Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

2 i 3 to ofera z Aprelu - chyba są OK ?

O energooszczędnych ne myślałem, bo cały dom nie jest jakoś wyśrubowany energooszczędny, więc sama eokna nie mają zbytnio chyba sensu ....

Dziękuję za pomoc

No widzisz - trzeba CIe bylo ciagnac za jezyk, bys podal dwa istotne fakty?:) Aprel z Warszawy(?) ma wysokie notowania i przez lata, nie raz pojawial sie w pozytywnym świetle na forum. Jeli się dobrze orientuję to jest nawet wśrów Mistrzów Montażu. Także masz wszystko- dobre materiały, uznanego producenta i cenionego sprzedawcę/montażystę. Możesz spokojnie zdać się na jego zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylek, z tych dwóch firm wybrałabym Vetrex:) Tym bardziej, że w Brodnicy mają dobrego dealera, z którym współpracują od kilku lat.

Mam w tym mieście kolegę sprzedającego dobrą markę. Mocno narzeka na wspomnianego dilera V, bo jest bardzo silnym sprzedawcą i zabiera wielu klientów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poszukuję dobrych montażystów okien,a zarazem sprzedawców z Krakowa lub okolicy. (może być Tarnów :)) Możecie kogoś lub siebie polecić?

Moje priorytety sprowadzają się do walorów czysto użytkowych, producent jest kwestią drugoplanową. I tak najbardziej mi zależy na izolacji akustycznej, wyglądzie i na końcu izolacji termicznej, z racji, że dom ma wentylację mechaniczną i ponadstandardowe ocieplenie zależy mi na montażu szczelnym,zlicowanym z murem lub nieco wysuniętym.

Co do wyglądu to kolor ciemnoszary lub szary (ostatecznie), kształt profilu taki bardziej kanciasty.

Będę potrzebował 1 HS 240x230 6 standardowych dzielonych na pół o wymiarach ok 180 x 150,

6 fixów z tym że jeden będzie miał 60x260 taki wąski prostokąt i pytanie czy da się to zrobić jako niedzielone? (w plastiku ew drewnie) .

Materiał raczej plastik, a jeżeli drewno będzie miało wyraźnie lepszą izolację akustyczną to może być i drewno.

Pakiet raczej trzyszybowy. To chyba tyle?

 

Wnęki przygotowane pod taśmy rozprężne, tutaj mam pytanie czy zacierać na gładzutko czy pewna chropowatość jest potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poszukuję dobrych montażystów okien,a zarazem sprzedawców z Krakowa lub okolicy. (może być Tarnów :))

Tarnów: http://www.unimar.pl/ - polecam, bo to chyba jedna z lepszych firm w Tarnowie

Krakow (ale drewno):http://www.akord.com.pl/ - a tych polecam, bo czasem zaglądam na ich stronę :) Możesz wycenić, będziesz wiedział, że drewno nie jest tańsze niż myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a czy się nie nadaje? Na ile go czytam, to jest normalny, ma odpowiedni zasób wiedzy i przy tym myśli. Zanim kogoś polecę, to zawsze się zastanawiam, czy gdyby moja ciocia chciała kupić okna, to bym ją skierował do danej firmy(bo wcale nie jest sztuką jechać montować okna na drugi koniec Polski). I w tym wypadku tak by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry:)

Witaj Witku - nawet dzis przegladając FB (miesięcznik branżowy) trafiłem na wypowiedź Twojego brata? a może inne imię nosisz dla prasy?

A tak w ogóle to szybciutko zedytuj swoją wypowiedź, bo nie tolerujemy tu gadania po próżnicy. Od dzisiaj :)

Ps. I mój post mozna wyciąćbo nic nie wnosi do tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polećcie proszę dobrą i sprawdzoną ekipę z Wrocławia lub okolic, która najpierw doradzi, a póżniej fachowo zamontuje okna.

Czy korzystał ktoś może z ekip polecanych na stronie http://montaze.info.pl/ ?

Niestety na tej stronie jest sporo nieaktualnych informacji, także zanim się gdzieś wybierzesz to wcześniej zadzwoń.

We Wrocławiu jest firma FIX (to nie ja !!! - zaraz admin napisze że to spam jak u CInka :) ) - sprzedają okna Vetrex http://fix.wroclaw.pl/ ; w Oleśnicy jest firma BAUMAN sprzedają okna HeKaPlast http://ocenio.pl/sklep-bauman#tab-contact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę na status montażysty. Wydaje mi się, że "zgłoszony" to tylko chętny do zapisania się na liście. Sprawdzony to ten który wykazał się referencjami. A polecany? Mam pewną teorię, ale ciii :D

No i oczywiście Mistrz - to ktoś kto brał udział w konkursie i wykazał, że potrafi zamontować okno w wartwie ocieplenia.

Nie jest to 100% pewność dobrego wyboru - bardziej to traktuj jako wskazanie ludzi z większymi ambicjami, otwartych na świeże wiadomości. Ale swojego montażu musisz dopilnować we własnym zakresie, tzn. ustalić co i jak chcesz by było zrobione, bo polecenie wcale nie oznacza, że z góry dostaniesz jakiś określony standard montażu.

Na pewnoe jest to inicjatywa cenna i warto na nią zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką stosowaliście hydroizolację poszerzenie/profil bazowy okien tarasowych/balkonowych od strony zewnętrznej. Okna /montaż na pianie/ są zlicowane z zewnętrznym obrysem muru, a profil bazowy oparty na wylewce parteru. Poziom gruntu będzie sięgał nieznacznie ponad profil bazowy - do listwy podparapetowej. Czy wystarczy okleić styk profilu bazowego, wylewki i ściany jakąś taśmą bentonitową, albo paroprzepuszczalną. Znacie jakieś inne rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku okna Oknoplastu (Platinium Evo) i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem w Poznaniu na Jeżyckiej. Okna, montaż i obsługa rewelacja. A mam porównanie z innymi firmami. Nie dawno poprosiłem o regulację i przyjechali bez problemu na obiecaną przy podpisywaniu umowę regulację. Mam jeszcze od nich rolety z silnikami i bramę garażową. Wszystko zamontowane w jeden dzień i do dzisiaj nie mam żadnych problemów.

I powiedz jeszcze, że tak z czystej satysfakcji ich tu wychwalasz.. że nikt Cie nie prosił o tą rekomendację. Że też ja nie mam takich klientów. Zazdroszczę:)

 

witajcie... pomału dostaję wstępne wyceny okien do domu i mam ogromny mętlik w głowie... jeden pan mi tłumaczył, że do okna tarasowego (3 części 120x240) muszę mieć szybę 6mm bo 4mm to się wygina i pęka... czy on ma rację?? w żadnym innym punkcie mi tego nie powiedzieli i wyceniali szybę 4mm grubą zawsze... pomóżcie bo w necie nic nie mogę o tym się doszukać :(

Oj skrzydło 120x240 nie wygląda na takie, gdzie trzeba by stosować szybę 6mm. Tam jest wg mnie jeszcze po dobre 20cm zapasu dla czwórek.

Więc albo Pan chciał udać mądrego i nie miał pewności, albo coś nie do końca ściśle opisujesz swoje okno.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...