Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komin wentylacyjny w łazience


Recommended Posts

Witam.Zainstalowałem w łazience kocioł dwu funkcyjny z zamkniętą komorom spalania. Muszę zamontować w tejże łazience dodatkowy komin wentylacyjny dwuścienny ocieplony fi 150.

Kominiarz który robił mi projekt mówi że trzeba go wykonać z blachy nierdzewki ,taki komin jest bardzoooo drogi :( .Znalazłem w sieci komin który zrobiony jest z blachy ocynkowanej (też dwuścienny -ocieplony) i jest znacznie tańszy. Czy komin z ocynku będzie spełniać wymogi prawne??? Zan może ktoś z zacnych Forowiczów przepis prawny który wyraźnie mówi z jakiej blachy musi być wykonany komin wentylacyjny (NIE SPALINOWY).

Za wszelką pomoc z góry DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci drugi komin wentylacyjny w łazience?

W łazience mam tylko kratkę wentylacyjną wyprowadzoną rurą bezpośrednio na zewnątrz, za ścianę (komina wentylacyjnego nie mam)

Mi osobiście nie jest on wcale potrzebny , tym bardziej że kocioł gazowy dwu funkcyjny z zamkniętą komorom spalania, który kupiłem podłączony jest do specjalnego systemu kominowego zalecanego przez producenta. Dlatego dziwię się że projektant budowy i kominiarz który wystawia opinię zalecają mi montaż dodatkowego komina wentylacyjnego. Nie miałbym zastrzeżeń gdyby był to zwykły kocioł który do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje dopływ świeżego powietrza pobieranego z pomieszczenie w którym się on znajduje.

Edytowane przez an_mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...