Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja w mieszkaniu?


Recommended Posts

Witam... Globalne ocieplenie daje się ostatnio we znaki coraz bardziej - lata robią się nam coraz cieplejsze i wytrzymać bez klimatyzacji już nie idzie... pytanie więc takie mam - co wedlug was najlepiej będzie zdawalo egzamin w mieszkaniu o powierzchni okolo 55m2? Jaka klimatyzacja? Parametry? Tak, żeby nie bylo przesadą a wystarczylo w upalne dni by utrzymać temperaturę okolo 22-24 stopni? Mieszkanie dwa pokoje + kuchnia - wszystkie okna zwrócone są ku wschodowi... slońce od rana więc grzeje i to równo... i nie jest źle tak się budzić ale żyć jakoś trzeba. Mam rolety w oknach ale przesada bym zaslanial okna... wentylacja jakaś przeca musi być. Jakich kosztów mogę oczekiwać??? oczywiście instalacja przez fachowca...

 

z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu widzę, że kolega jest zwolennikiem teorii o globalnym ociepleniu, a równocześnie sam się do niego chce przyczyniać poprzez potęgowanie emisji śmiercionośnego i zabójczego ceodwa......klimatyzacja w bloku jest dość ciężka do zrealizowania, chyba, że mamy w dupie estetykę i zewnętrze bloku i uznajemy, że "nasze" kończy się za progiem drzwi od mieszkania..wtedy możemy dać jednostkę zewnętrzną na elewacji bloku i straszyć nią przechodniów i innych mieszkańców. Jeżeli jest w mieszkaniu balkon, można we wnęce zainstalować ową jednostkę, nie zeszpecimy aż tak bloku, ale jak klima będzie chodzić z balkonu nie skorzystamy za bardzo...

Klimatyzatory przenośne to też słabe rozwiązanie, bo wypuszczając rurę z gorącym powietrzem przez uchylone okno efektywnie chłodzimy całe osiedle, bo cyrkulacja powietrza następuje, a jak wiadomo rura ta nie ma zazwyczaj więcej jak 1-1,5m więc w praktyce schłodzone mamy pół pokoju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
to nie globalne ocieplenie a naturlane cykliczne zmiany klimatu mające miejsce od kilku milionów lat...:) a obecnie wykorzystuje się naiwność co po niektórych, aby redukować emisję CO2 przez np zakaz kupowania żarówek 100W albo inne bzdury...dodam, że CO2 produkowane przez człowieka (przemysł, samoloty, samochody) to mniej niż 3% globalnej emisji z oceanów czy wulkanów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Całego mieszkania jednym klimatyzatorem raczej nie da się schłodzić. Nawet przy pootwieranych drzwiach do wszystkich pomieszczeń nie uda się osiągnąć jednakowej temperatury w każdym miejscu.

 

Jeśli chodzi o wybór to jest on bardzo duży. Radzę poczytać artykuły. Poszukaj w necie "jaki klimatyzator do salonu" lub "jaki klimatyzator do mieszkania" i znajdziesz kilka artykułów, które powinny rozjaśnić temat.

 

Na mieszkanie powinno się montować klimatyzatory o mocy 2,5 kW i 3,5kW nie większe.

Edytowane przez inżynier25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 8 months później...
Witam... Globalne ocieplenie daje się ostatnio we znaki coraz bardziej - lata robią się nam coraz cieplejsze i wytrzymać bez klimatyzacji już nie idzie... pytanie więc takie mam - co wedlug was najlepiej będzie zdawalo egzamin w mieszkaniu o powierzchni okolo 55m2? Jaka klimatyzacja? Parametry? Tak, żeby nie bylo przesadą a wystarczylo w upalne dni by utrzymać temperaturę okolo 22-24 stopni? Mieszkanie dwa pokoje + kuchnia - wszystkie okna zwrócone są ku wschodowi... slońce od rana więc grzeje i to równo... i nie jest źle tak się budzić ale żyć jakoś trzeba. Mam rolety w oknach ale przesada bym zaslanial okna... wentylacja jakaś przeca musi być. Jakich kosztów mogę oczekiwać??? oczywiście instalacja przez fachowca...

 

z góry dziękuję...

 

Hej:) odpowiedź na Twoja pytania możesz znaleźć w artykule - http://artelis.pl/artykuly/58566/Montaz-klimatyzacji-w-domu-wielorodzinnym- polecam montaż, sama mam w domu :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) odpowiedź na Twoja pytania możesz znaleźć w artykule - http://artelis.pl/artykuly/58566/Montaz-klimatyzacji-w-domu-wielorodzinnym- polecam montaż, sama mam w domu :) powodzenia

To bardzo szkodliwy artykuł - w większości domów wielorodzinnych jest wentylacja "grawitacyjna" ( tak naprawdę KONWEKCYJNA) - co wyklucza montaż splitów lub trzeba zrobić WM - najlepiej z odzyskiem ciepła, by mniejszą mocą "obskoczyć" mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...