Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aleksandra - komentarze


Recommended Posts

Z tą willą to spora przesada... Po prostu dwie pełne kondygnacje... Antresola to plan daleko przyszłościowy. A powstała tylko przez to ze kazali nam podnieść dach z 22 stopni na 30 i zrobiła się spora przestrzeń którą kiedyś będzie można zagospodarować.

 

Ale fakt faktem im bardziej rośnie domek tym bardziej utwierdzam się w tym, że odrobinkę jest za duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Perlitem zasypaliśmy pierwszą warstwę pustaków ceramicznych po całym obwodzie domu. Koszt stosunkowo niewielki. Na szczęście mam icmarket niemal pod miejscem swojej pracy i wszelkie izolacje i udziwnienia w tym zakresie załatwiam u nich.

 

Drewno na elewacji spędza mi sen z powiek pod kątem kosztów... Dobrze zrobiona elewacja drewniana z dobrych materiałów jest po prostu droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam, niestety jak inwestor ma miękkie serce to później musi mieć twardą d...ę. Budowlańcy szybko łapią co się dzieje i zaczynają się problemy. Na Twojej budowie ty jesteś szefem, a jak się paprakom nie podoba to wypad. Myślę, że powinieneś już dawno wywalić tą wesołą gromadkę. Marnują Twoje pieniądze i niestety nerwy. Wszystkie "kwiatki" wyjdą przy wykończeniówce. Wymiary, poziomy, piony i wysokości. Ech...szkoda słów. Ja już dawno wyszedłbym z siebie i byłoby nas dwóch czyli wyp.....( poprosiłbym)towarzystwo o opuszczenie działki :D. Mimo wszystko zapowiada się ładny domek. Będę zaglądał i czekam na drewnianą elewację (w przyszłości), luubię drewienko :yes:. Życzę spokojnego dokończenia budowy i mniej budowlanego stresu. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgladam regularnie.

Wiem, ze wyrzucenie wszystkiego pomaga ale.. pamietaj jak to nieraz bywalo, ze bandzior ktory napadal pozniej pozywal ofiare o odszkodowanie za rzekoma utrate zdrowia przy szarpaninie. Zostaw niektore wpisy dla siebie i spokojnie bierz prawnika. Niech sie rozprawi z ta pseudofiremka. To jest odpowiednia procedura.

 

Ogolnie duzo sily i wytrwalosci z sadzeniem i dalsza budowa. Pisz jak najwiecej bo dzieki Twojemu dziennikowi otwieraja sie oczy, ze budowa to nie tylko przyjemnosci i ciezka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Muszę przyznać że i tak byłeś bardzo spokojny.

Po wszystkich perypetiach teraz na pewno wszystko będzie szło jak należy.

No naszej budowie też różnie bywało, teraz zostaliśmy z niedokończoną robotą, ale czytając Twoją historię widzę że nie ma źle.

Wasz Dom będzie piękny. Będę częstym gościem.

Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już musi być z górki. Limit nieszczęść wyczerpany.

 

Muszę sprawdzić w dokumentacji archeologicznej czy gdzie tam kiedyś jakiegoś cmentarzyska nie było i w razie czego modły odprawić.

Przy okazji z każdą tego typu sytuacją mój próg upierdliwości wzrasta i kończąc budowę mogę nie być normlanym, gdyż upierdliwość inwestora względem wykonawców, sprzedawców sprowadzana jest do poziomu "trudnego klienta" , zamiast jak to być powinno do "wymagającego klienta który wie czego chce".

 

Dzisiaj się dowiedziałem, że co poniektórzy sprzedawcy u których się zaopatruję i niektórzy wykonawcy obserwują mojego bloga z zaciekawieniem co jeszcze mi ktoś odwali i jaki to problem znów inwestor poczyni wykonawcy swoją upierdliwością.

Edytowane przez klinik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy bliscy zakupu projektu OLA-B i czytam forum z zainteresowaniem, część z was już pawie zakończała etap budowy i urządzania - zmienili byście coś? My chcemy większy garaż - ma tak ktoś? Budowaliście z silikatów? Jakaś porada na początek  Pozdrawiam Radosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braliście pod uwagę Nelskampa Nibrę F7 ? U siebie mam tą dachówkę tylko też niestety czarną mój sąsiad ma ją w kolorze brąz migdałowy glazurowany i też bardzo dobrze się prezentuje na prostym dwuspadowym dachu. Gratuluje wyboru okien - też mam te same profile :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F7 nie braliśmy pod uwagę w ogóle. Nie chcieliśmy mieć klasycznej falistej dachówki i nie mogłem jej sobie wyobrazić u siebie na dachu.

Tak po prawdzie to ja ze swojej działki dachu nie będę widział w ogóle, więc w sumie niepotrzebnie się przejmuję tym co będzie na dachu :)

 

Co do wyboru okien to Jareko zabił na ćwieka ostatnio. Okazuje się, że na wiosnę ma wyjść nowy HS oparty na bazie SI82 a nie jak do tej pory CT70. Zatem przy mojej wielkości tego szklenie 5m w całości byłoby to zdecydowanie cieplejsze. Nie mamy aspiracji do postawienia pasywnika, gdyż przy tej bryle i konsturkcji jest to raczej niewykonalne, ale ciepełko musi być. Asolt wyliczył nam z zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 30,5 kWh/m2/rok, co względem pierwotnych wyliczeń przed zmianami projektu na poziomie 120kWh/m2/rok jest ogromnym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Super dom - bardzo mi się podoba, trzymam kciuki, żeby nie było więcej problemów z wykonawcami.

 

Mam pytanie odnośnie stropu Filigran - dość rzadko się go stosuje. Z opnii producenta wynika, że może pozostać w stanie surowym, tzn. bez tynkowania - czy to prawda? No i generalnie czy polecasz taki strop? Trudno znaleźć w sieci coś więcej niż ogólne właściwości tego stropu, praktycznie nie ma opinii użytkowników. Co o nim sądzisz?

 

Jeszcze raz pozdrawiam i już na tym etapie gratuluję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop filigran to nie tyle strop co szalunek tracony. Znacząco przyspiesza pracę przy skomplikowanym stropie o dużych rozpiętościach.

Do filigranu firma wykonująca sporządza od nowa projekt obliczeniowy.

 

Przy filigranie wystepuje pewne ryzyko związane z pracą nad domkami w takich firmach jako dorywcze zadanie. Oni zajmują się zwykle dużymi inwestycjami a domki to dla nich praca dorywcza po godzinach. U mnie się to prawie skończyło tragedią i być może zawaleniem budynku jakby kierownik nie wstrzymał prac. Krótko pisząc projektant chciał oprzeć łączenia dwóch dużych na słupku z cegły która nigdy nie miała pełnić roli nośnego i od parteru nie miała podparcia z racji dużej otwartej przestrzeni.

 

Każda kondygnacja ogarnięta była mniej więcej w dwie godziny samego układania. Oszczędność czasu spora.

 

Niektórzy twierdzą, że filigranu nie trzeba tynkować. Tylko gładź i jazda. To tak jak stwierdzenie, łączenie pióro wpust w ceramice jest szczelne. Bzdura! Stwierdzam, że nie da się tego zrobić idealnie równo. Przy dużych rozpiętościach zawsze coś nawet minimalnie będzie klawiszować i gładź już tego łączenia nie przykryje w sposób niewidoczny.

 

Ogólnie jestem z tego rozwiązania zadowolony. Szybko i czysto. Potem tylko zbrojenie górne zgodne z projektem filigranu i zalewanie. Wiadomo wychodzi drożej, ale nie jest to znacząca różnica, a odchodzi sporo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...