Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

mam pytanko rózne firmy podają rózne wysokości okien PCV

mam otwór 160 cm wiec robiłem przymiarki pod 1450

ale czy nie lepiej zrobić 1665 - taką opcję podał mi oknoplast

powiększenie otworu to u mnie żaden problem bo murarz sie troche machnoł i domurowywał warstwę z cegieł na koniec więc wystarczyłoby ją zdjąc

wiem że większe były by droższe ale może lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamówiłem okna na okuciach Veka i szczerze mówiąc dąb bagienny akurat nie przypadł mi do gustu . najbardziej podoba mi się orzech i dąb złocisty . orzech jest dość nowym kolorem i dobrze się sprzedaje ,dąb złocisty jest najbardziej popularnym bo już trochę jest na rynku. dąb bagienny sprzedaje się kiepsko, ale jak ja to mówie- to kwestia gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem nowa (nawet supernova;) i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie :wink: )

 

Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

 

Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.

Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami :wink: ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)

jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.

a na razie pozdrawiam słonecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najchętniej z profilu aluminiowego

Przy obecnych cenach energii? Okna aluminiowe to chyba "najzimniejsze" rozwiązanie...

chętnie w kolorze srebrnym (szarym)

Można zamówić PCV w odpowiedniej okleinie albo pomalowane drewno.

czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe

Rolety stalowe. Ale w naszych warunkach raczej niedostępne a jeżeli to baaaardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem nowa (nawet supernova;) i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie :wink: )

 

Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

 

Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.

Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami :wink: ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)

jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.

a na razie pozdrawiam słonecznie!

 

Cześć,

 

Jest takie rozwiązanie od 3 lat na rynku a mianowicie połączenie drewna z aluminium za w miarę przystępną cenę. Od zewnątrz okno jest z profilu aluminiowego i rodzaj koloru RAL np. 7040 czy 9007 może nadać charakter "industrialny" elewacji obiektu. Od wewnątrz pomieszczenia jest drewno np. mahoń meranti, które można polakierować na jakiś cieplejszy kolor np teak aby nadać wnętrzu charakter "ogniska domowego".

Producentem takich okien jest np firma Goran, która na terenie Warszawy wykonała sporo obiektów w tym systemie notabene jest to technologia polskiej firmy Aluron - producenta odpowiednich profili aluminiowych, które następnie łączy się z kantówką drewnianą.

 

Masz bardzo interesującą ideę - ciekaw jestem wizualizacji Twojej "fabryczki"

 

Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, wiem - 115 stron o oknach, profilach, firmach etc. i mnóstwo odpowiedzi, i czasem bardzo sprzecznych opinii

a jednak zadam pytanko do fachur - KTÓRE WYBRAĆ????

1. DRUTEX - 4komory, okucia: Maco - profil Aluplast

2. ALUPLAST - ideal 4000, szer.70mm, 5komór

3. firma lokalna z Włocławka - profil: Brugmann, 70mm, 5 komór, okucia: Aubi

4. firma z Wielkopolski - profil:Wymar, 5komór, okucia: Maco

dodam, że chodzi mi o PVC białe

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymaliśmy ofertę Jocza na okna Nordic Line, które mają być bardzo ciepłe. Skład: profil 5-komorowy (z 3 uszczelkami), szkło: ClimaGuard Premium firmy Guardian oraz ciepła ramka, szyby: P4/12kr/4/12kr/4 u=0,5

 

Czy wiecie może coś o tych oknach? Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy rzeczywiście ma szansę mieć u=0,5?

 

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymaliśmy ofertę Jocza na okna Nordic Line, które mają być bardzo ciepłe. Skład: profil 5-komorowy (z 3 uszczelkami), szkło: ClimaGuard Premium firmy Guardian oraz ciepła ramka, szyby: P4/12kr/4/12kr/4 u=0,5

 

Czy wiecie może coś o tych oknach?

Asia_w

Nordic Line to wewnetrzne nazewnictwo Jocza dla systemu 5k Trocal Innowa 70, M5 elegance......długie co? :wink:

Jocz od dawna należy do lepszych producentów okien,i mimo że ostatnie tendencje do odchudzania profili dotarły i do Trocala to Jocz potrafi jeszcze coś konkretnego wydłubać :lol: :lol: :lol:

 

Co sądzicie o takim zestawieniu? Czy rzeczywiście ma szansę mieć u=0,5?

Zależy za jaką kasę, :roll: zestawienie niezłe, niezłe; antywłam+ dwie czwórki z kryptonem w środku, ale U=0,5 to ma tylko szyba !!!!!! Nie całe okno . Ramy ( jak wszystkie standardowe) są o wiele zimniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...