Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PODŁOGOWE - jakie rury do ogrzewania podłogowego


KotSylwester

Recommended Posts

A co zły przykład chinskiego towaru, to kup 1 mb rury firmowej i Perfexim.

Potem spróbuj zgiąć ( w sprężynie ) obie o 180 st tak żeby promień nie był większy niż 6 fi . Sprawdz " pamiec kształtu rur. Potem wyprostój obie, przetnij w miejscu zgięcia i zobacz czy któraś się nie rozwarstwiła.

 

Zrób tak 5 razy i będziesz miał dwie rury i z firmowej i z perfeximu. Magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 487
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co zły przykład chinskiego towaru, to kup 1 mb rury firmowej i Perfexim.

Potem spróbuj zgiąć ( w sprężynie ) obie o 180 st tak żeby promień nie był większy niż 6 fi . Sprawdz " pamiec kształtu rur. Potem wyprostój obie, przetnij w miejscu zgięcia i zobacz czy któraś się nie rozwarstwiła.

 

Multyrama - Diamond.

Nie ma różnicy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emwuel Wysłany: Wto, 6 Październik 2009 10:55 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

To ja dorzucę jeszcze jeden sort - instalację woda/co i podłogówkę mam zrobioną Meplą od Geberita.

Pozdrawiam

 

 

mam pytanie w kwesti geberit mepla....

kupiłem jakiś czas temu okazyjnie całe pudło złączek własne geberit mepla...

Zastanawiam się czy dokupić tylko rury i zrobić instalację ?

Z tego co wiem Mepla nie jest zbyt popularna w PL i nie chciałbym zaoszczędzić paru złotych na kształtkach a stracić na ewentualnym spartoleniu wykonania.

Jaki miałeś koszt podłaczenia instalacji z Mepli w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w kwesti geberit mepla....

kupiłem jakiś czas temu okazyjnie całe pudło złączek własne geberit mepla...

Zastanawiam się czy dokupić tylko rury i zrobić instalację ?

Z tego co wiem Mepla nie jest zbyt popularna w PL i nie chciałbym zaoszczędzić paru złotych na kształtkach a stracić na ewentualnym spartoleniu wykonania.

Jaki miałeś koszt podłaczenia instalacji z Mepli w domu?

 

Witam

Ja zrobiłem całą możliwą instalację w Mepli - i wodę i c.o. razem z podłogówką. Są dwa rodzaje mepli - zwykła (czarna) do wody i biała mepla therm tylko do c.o. Kształtki są w zasadzie uniwewrsalne. Zaleta to w zasadzie jeden materiał - to co zostało z podłogówki poszło na instalację c.o. uzupełnione tym co zostało z instalacji wody. System zaciskowy, więc potrzebne jest narzędzie do zaciskania. Wygoda oczywista - prawie cała instalacja złożona najpierw na złączkach na końcu systemetyczne zaciskanie. Czyli wszystkie zalety tego systemu - zresztą chyba mepla to pierwsz pe/al/pe wogóle. Koszt? Trudno mi powiedzieć - bo nie liczyłem a inwestycja była rozciągnięta w czasie. Też miałem sporo złączek okazyjnie nabytych. Nie jest to najtańszy system, ale robię dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wspomniany Wawin po 2,6 zł za mb jest wykonany jako PE-X/Al/PE-RT.

pełny PE-X/Al/PE-X kosztuje 5,2 mb.

 

Wiadomo, że podwójnie sieciowana rura jest dużo lepsza.

Wspomniany Diamond jest w całości PE-X/Al/PE-X i wychodzi po 1,5 za mb

Jest jeszcze dostępna taka firma co oferuje w przystępnej cenie PE-X/Al/PE-X

Global Trade w cenie 1,95 zł mb.

 

Może się decydować na ten ostatni?

http://allegro.pl/item817567714_rura_16x2_0_prawdziwy_pex_al_pex_super_jakosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa........ Do działu reklamy się zgłoś.

 

 

Zważając na to jaki jest temat forum to myślę, że moja wypowiedź jest jak najbardziej na miejscu. I nie robię reklamy tylko wypowiadam się na temat rury, którą ja osobiście znam. I wiem, że śmiało mogę ją polecić. Matrix i Diamond to miałem w ręce, a robić nią to ryzyko. Przy wyginaniu łuków to strach normalnie. Napisałem o Tweetop bo nikt jeszcze tej firmy nie wymienił.

 

A odpowiadając na zadane pytanie jaka jest różnica. PERT to jest uszlachetniony polietylen. PEX miał polietylen usieciowany. PERT jest bardziej wytrzymały na wysoką temperaturę. Są łatwiejsze w kształtowaniu. I istnieje o wiele mniejsze ryzyko załamania, co czasami występowało w PEXie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupujcie sobie chiński shit . Najlepiej w marketach... ;)

Sytuacja z dziś - rurka UsMetrix, ma jakiś rok, a pękła wewnątrz wzdłuż...jakby ktoś wziął nóż i rozciął wewnętrzną warstwę wzdłuż rurki. A widać początek pękania w innych miejscach - co ciekawe warstwa alu oraz zewnętrzna nietknięta. Jak uda mi się zrobić zdjęcie to wrzucę.

Kilkaset metrów zabetonowanej rury...

 

Wypowiedź kolegi to potwierdza. UsMetrix to ta sama półka co Diamond i Metrix.

Te rury są tak tanie, że coś musi być z nimi nie tak, co?

 

janekbo jak nie wierzysz to czytaj o tych chińskich rurach: http://forum.muratordom.pl/rury-pex-jakie,t77729.htm

 

Zainstaluj je sobie w domu to będziesz później kafelki skuwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

witam wszystkich

wie ktoś może jakie są aktualne ceny kształtek mosiężnych z systemu RIFENG bo dostałem to jako zapłata za prace po nerwowych negocjacjach od bankrutującego inwestora i chce sprzedać a nie znam wcale cen.ktoś by mi pomógł to wycenić jakoś???????? :roll:

pozdrawiam :wink:

a i dodam ze w miejscowym sklepie za jakieś 2 tyg będą dopiero mieli ich cennik bo teraz nie mają tej firmy,jak myślicie za ile %ceny katalogowej mogę to cenić żeby kupującego nie wystraszyć? bardzo mi na tym zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo dostałem to jako zapłata za prace po nerwowych negocjacjach od bankrutującego inwestora i chce sprzedać a nie znam wcale cen.ktoś by mi pomógł to wycenić jakoś???????? :roll:

...żeby kupującego nie wystraszyć? bardzo mi na tym zależy

 

Spytaj się inwestora ile za nie zapłacił.... chyba że.....

Metody działania masz iście zbójnickie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a co byś zrobił jak byś po miesiącu ciężkiej pracy miał do wyboru albo to co jeszcze mi zaproponował z pozostałości po komorniku albo isc do domu i czekać na pieniądze parę lat albo wcale wiec co do metod działania to mam czyste sumienie nawet z niedosytem bo nie wiem czy to co mi dał jako rekompensatę jest warte połowę mojej pracy.

inwestor może by wiedział jak by był uchwytny i chciał sie zajmować takimi sprawami jak ma komornika na karku bo to jest taki lokalny deweloper co chciał sie szybko dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestor może by wiedział jak by był uchwytny i chciał sie zajmować takimi sprawami jak ma komornika na karku bo to jest taki lokalny deweloper co chciał sie szybko dorobić

Lokalnych deweloperów z komornikiem na karku co się chcieli lub dalej chcą szybko dorobić znam paru. Bez komornika na karku nie znam żadnego. To taki zawód z komornikiem w herbie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...