Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacje kominkowe


irek01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Temat dotyczy materiałów izolacyjnych wykorzystywanych podczas budowy kominków.

 

Dobrze dedukuję?

 

Na tym forum jest kilku userów którzy samodzielnie wykonali swoje kominki w technologi "zimnej" czyli z materiałów izolujących ciepło jakie daje wkład kominkowy i system przyłaczeń do komina. Przykładowo COMPI jest takowym userem, dla niego jak wnioskuje głównym kryterium wyboru tej technologi (wełna) była wyliczona przez niego kalkulacja cenowa. Fajnie, że teraz dzieli się swoim doświadczeniem z wykonawstwa i użytkowania, myślę że jego wpisy pomogą wielu szukajacym informacji o tej technologi wykonawstwa i późniejszego użytkowania tego typu kominków.

Przecież to główne przesłanie i sens istnienia tego forum, aby użytkownicy i samodzielni wykonawcy dzielili się swoimi doświadczeniami..

Z zrozumiałych względów firmy kominkowe "piszące" na tym forum piszą na swoją korzyść.

No ale to, cokolwiek ktokolwiek powie, jest zrozumiałe i oczywiste.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy materiałów izolacyjnych wykorzystywanych podczas budowy kominków.

 

Dobrze dedukuję?

 

Na tym forum jest kilku userów którzy samodzielnie wykonali swoje kominki w technologi "zimnej" czyli z materiałów izolujących ciepło jakie daje wkład kominkowy i system przyłaczeń do komina. Przykładowo COMPI jest takowym userem, dla niego jak wnioskuje głównym kryterium wyboru tej technologi (wełna) była wyliczona przez niego kalkulacja cenowa. Fajnie, że teraz dzieli się swoim doświadczeniem z wykonawstwa i użytkowania, myślę że jego wpisy pomogą wielu szukajacym informacji o tej technologi wykonawstwa i późniejszego użytkowania tego typu kominków.

Przecież to główne przesłanie i sens istnienia tego forum, aby użytkownicy i samodzielni wykonawcy dzielili się swoimi doświadczeniami..

Z zrozumiałych względów firmy kominkowe "piszące" na tym forum piszą na swoją korzyść.

No ale to, cokolwiek ktokolwiek powie, jest zrozumiałe i oczywiste.

 

Bohusz, ja na privie mam kilkanaście zapytań szczegółowych jak wykonałem swój kominek. Nie ma w tych listach ani słowa krytyki, a to z prostego powodu. Ci ludzie pomimo setek postów na temat kominków nie wiedzą jak można go tanio wykonać, a o to im zazwyczaj chodzi, pomimo propagowanego tutaj sloganu, że poniżej kilkunastu tysięcy to się zejść nie da. Ja nie mam tutaj w tym dziale żadnej misji do spełnienia, po prostu widzę kilka niedomówień, uogólnień, czasami wręcz wprowadzanie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to przeginasz pisząc o kilkunastu tysiącach, nawet w technologi bez wełny...

Sprawdź dokładnie ceny kompleksowego wykonawstwa razem z wkładem oczywiście.

Bo jeżeli chodzi o nas innych się nie podejmujemy.

No może nieraz zostawiamy upiększanie panom od wykończeniówki, lub klientowi jak tak chce.

 

Tak zresztą ostatnio nam wygodniej, wszelkie ewentualne pudełka "kofry" z regipsów przykładowo maskujace system DGP, zlecamy panom od regipsów, czyli od wykończeń wnętrz. No ale to sprawy wewnętrzne firmy, klient płaci raz za kompleksową usługę.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Compi ... Piotrek, Bohusz, Margod czy ja, mamy kilkanaście takich e-mail'i w każdym tygodniu.

I bardzo często zdarza nam się za zupełne friko (bez żadnego "dila" z tym związanego) takim ludziom pomagać ... albo wyprowadzać ich ogromnej niewiedzy "kominkowej".

Tyle że nie robimy z siebie Donkichotów z tego powodu ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Compi ... Piotrek, Bohusz, Margod czy ja, mamy kilkanaście takich e-mail'i w każdym tygodniu.

Tyle że nie robimy z siebie Donkichotów z tego powodu ...

Pozdrawiam.

 

Dodam jeszcze telefony w niedzielę i dni powszednie nawet po 19...

Przyznam jednak, że jeżeli chodzi o maile to poprostu nieraz, a ostatnio coraz częściej nie odpisuję z braku czasu.

Również z braku czasu i możliwości oględzin, ucieka mi wiele wykonawstw kominków...

No ale taka pora, sezon i duże zainteresowanie wykonastwem w technologi kominki z ciepłymi ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to przeginasz pisząc o kilkunastu tysiącach, nawet w technologi bez wełny...

Sprawdź dokładnie ceny kompleksowego wykonawstwa razem z wkładem oczywiście.

Bo jeżeli chodzi o nas innych się nie podejmujemy.

No może nieraz zostawiamy upiększanie panom od wykończeniówki, lub klientowi jak tak chce.

 

Tak zresztą ostatnio nam wygodniej, wszelkie ewentualne pudełka "kofry" z regipsów przykładowo maskujace system DGP, zlecamy panom od regipsów, czyli od wykończeń wnętrz. No ale to sprawy wewnętrzne firmy, klient płaci raz za kompleksową usługę.

 

Nie ma sensu znowu się powtarzać. Ludzie mają często na ten klocek maks. 10 tysięcy i chcą mieć sprawdzony wkład, często bardziej urozmaiconą, wykończoną już, płytka lub kamieniem wokół drzwi, obudowę i system DGP. Ja nie widzę szans żebyś zszedł Bohusz poniżej tej kwoty.

Ty Forest takim ludziom pewnie powiesz, że to niemożliwe lub polecisz postawienie kozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie ma sensu wałkować tematu bez końca.

 

Przyznam, że ludzie (klienci) rózne rzeczy CHCĄ, ale niestety moje chcenie i mój interes dla mnie ważniejsze. Zapewne dlatego że mam rodzinę, dom, itp. nie interesują mnie zarobki typu "na flaszkę i do flaszki" i typu "aby cokolwiek dorobić (zarobić)"

Nie sposób wszystkich zadowolić i sprostać wszystkim chcącym.

Coś o tym wiem i zapewne więcej niż TY

Światło czerwone mi się włącza, gdy klient w czasie rozmowy telefonicznej wymaga (CHCE)abym określił dokładnie ile kominek kompleksowo bedzie go kosztował... u takich klientów nie realizuje wykonawstwa.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Wiesz compi, bo zapomniałem dodać.

Moje CHCENIE (i zony mojej tyż) to abym zarabiał jak najwięcej...

Ale ja mam taką naturę, że uważam ze to zależy w drastycznej większości tylko ode mnie.

Jak wyczuje rynek, jak zainwestuje, itp.

No bo wystrajkować zarobków nie ma jak i gdzie.

 

No zresztą compi jak myślę, Ty również chciałbyś aby Twoje zarobki były jeszcze większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi

Takie sprawy o których piszesz są do przewidzenia, są nawet oczywiste i można zakładać że będa miały miejsce na 99,99%

Nic szczególnego nie napisałeś.

Jedyna rada to ścisłe moderowanie i drastyczne zapobieganie, odrazu na początku. Kasowanie wszelkich nietematycznych postów na bieżaco i konsekwentnie.

 

Szczególnie teraz gdy kryzys nadchodzi, zauważysz na siłę propagowanie swoich jedynie słusznych racji. Łokcie w ruch... po trupach... aby przeżyć i utrzymać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf na forum , to internetowi dyskutanci, których możliwości ograniczają

się do cytatów z Google i przepoczwarzaniu tego co fachowcy napisali ....

 

Ty a od kiedy jezdeś fachowcem od kiedy???Na fachowca trzeba sobie zasłużyć nawet tu na FM a nie głupoty wypisywać jaki ty to jezdeś cacy.................przypłyń wreszcie do brzegu eniek i przestań szerzyć defetyzm ludzikom na FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi

Takie sprawy o których piszesz są do przewidzenia, są nawet oczywiste i można zakładać że będa miały miejsce na 99,99%

Nic szczególnego nie napisałeś.

Jedyna rada to ścisłe moderowanie i drastyczne zapobieganie, odrazu na początku. Kasowanie wszelkich nietematycznych postów na bieżaco i konsekwentnie.

 

Szczególnie teraz gdy kryzys nadchodzi, zauważysz na siłę propagowanie swoich jedynie słusznych racji. Łokcie w ruch... po trupach... aby przeżyć i utrzymać się.

 

Ja to widzę tak. Na etapie projektu większość budujących stawia komin w pobliżu miejsca gdzie przewidziany jest kominek. Nie wnikają w to jaki to ma być komin lub jaki będzie kominek. To murarz zazwyczaj mówi że taki to a tak będzie lepszy, a stopę przy fundamentach to już koniecznie trzeba wymurować lub wylać. Mało kto nawet celuje w wysokość wejścia do tegoż komina, po prostu robią to na +- 200cm. I dopiero na etapie SSZ zaczynają szukać rozwiązań. Większość sugeruje się wyglądem i mocą dobraną do powierzchni mieszkalnej. Trafiają wtedy na ten dział i nagle zonk. Będzie drogo, DGP złe, wełna be, płyta krzemiankowa również jest podejrzana, tanie wkłądy do d..., szamot drogi, majster jeszcze bardziej, a po lekturze wątków całkiem głupieje bo sobie sami często przeczycie, argumentując jak przedszkolaki. Na końcu finał w postaci stwierdzenia, że jednak chodzi o kasę. Faktycznie syf, tyle że n ie francuski a nasz własny podwórkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi oni twoich wpisów niestety nigdy nie pojmą........wiesz dlaczego??? ponieważ nie zniżą się do poziomu pytającego-forowicza bo są tylko panująca nam branża kiepskich naciągaczy,widzących swój biznes powyżej dychy.:no::no::no:

 

Nie generalizuj ... Wierzę ,że znajdziesz wśród wykonawców ludzi święcie przekonanych o swoich racjach, niedouczonych ignorantów i pazernych na kasę. Po to masz rozum , by rozróżniać jednych od drugich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz, ja na privie mam kilkanaście zapytań szczegółowych jak wykonałem swój kominek. Nie ma w tych listach ani słowa krytyki, a to z prostego powodu. Ci ludzie pomimo setek postów na temat kominków nie wiedzą jak można go tanio wykonać, a o to im zazwyczaj chodzi, pomimo propagowanego tutaj sloganu, że poniżej kilkunastu tysięcy to się zejść nie da. Ja nie mam tutaj w tym dziale żadnej misji do spełnienia, po prostu widzę kilka niedomówień, uogólnień, czasami wręcz wprowadzanie w błąd.

 

Nie widzę potrzeby chować się po privach. Brzeziński krok po kroku

pokazał jak zrobić kominek . Zrobił to pod naszym nadzorem, bezpiecznie i

z bezpiecznych materiałów. Jak ktoś chce się wełną truć, wystarczy zastosować

technologię właściwą dla GK + wełna , i ma czarno na białym.

Od tego czy wkład będzie kosztował 1000 zł czy 12.000 zł, zależeć będzie

końcowa cena kominka . Pewnie przy samodzielnym wykonawstwie,

może to być nawet do 4000 zł jeśli wkład będzie za tysiaka.

 

Ale co tam ważne by było o czym na forum pisać i ważniaka udawać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...