Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

nie ma przeciwskazan by zamontowac okno bez parapety wewnetrznego. Malo tego - kolejnosc montazu jest taka ze montuje sie najpierw okna a parapet wewnetrzny montuje sie pozniej. Przy wymianie okien czesto tego samego dnia zas na Inwestycjach wtedy kiedy sie pojawia na budowie

Tak wiec spokojnie mozesz miec zamontowane okna a parapet kiedy tylko sobie zapragniesz zalozysz

Co do szyby jako patrapetu hmmm....wybacz ale nie polecam. Nawet dobrze podparta moze peknac a poza tym jest o wiele bardziej podatna na zarysowania niz jakikolwiek inny parapet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

Pchelek ty się lepiej nie wyśmiewaj ze mnie, bo ja zanim wybuduję mój nieduży domek to oszaleję albo rozwiodę sie z mężem. Plustek odpadł ale do Ryvena doszła dziewczynka :lol: Veka z firmy zresztą polecanej przez Muratora Vetrex. Obiecałam sobie, że nigdzie już nie dzwonię i nie chodzę oglądać okien- Basta!. Powiedz Pchelku coś rozsądnego na temat mojego dylematu. To już ostateczny dylemat!!!!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja poprosze Pchelka o rade i jeszcze raz podsune pytanie w formie cytatu (wlasnego) :)

 

mam jeszcze jedno pytanie a mianowice: jako ze nie jestesmy bardzo majetnymi osobami a wlasnie zabieramy sie za wymiane okien w naszym mieszkanku chcialbym Was prosic o pomoc w doborze dobrej przystepnej cenowo firmy na ternie woj. slaskiego (aglomeracja katowicka) Moze nie firme z najnizszej pulki ale taka solidna srednia. Tyle sie mowi o oknach slabej jakosci i spartolonym montazu a ja chcialbym bardzo uniknac tych klopotow. Moze firma AP Zory uzywaja profilu KBE w lini Optima lub moze ET-Okna? (w Katowiceach jest punkt sprzedazy tych okien niestety bez montazu) Okfens? a moze zupelnie inne propozycje. Za pomoc bedziemy bardzo wdzieczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam REHAU BRILLANT 5-kom niemiecki profil ładne zaokrąglenia wew i zew zewnętrzna grubość ścianki wg niemieckiej normy 3,1 mm ,firma solidna produkuje oprócz profili również wszelkiego rodzaju przewody od wielkich do całkiem małych rurek do kroplówek i dializ,produkują także wszelkie plastyki do BMW m.in konsole boczki, podłokietniki itp.Jesli chodzi o okucie to polecam ROTO NT ,bogate wypasione okucie,ze stopniowanym uchyłem wszystkie elementy zaczepowe odlewane z jednej bryły metalu,żadnych zgrzewanych blaszek żadnych ostrych krawędzi .

Oczywiście jest to moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te okna to mozna zwariować.

Czy Oknovid to solidna firma??

Gealan S 8000 IQ 6 komorowe, barwione w masie, okleina dwustronna.

Co na powyższe specjaliści?

 

Ile kosztował by wasz nadzór nad montażem takich okien?

 

 

To do Łodzi docieraja okna z Oknovidu??? :o

Sama jestem (byłam?) zainteresowana ich oknami. Poczytałam trochę na forum na ich temat i - niestety - opinie są bardzo podzielone! :-?

Jeszcze na nic się nie zdecydowałam, a czas ucieka.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelatuję ten temat na tyle, na ile da się przelecieć w krótkim czasie prawie 100 stron :lol: i jak na razie co do jednego jestem na 100% przekonany - od okien można zwariować :p a jako że pracuję w branży od wariowania, to nie chciałbym znaleźć się w pracy jako klient i dlatego bardzo proszę o poradę - na co zwracać uwagę przy wyborze dowolnego profilu z dowolnym okuciem - dodam, że nie proszę o wskazanie firmy, tylko o ogólne założenia. Moje wymagania są +/- takie:

 

1. Profil PCV z okleiną

2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia

3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.

4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna

5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?

6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.

7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji

8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]1. Profil PCV z okleiną

ojjj...tego jest od groma :)

2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia

plynna?hmmm....stopniowa to tak - przynajmniej nie jest awaryjna ale nie stosuje sie przy okuciach antywlamaniowych

3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.

tu niestety cus za cus ;) albo antywlam albo namiastka

4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna

nareszcie glos rozsadny :) oby wiecej takich - standardowa szyba dla 1kHz ma tlumienie -34dB w zupelnosci wystarczajace

5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?

jesli prety fi=>12mm to odpowiada to WK-2 i P-4

6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.

musisz podjac decyzje o sterowaniu juz na tym etapie - pozniej wlozenie silnika w wielu wypadkach nie warte zachodu

7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji

tu sa dwie szkoly Grodziska i Otwocka ;) jednak dobry montazysta alarmow zrobi to idealnie - vide ZBYCH

8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?

jedne z wielu - kazde dobre pod warunkiem konserwacji - wszyscy chyba wiemy ze kto smaruje ten jedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumznawców

Wybudowałam dom na wybrzeżu pomorskim i jak do tej pory wszystko było w miarę proste. Do czasu kiedy musiałam podjąc decyzję o stolarce otworowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu ofert (nie kieruję się tylko ceną ale przedewszystkim jakością i funkcjonalnością okna ) pozostały mi dwie firmy do wyboru. Pierwsza to Avante reprezentowana przez Megabud z Rumi, a druga to Vetrex z Tczewa. Oferty są cenowo zbliżone róznica jest bardzo mała, ale okna Avante mają lepsze bajery w standardzie. Proszę niech mi ktoś pomoże podjąc decyzję, napiście jeśli korzystaliście z jednej bądz drugiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumznawców

Wybudowałam dom na wybrzeżu pomorskim i jak do tej pory wszystko było w miarę proste. Do czasu kiedy musiałam podjąc decyzję o stolarce otworowej. Po zebraniu i przeanalizowaniu ofert (nie kieruję się tylko ceną ale przedewszystkim jakością i funkcjonalnością okna ) pozostały mi dwie firmy do wyboru. Pierwsza to Avante reprezentowana przez Megabud z Rumi, a druga to Vetrex z Tczewa. Oferty są cenowo zbliżone róznica jest bardzo mała, ale okna Avante mają lepsze bajery w standardzie. Proszę niech mi ktoś pomoże podjąc decyzję, napiście jeśli korzystaliście z jednej bądz drugiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...