Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Plamy na elewacji?


Recommended Posts

Rozglądając się za domem natrafiłem na pewną ofertę.

Chciałem zapytać co sądzicie o widocznych na elewacji plamach? Zdjęcie jest najprawdopodobniej z lutego/marca bieżącego roku.

dom elewacja.jpg

W chwili obecnej budynek jest pomalowany i wygląda tak:

dom elewacja po.jpg

Zdjęcie jest z przełomu czerwca/lipca bieżącego roku.

Czy jest to problem, jak poważny i jakie ewentualnie trzeba by zastosować rozwiązania by go wyeliminować.

Byłbym wdzięczny za wszelkie pomocne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na pierwszym zdjęciu widać, że ocieplenie zostało zakończone na etapie warstwy zbrojonej a jasny odcień kleju może świadczyć o jego kredowaniu lub wykwitach spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas schnięcia. Widać, że klej przezimował i trochę dostał w tyłek. Zastanawiające jest czy obecny właściciel naniósł powłokę malarską bezpośrednio na warstwę zbrojoną czy może wykonał na niej wyprawę tynkarską np. z tynku mineralnego i następnie wszystko pomalował. Jeśli wybrał opcję pierwszą to niezbyt mądry pomysł bo wg sztuki budowlanej jest to błąd i może wymiernie skrócić trwałość docieplenia - mam na myśli pękanie warstwy zbrojonej. Jeśli zdecydował się na droższe rozwiązanie to już lepiej i problem może być jedynie w nośności samego podłoża. Czy podłoże na którym nakładał grunt było wystarczająco nośne i tynk nie będzie się w przyszłości odspajał. Niestety tak to wygląda z praktycznego punktu widzenia.

Miałem do czynienia z podobnymi przypadkami i zazwyczaj nie kończyło się dobrze dla inwestorów.

Moja propozycja - spytaj ob. właściciela jak wykonał docieplenie punkt po punkcie i nic mu nie sugeruj. Potem napisz i pociągniemy wątek dalej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAST: małą uwaga - takie wynalazki z białymi plamami można zobaczyć na klejach kupowanych metodą "a jaki jest najtańszy", co pozwala zaoszczędzić [w teorii chyba] nieco grosza, ale oznacza, że na ścianie czy szerzej na domu jest kilka rodzajów klejów... A każdy zachowuje się po swojemu.

Tak naprawdę to owe wykwity biorą się z tego, że w kleju jest cement i nie mają nic wspólnego z tym jak dobrze lub jak źle on trzyma, a raczej z jakością cementu. Problem i to duży, co kolega zauważył słusznie, może być jeśli czy to farba, czy dowolny tynk był nałożony bez wcześniejszego zagruntowania, bo wtedy mogą być schody także z tego powodu, że ściana będzie nierówno wilgnąć [chyba, że farba zupełnie nie oddycha]. Pytanie czy właściciel się przyzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...