Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM i rekuperator a sąsiedztwo


Recommended Posts

Bardzo proszę o wypowiedz tutejszych ekspertów w następującej kwestii:

Jeden z wykonawców tejże instalacji zapytał mnie, czy mam sąsiadów, którzy ogrzewają dom węglem - podobno moja instalacja będzie zasysala cytuję "śmierdzące spaliny" od sąsiadów zza płotu :jawdrop:Czy to naprawdę ma znaczenie? W końcu komin sąsiadów znajduje się na wysokości 7,7 m i złego, co pamietam z fizyki, ciepłe powietrze unosi się do góry ... Mam mu wierzyć? Podpierał się wiedza ze szkoleń w Niemczech i własnymi doświadczeniami z sąsiadem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niesprzyjających warunkach pogodowych dym może zostać przyduszony (wiatrem) poniżej poziomu komina.

Czy masz WM, czy WG to zassiesz to świństwo :)

Tylko musiałbyś mieć wyjątkowego pecha (niekorzystny układ budynków, kierunków z których wieje wiatr) aby taki stan utrzymywał się permanentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie trochę miejsca na ew. skrzynkę z filtrem

Jak będziesz miał sąsiadów palących śmieci,

zainstalujesz sobie jakiś wkład węglowy, hepa lub inny pre filtr.

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że na filtrach wstępnych (GWC) i centralowych

zbiera się spora warstwa węgla w różnej postaci.

Część z tej warstwy zajmuje węgiel aktywowany pochodzący ze spalania drewna (jak TY lub sąsiedzi palą drewnem).

Taka warstewka radzi sobie ze smrodem dymu z węgla.

Niestety prawie wcale nie radzi sobie ze związkami lotnymi ze spalanego plastiku.

Ratuje mnie wtedy GWC bezprzeponowe.

 

Też myślałem o dodatkowych filtrach, ale na razie (od 3 lat) problem "smrodu" nie jest zbyt częsty i dokuczliwy.

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wykonawca sugerował zastosowanie dodatkowych filtrów...czy słusznie?

 

Te filtry nie "naprawią" tego powietrza, może zatrzyma więcej pyłu i zredukuje przykry zapach (zależy kto czym tam pali), ale ból głowy pozostanie.

A trzeba będzie wyciągać, czyścic, czy też co bardziej prawdopodobne - kupować nowe...

Może nie decyduj się na nie już teraz, załóż standardowy zestaw, po sezonie grzewczym ocenisz, czy taka inwestycja jest konieczna.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...