Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE - jakie rury do ogrzewania podłogowego


KotSylwester

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 487
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co za roznica z jakiej firmy...wszystko robione przez male zolte raczki, tylko inny napis i dobra reklama...

instalator zawsze poleci to co mu lepiej ukladac jesli klient sam zalatwia towar, albo to gdzie ma wiecej kaski bo w hurtowniach ma uklady

wszystko okaze sie w praniu...same rurki nie pekna, gorzej na laczeniach skrecanych, tam za pare lat moze sie okazac nieszczelnosc...i wtedy mlotek i do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za roznica z jakiej firmy...wszystko robione przez male zolte raczki, tylko inny napis i dobra reklama...

instalator zawsze poleci to co mu lepiej ukladac jesli klient sam zalatwia towar, albo to gdzie ma wiecej kaski bo w hurtowniach ma uklady

wszystko okaze sie w praniu...same rurki nie pekna, gorzej na laczeniach skrecanych, tam za pare lat moze sie okazac nieszczelnosc...i wtedy mlotek i do pracy :)

 

a po kiego grzyba młotek..? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za roznica z jakiej firmy...wszystko robione przez male zolte raczki, tylko inny napis i dobra reklama...

instalator zawsze poleci to co mu lepiej ukladac jesli klient sam zalatwia towar, albo to gdzie ma wiecej kaski bo w hurtowniach ma uklady

wszystko okaze sie w praniu...same rurki nie pekna, gorzej na laczeniach skrecanych, tam za pare lat moze sie okazac nieszczelnosc...i wtedy mlotek i do pracy :)

i tutaj się grubo mylisz,

bardzo grubo,

dla Tece i Wavina rury robione są w Strzegomiu,

i mają bardzo dobrą jakość,

bardzo dużo dla firm zlecających robi belgijska firma i na dodatek w Belgii,

Henco, też najwyższa jakość,

żółte rączki robią Metrixy, Diamondy i różne inne takie wynalazki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pex z firmy Uponor? Z opisu wygląda porządnie, macie z tym jakies doświadczenia?

 

 

 

Też mam pytanie na temat pex-a firmy Uponor - czy ktoś podzieli sie swoim doświadczeniem w tym zakresie?

 

Uponor to klasa sama w sobie :) Ostatnio duuużo podłogówki w tym robie :) Nie jest to jakiś zwykły szajs typu diamond :p Akurat co do tej marki to jestem w 100% przekonany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uponor to klasa sama w sobie :) Ostatnio duuużo podłogówki w tym robie :) Nie jest to jakiś zwykły szajs typu diamond :p Akurat co do tej marki to jestem w 100% przekonany :)

 

Z punktu widzenia instalatora na pewno diamond to szajs... ale o tym było już wiele na tym forum. Z punktu widzenia użytkowego to są tylko rury.

Plusy instalatorów.

1. Zarabia się na marży markowych rur, przy cenie 1,65 za mb rury z allegro z atestem ITB i gwarancją 10lat - nikt wam nie da upustu 30-40% który pójdzie do kieszeni załatwiającego "okazjonalnie" 10% taniej markowe rury.

2. Wygląda się na profesjonalistę z ciekawymi gadżetami najdroższych producentów, plus cała masa konkursów dla najwięcej zużywających, szkolenia, certyfikaty i takie tam - oczywiście hurtownia chętnie pożycza takiemu instalatorowi cały sprzęt typy zaciskarka, .

3. Te rury są praktycznie takie same - ale przy cenie 4-5zł za mb rury łatwiej przełknąć inwestorowi robociznę 20-30zł za m2.

4. Lepiej się gnie... Może jeszcze poduszeczke i zimne piwko szanownemu instalatorowi podać? Rura albo się formuje albo przełamuje.

 

Powiedzcie mi co zrobicie z murarzem który powie, że beliks do kleju z lokalnej fabryki to szajs, dobry jest tylko ytong.

Ciekawe czy gazobeton też wybieraliście YTONG'a?

 

To jest tylko RURA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole zapłacić za markę sprawdzona a nie czytac czy ma atesty czy nie.A jesli instalator sobie zarobi jego sprawa.To nie jest tak,że rurka to rurka.Mozna by tak generalizowac ze wszystkim... .Auto też nie wybieram które tańsze i myslę,że raczej to logiczne podejście do tematu.Jeśli by się te rurki montowało bez zalewania betonem to ok., zawsze można wymienic, ale w podłogówce to może być nie za ciekawe.

Apropos.U mnie instalator polecił mi hurtownię z systemem rotha i otrzymałem tam rabat na całość 30procent.Nawet jeśli instalatoe zarabia sobie jeszcze 10proc.do kwoty , ja i tak jestem zadowolony.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...