Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

masz na mysli system wklejania szyb ? pkt 3 to ma niby wzmacniac ?

 

bo w passiv line color w pkt 6 pisze ze jest wzmocnienie

 

a w tablice porownujacej do innych okien pisze brak wzmocnienia

 

ale burdel w tej ulotce

 

aby te okna nie okazaly sie tak swietne jak passiv haus w Aluplast

A widzisz... Zaczynamy stąpać po grząskim gruncie, gdzie kończą się fakty a zaczyna marketing :) Wklejanie szyby usztywnia okno ale nie na tyle by wykonać je w kolorze bez wzmocnienia. Oczywiście wyśrubowane parametry Uw podawane są dla okien bez wzmocnienia natomiast większość sprzedawanych okien (kolorowe) takowe wzmocnienie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolorowe maja stalowe wzmocnienia tak ?

wiec juz nie sa takie passiv haus mega pssiv :-)

 

a biale gna sie na ptege ?

 

a jak trzeba przeszklic skrzydlo - szybe - to co rozklejamy wszystko i potem kleimy na miejscu ?

 

tak wlasnie ta uznana firma jak wszyscy twierdza robi klienta w BALONA

niby wszystko podaje w ulotce ale tak zagmatwane dla klienta ze szkoda gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro okna AdamS Passive Line sa takie swietne moze ktos wyjasni mi na jakiej zasadzie zachowana sztywnosc profili w tym modelu

bo z ulotki reklamowej wynika ze brak w tych oknach wzmocnienia stalowego ? wiec co usztywnia ta konstrukcje ?

 

http://www.adams.com.pl/files/ulotkaPassiv-Line.pdf

 

w kolorze mają wzmocnienia tylko białe nie mają i przez to mają lepszy współczynnik ale przy oknach passiv to brakuje mi tu trzeciej uszczelki czy może to nie ma znaczenia dla okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolorowe maja stalowe wzmocnienia tak ?

wiec juz nie sa takie passiv haus mega pssiv :-)

 

a biale gna sie na ptege ?

 

a jak trzeba przeszklic skrzydlo - szybe - to co rozklejamy wszystko i potem kleimy na miejscu ?

 

tak wlasnie ta uznana firma jak wszyscy twierdza robi klienta w BALONA

niby wszystko podaje w ulotce ale tak zagmatwane dla klienta ze szkoda gadac

 

Dlaczego uważasz, że zaraz firma robi Cię w balona i że wszyscy tak twierdzą. Jacy wszyscy - 2-3 osoby na forum tak się wypowiedziały.

Przed podjęciem decyzji o zakupie właśnie tych okien rozmawiałem z kilkoma osobami które to już użytkują te okna i sobie chwaliły.

Dla mnie ulotka jest czytelna więc nie wiem co masz w niej zagmatwane. Poza tym możesz spytać się sprzedawcy skoro czegoś nie rozumiesz. Proste.

Zagmatwane to sa informacje z innych firm oferujących okna (nazwy producentów zachowam dla siebie).

Najlepsze to było to jak prosiłem jedną z firm o wycene a ta mi tabelke w excelu z ceną zrobiła i tyle. To dopiero była profesionalna wycena. Boje się pomyśleć co by było dalej ;)

 

Nie czytaj tylko samych ulotek ale i artykuły o tych oknach. Tam jest wszystko opisane. Nie znalazłem w nich ani jednej informacji negującej te okna.

 

Ludzie jak coś jest złe to krytykujecie - jak jest dobre to też krytykujecie i szukacie dziury w całym. I tak i tak jest źle.

 

Skoro uważacie, że te okna AdamS`a są złe to ich nie kupujcie i tyle. Nikt wam przecież nie każe. Ja wyraziłem swoją opinie a Wy się od razu rzuciliście z takimi wywodami że głowa boli ;)

Edytowane przez buzzer11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzzer,a czy możesz napisać jaki sposób montażu miałeś wykonany?

proponowano mi do tych okien tj.passive-line ciepły montaż....ponieważ jak twierdzi sprzedawca,w przy montażu tradycyjnym powstają mostki termiczne...

 

U mnie było tradycyjnie. Zaraz będą pewnie posty, że po kiego takie okna przy montażu tradycyjnym tj w lico muru. Odpowiem: bo taki miałem kaprys i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Jani_63 wyrażam swoje zdziwienie twym postem choć prawdą jest, że często osoby nie znające ani produktu, ani montażystów pieją z zachwytu na sam widok okien jakie im dopiero co zamontowano.

 

 

O to mi dokładnie chodzi, bo sporo jest takich osób, które zobaczą dobrze otwierające się okno i od razu chwalą pod niebiosa wszystko co z tymi oknami jest związane. Oczywiście nie neguję fachowości montażysty "starego" bo i tak nie wiedziałem, że to jego firma jest. Ale jak widać od razu lament się pojawił, jak nie napisałem od razu o co mi chodzi. Trochę więcej luzu koledzy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie dałam rady przeczytać wszystkich 878 stron wątku, ale po tym co przeczytałam widzę, że chyba muszę zrewidować pomysły mojego architekta co do okien.

 

Mamy w projekcie m.in.:

fix 240x240

fix 100x240

R 100x240

fix 50x240

fix 300x100

fix(200x100) + RU(100x100), czyli w sumie 300x100

HS 420x240

 

Czy to ma w ogóle sens w PVC (nie białe) czy tylko drewno lub aluminium? Oczywiście pan architekt twierdzi, że wszystko się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fix 240x240

fix 100x240

R 100x240

fix 50x240

fix 300x100

fix(200x100) + RU(100x100), czyli w sumie 300x100

HS 420x240

Czy to ma w ogóle sens w PVC (nie białe) czy tylko drewno lub aluminium? Oczywiście pan architekt twierdzi, że wszystko się da...

HS w kolorze już musisz zmniejszyć do wysokości 2300 a by próg był 8mm to nadproże względem docelowego poziomu posadzki powinno być na wysokości 2280 mm

Przy tej szerokości polecam ci wykonanie go jako dwa skrzydła przesuwane. Tylko jest problem w podziale na 2/2 - szyba będzie ok. 4,5 mkw - realnie 6mm i zamiast się "wygłupiać" by dawać pakiet trzyszybowy lepiej zrobić standardowo dwie szyby. Hmmm... jedna szybka będzie ważyła tylko 150 kg więc nie jest taka straszna :) K szyby 1,0 czyli na dzisiejsze "standardy" jakby chłodna tym samym musisz coś pomyśleć o ogrzewaniu by przy HS-ie nie czuło się chłodu no i całość tak mniej więcej ważyć będzie z 500 kilo więc montaż i jeszcze raz montaż, dobre solidne podparcie, żadne tam cegłu i inne wynalazki tylko poszerzenia by na chudziaku posadowić - spójrz sobie na zdjęcie jak to powinno wyglądać (widzisz na nim inne okno - nie HS - ale chodzi o zasadę)

 

Fix 300/100 już powinien być wykonany z szybą 6mm grubości

 

to chyba tyle uwag do twych okienek

Drzwi balkonowe z profilem bazowym i poszerzeniem.jpg

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, nie dałam rady przeczytać wszystkich 878 stron wątku, ale po tym co przeczytałam widzę, że chyba muszę zrewidować pomysły mojego architekta co do okien.

 

Mamy w projekcie m.in.:

fix 240x240

fix 100x240

R 100x240

fix 50x240

fix 300x100

fix(200x100) + RU(100x100), czyli w sumie 300x100

HS 420x240

 

Czy to ma w ogóle sens w PVC (nie białe) czy tylko drewno lub aluminium? Oczywiście pan architekt twierdzi, że wszystko się da...

 

Jak każdy klient zapewne masz wytypowanych kilka firm które rozpatrujesz pod kątem zakupu stolarki, najlepiej niech one zweryfikują możliwość wykonania takich okien, na podstawie projektu. Mogę powiedzieć na przykładzie okien z firmy MS że istnieje możliwość wykonania HST o podanych przez Ciebie wymiarach w PVC - maksymalna wysokość razem z progiem to 2,5m i max pow. 11,5mkw. - oczywiście dla koloru. Co do potrójnych szyb 6mm z U=0,6 też powinniśmy się zmieścić w 300kg które może ważyć skrzydło. Ostatnim ale bardzo ważnym tematem jest montaż takiego maleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...