Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacje kominkowe


irek01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 7 months później...

Mam pytanie do fachowców i użytkowników kominków:

Czy obudowa kominka z płaszczem wodnym (sześcian) wykonana z samych bloczków betonu komórkowego bez izolacji z wełny lup płyt krzemianowo - wapniowych będzie sprawiała problemy podczas eksploatacji kominka bądź w jakikolwiek sposób wpłynie negatywnie na jego funkcjonowanie. W szczególności czy beton albo położony na nim tynk może ulec zniszczeniu albo co najmniej pęknięciu.

Kolega irek01 już mi nie odpowie na to pytanie bo, jak doczytałem w innym wątku, zrobił izolację z wełny. Czy może ktoś z forumowiczów ma taki kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek pomysł obudowy kominka z ytonga to totalna głupota.

Czy to kominek z płaszczem czy konwekcyjny to koniecznie trzeba wyizolować najpierw wkład i rury spalinowe no i wtedy można użyć ytonga. Nigdy nie używajcie wełny do izolacji tam, gdzie są wysokie temperatury generowane przez wkład i rury spalinowe - wydzielają chemiczny zapach pod wpływem gorąca oraz po kilku latach potrafią się odkleić i pylić!!!!! Widziałem kominek, którego czopuch został pobudowany z ytonga 6cm, na elastyczny klej, później wklejona siatka i tynk. Mimo iż wszystko było wentylowane ok to jednak czopuch popękał i trzeba było rozebrać! Także drodzy pragnący mieć kominek...izolujcie swoje kominki przeznaczonymi do tego płytami i nie oszczędzajcie na bezpieczeństwu, zdrowiu i jakości. Róbcie raz a dobrze!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek pomysł obudowy kominka z ytonga to totalna głupota.

Czy to kominek z płaszczem czy konwekcyjny to koniecznie trzeba wyizolować najpierw wkład i rury spalinowe no i wtedy można użyć ytonga. Nigdy nie używajcie wełny do izolacji tam, gdzie są wysokie temperatury generowane przez wkład i rury spalinowe - wydzielają chemiczny zapach pod wpływem gorąca oraz po kilku latach potrafią się odkleić i pylić!!!!! Widziałem kominek, którego czopuch został pobudowany z ytonga 6cm, na elastyczny klej, później wklejona siatka i tynk. Mimo iż wszystko było wentylowane ok to jednak czopuch popękał i trzeba było rozebrać! Także drodzy pragnący mieć kominek...izolujcie swoje kominki przeznaczonymi do tego płytami i nie oszczędzajcie na bezpieczeństwu, zdrowiu i jakości. Róbcie raz a dobrze!!!!!!

 

Nie wiem za co cie zbanowała Redakcja.ale za przeproszeniem to trochę pieprzysz głupoty...................Gdyby można było zapraszać forumowiczów w celu fizycznej wymiany poglądów na temat KOMINKÓW,........Wtedy zapanowała by równość poglądów:yes::yes::yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za co cie zbanowała Redakcja.ale za przeproszeniem to trochę pieprzysz głupoty...................Gdyby można było zapraszać forumowiczów w celu fizycznej wymiany poglądów na temat KOMINKÓW,........Wtedy zapanowała by równość poglądów:yes::yes::yes:.

 

Daleko tu od pieprz.... głupot. W kwestii banowania...trzeba uwaznie czytać regulamin forum.

Jeżeli można komuś doradzić, utwierdzić w przekonaniu bądź zaproponować najlepsze rozwiązanie, które sprawi, że kominek będzie trwały, bezpieczny i funkcjonalny to chyba dobrze, nieprawdaż? Lepiej coś konkretnego i bezinteresownie niż po prostu nic specjalnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...