Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zestaw podtynkowy z Castoramy


hary2006

Recommended Posts

http://www.castorama.pl/zestaw-wc-sintra-z-deska-wolnoopadajaca.html

 

Wykańczamy domek powoli, trzeba trochę zaciskac pasa, kasy za dużo juz nie zostało i zaczynamy szukac oszczędnosci.

Czy ma ktos doświadczenie z zestawami podtynkowymi z marketów?

Zaciekawił mnie zestaw z Casto, 398zł, cersanit, 10 lat gwarancji, musimy kupic 2 , a tutaj byłyby praktycznie w cenie jednego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojąc w obliczu takiego dylematu wymyśliłem tak: to urządzenie zabudujesz jakimiś płytkami, ściankami, cudami i jeśli się popsuje to będziesz musiał rewolucję zrobić, cóż z tego, że to może nawet będzie na gwarancji, skoro upierdliwość remontu będzie przeogromna.... Zrobiłem solidny research tematu i wyszło mi, że trzeba kupić jednak Geberita, ale nie byle jakiego (też bywają serie promocyjne tylko do supermarketów - charakteryzują się tym, że są pneumatyczne - ponoć to źle, bo to rozwiązanie zawodne i mają nietypowe przyciski, a to pierwsze, co się popsuje i potem albo nie dokupisz przycisku, albo będziesz musiał zapłacić za niego majątek). Reasumując chyba jednak warto wyasygnować te parę złotych więcej (taki dobry Geberit jest do kupienia za jakieś 800 PLN) i mieć temat na lata z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem castoramowy zestaw podtynkowy do bidetu, bo zamiast ~700zł Geberita czy innych renomowanym producentów kosztował 350 (do kibelków mam Roca - jakieś ~750zł)

Jak przyszło do montażu to okazało się, że, abstrachując od braków w zestawie, system montażu jest zupełnie nie przemyślany. Nie ma łatwego sposobu regulacji pionu-poziomu, i w zasadzie jak się wywierci krzywo dziury w ścianie to nie ma jak podregulować ustawienia tego zestawu.

Zestaw zwróciłem, dołożyłem drugie tyle i wziąłem Geberita.

 

Zestaw Roca do kibelków - bardzo fajny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także po głębokiej analizie tematu i tego, że pod płytkami to będzie minimum 15-20lat to zdecydowałem się na Geberit.

Po zdemontowaniu (bez żadnych narzędzi) przycisku jest dostęp do całego mechanizmu, który praktycznie także bez narzędzi można rozmontować.

Geberit choć drogi tak jak poprzednicy piszą - bardzo przemyślany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bidetu moim zdaniem spokojnie wystarczy stelaż z Koła. Natomiast do wc polecam geberita ze względu na małą awaryjność i rewelacyjny serwis - kiedyś miałem problem z wyregulowaniem spłuczki w pisuarze i miły Pan serwisant :rolleyes: podjechał ustawił, wyjaśnił co i jak i nie wzioł ani grosza (choć to może ze względu na znajomość z właścicielami sklepu w którym kupowałem - mniejsza z tym, serwis pierwsza klasa). Jeśli jednak wersja oszczędna to ew. tańszy DuofixBasic lub promocyjny zestaw z grohe który jest już na rynku kilka lat i też prezentuje się całkiem całkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, chciałbym się zapytać czy zamontowałeś już te zestawy podtynkowe?? Jeśli tak to czy były jakieś problemy ??

 

Jeżeli mnie pytasz to nie było problemów. Niemcy mają dość łopatologiczne instrukcje obsługi (rysunkowe). Poza tym na youtubie swego czasu wyszperałem trochę filmików instruktażowych odnośnie systemów Geberit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowane, nic nie cieknie. Uszczelki posmarowane smarowidłem żeby na sucho nie składac (zgodnie z instrukcją) i póki co jest dobrze, ja jestem zadowolony. Ktoś wczesniej pisał, ze w tanich zestawach nie ma możliwosci regulacji, gdy się zle wywierci otwory-tutaj wszystko jest na "fasolkach"

Instrukcja trudna do rozgryzienia jak dla laika (obrazki) ale oglnie poyztzwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć :) Również jakiś czas temu dokonałem zakupu dwóch takich zestawów Cersanit i naczytałem się ostatnio wiele negatywnych opinii o tańszych zestawach podtynkowych... Ja jeszcze swoich nie montowałem, ale bardzo mnie uspokoiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...