury pękające przy próbie ciśnieniowej, to mam spokojną głowę.

 

Acha, i eksperymentowałem z zaginaniem rury, łamaniem.

Pex to mocna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...