Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Tylko w ekstremalnych wypadkach (jakich dzieki naszym wydumanym architektom jest coraz wiecej) zaczynaja liczyc sie niuanse odrozniajace profile od siebie

 

 

Oj, chyba ktos tu chce mnie zdenerwować :wink: Uderz w stół, a nozyce.... ta wypowiedź pasuje chyba do mojej sytuacji :oops: , ale cóż, jak już przebrnę, to będę miała najładniejszy dom w okolicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ekstremalnych wypadkach (jakich dzieki naszym wydumanym architektom jest coraz wiecej) zaczynaja liczyc sie niuanse odrozniajace profile od siebie

 

 

Oj, chyba ktos tu chce mnie zdenerwować :wink: Uderz w stół, a nozyce.... ta wypowiedź pasuje chyba do mojej sytuacji :oops: , ale cóż, jak już przebrnę, to będę miała najładniejszy dom w okolicy :lol:

oj - nie to mialem na mysli by cie znow denerwowac - spoko - jesli AP-Zory o ktorej to firmie Pchelek ma pochlebna opinie powiedziano ci ze jest to mozliwe do zrobienia to tak musi byc - w koncu Pchelka znam i slow na wiatr nie rzuca - skoro chwali jest OK

wiec zdejmij juz ten koc azbestowy :) ochlonales chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się producenta czy frezuje otwory odprężające - zakład o piwo, że zrobi takie :o :o :o :o a następnie :cry: i na koniec :oops: Zażądaj od firmy certyfikatu na te kolorowe okna [nie mająąąąąąąąąąąąąąąąąą]

 

 

Skoro już tak sobie sama ze soba rozmawiam na tym forum :wink:

 

pchelek: mój sprzedawca zrobił dokładnie tak, jak to przewidziałeś :D

o mało nie parsknęłam śmiechem, mając w pamięci twoje słowa :lol:

 

ale certyfikat mają!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze tu też zapytam: Czy ktos może potwierdzić wiarygodność i solidność firmy DOD ze Szczecina (profil Salamander)? Tyle się człowiek naczytał o tych firmach psujących nawet najlepsze profile....

poczekaj do poniedzialku jak wiecej bywalcow bedzie - wiekszosc z nich spi - tylko my - nocne marki ;)

ja nie moge wypowiedziec sie ani na tak ani na nie - powiem tylko ze sam profil jest OK a nawet bardziej niz OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ekstremalnych wypadkach (jakich dzieki naszym wydumanym architektom jest coraz wiecej) zaczynaja liczyc sie niuanse odrozniajace profile od siebie

 

 

Oj, chyba ktos tu chce mnie zdenerwować :wink: Uderz w stół, a nozyce.... ta wypowiedź pasuje chyba do mojej sytuacji :oops: , ale cóż, jak już przebrnę, to będę miała najładniejszy dom w okolicy :lol:

oj - nie to mialem na mysli by cie znow denerwowac - spoko - jesli AP-Zory o ktorej to firmie Pchelek ma pochlebna opinie powiedziano ci ze jest to mozliwe do zrobienia to tak musi byc - w koncu Pchelka znam i slow na wiatr nie rzuca - skoro chwali jest OK

wiec zdejmij juz ten koc azbestowy :) ochlonales chyba :)

 

przez mój błąd edycyjny (brak cytatu) pomyliłeś mnie z mww :wink:

 

Chyba czas do łóżka - późno już :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ekstremalnych wypadkach (jakich dzieki naszym wydumanym architektom jest coraz wiecej) zaczynaja liczyc sie niuanse odrozniajace profile od siebie

przez mój błąd edycyjny (brak cytatu) pomyliłeś mnie z mww :wink:

Chyba czas do łóżka - późno już :lol:

chyba czas :) a bledy sie zdarzaja

delf - nie jestes sama ze soba - je tez tu czesto jakby sam do siebie pisze ;) gdyz czesto ponawiane sa pytania juz wczesniej zadane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się producenta czy frezuje otwory odprężające - zakład o piwo, że zrobi takie :o :o :o :o a następnie :cry: i na koniec :oops: Zażądaj od firmy certyfikatu na te kolorowe okna [nie mająąąąąąąąąąąąąąąąąą]

 

 

Skoro już tak sobie sama ze soba rozmawiam na tym forum :wink:

 

pchelek: mój sprzedawca zrobił dokładnie tak, jak to przewidziałeś :D

o mało nie parsknęłam śmiechem, mając w pamięci twoje słowa :lol:

 

ale certyfikat mają !!!!!

 

Żeby mieć certyfikat najpierw musi być aprobata techniczna, która dopuszcza stosowanie okien kolorowych. W aprobacie technicznej podane są które profile z systemu są dopuszczone do stosowania (ościeżnice, skrzydła, słupki listwy przyszybowe, wzmocnienia), jakiego typu okna mozna z nich wykonać (jednorzędowe, dwurzędowe, z ruchomym słupkiem ze stałym itp) i jeszce kilka inych wymagń.

 

Ciekaw jestem numeru tego certyfikatu i czego dotyczy. Nie zdziwiłbym sie gdyby się okazało ze ten certyfikat dotyczy zupełnie czegoś innego niż okna kolorowe salamander 3d :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelku, widzieliśmy dzisiaj okna Gebauer. Już wiemy czemu się tak nimi zachwycasz. Piękne :D , szczególnie sosnowe, jeśzcze tak ładnych sosnowych nie widziałam, do tej pory bardziej podobało mi się meranti. Przedstawiciel nas uszczęśliwił, gdy powiedział, że robią okna tarasowe do wysokości 250cm bez poprzeczki. Z tym że szyba zaczyna się nieco wyżej na dole. Dają na nie gwarancję. Co o tym sądzisz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się producenta czy frezuje otwory odprężające - zakład o piwo, że zrobi takie :o :o :o :o a następnie :cry: i na koniec :oops:

 

pchelek: mój sprzedawca zrobił dokładnie tak, jak to przewidziałeś :D

 

Pchełku,

 

Czy możesz podać jakiś odnośnik do dokumentu lub strony która by opisywała konieczność stosowania otworów odprężających?

Czy ich istnienie jest narzucane przez aprobatę lub certyfikat?

Zapytam o nie sprzedawcę i chciałbym mieć jakieś argumenty "za" jeśli z jego strony padnie odpowiedź, że nie są one potrzebne.

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się producenta czy frezuje otwory odprężające...
ale certyfikat mają !!!!!

Żeby mieć certyfikat najpierw musi być aprobata techniczna, która dopuszcza stosowanie ...

W tym tygodniu zamieszcze je na swojej stronie - certyfikaty niemieckie na bialy i kolor jedno jak i obustronny w Salamandrze Rehau Kbe Gealan s3000 - i jesli sa takze polskie to tez sie tam pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim celu te certyfikaty niemieckie, a może tu już nie Polska :lol:

oj oj oj zlosliwcze ;) za kilka dni to chyba ITB zbedne bedzie ;) - po prostu nie pamietam czy na wszystkie profile mam kopie aprobat technichnych ITB i certyfikatow na profile

a swoja droga - jesli juz jest certyfikat na dany system profili to o ile mi wiadomo nie wyszczegolnia sie w nim numerow katalogowych slupkow, poprzeczek, itp. elementow skladajacych sie na dany system tylko traktuje sie go calosciowo

w tych papierkach Pchelek jest najlepszy :)

a Polska zawsze Polska bedzie - czy bedzie w Uni czy ktos kolejnym stanem USiA zechce ja zrobic

usia siusia ;) hop sa sa tra la la itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo jeszcze ITB bedzie potrzebne. Aprobaty i certyfikaty niemieckie będą obowiązywać w Niemczech, polskie w Polsce. Nawet jak kiedyś, kiedyś powstanie jedna europejska norma, to podejrzewam że i tak trzeba będzie zrobic certyfikat zgodności z normą w danym kraju żeby w nim sprzedawać.

 

Profile produkowane w Polsce muszą uzyskać najpierw AT, następnie można się starać o AT na okna i drzwi z tych profili. AT podaje wykaz profili które w danym systemie uzyskały pozytywna ocenę.

W wypadku profili importowanych systemodawca musi uzyskać jedynie AT na okna i drzwi. AT podaje które profile z danego systemu uzyskały pozytywna ocenę.

Dobrym przykładem może być najpopularniejszy ostatnio profil na forum. AT na okna i drzwi w systemie salamander 2d nie zawiera profilu skrzydła półzlicowanego jak również skrzydła zlicowanego od systemu 3d, oferowanego jako system2d+3d :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo jeszcze ITB bedzie potrzebne. Aprobaty i certyfikaty niemieckie będą obowiązywać w Niemczech, polskie w Polsce. Nawet jak kiedyś, kiedyś powstanie jedna europejska norma, to podejrzewam że i tak trzeba będzie zrobic certyfikat zgodności z normą w danym kraju żeby w nim sprzedawać.

 

Profile produkowane w Polsce muszą uzyskać najpierw AT, następnie można się starać o AT na okna i drzwi z tych profili. AT podaje wykaz profili które w danym systemie uzyskały pozytywna ocenę.

W wypadku profili importowanych systemodawca musi uzyskać jedynie AT na okna i drzwi. AT podaje które profile z danego systemu uzyskały pozytywna ocenę.

Dobrym przykładem może być najpopularniejszy ostatnio profil na forum. AT na okna i drzwi w systemie salamander 2d nie zawiera profilu skrzydła półzlicowanego jak również skrzydła zlicowanego od systemu 3d, oferowanego jako system2d+3d :o

Dzieki - az tak dobrze nie bylem poinformowany - dzieki jeszcze raz :)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak tu sobie sami wymieniamy się doświedczeniami, a widzę że już pojawiły się przekroje salamandra na Twojej stronie, może byś mógł pokazać salamandra 3 komorowa rama i 5-cio komorowe skrzydło, jak to jest napisane w ceniku tych okien??? Nie daje mi to spokojnie zasnąć, a żeby przebić się przez Warszawę, żeby to zobaczyć to trzeba mieć co najmniej połowe dnia wolnego :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak tu sobie sami wymieniamy się doświedczeniami, a widzę że już pojawiły się przekroje salamandra na Twojej stronie, może byś mógł pokazać salamandra 3 komorowa rama i 5-cio komorowe skrzydło, jak to jest napisane w ceniku tych okien??? Nie daje mi to spokojnie zasnąć, a żeby przebić się przez Warszawę, żeby to zobaczyć to trzeba mieć co najmniej połowe dnia wolnego :lol:

przyjmuje sie oznaczenie 2D/3D (niestety nie dostepny jest rysunek przekroju - ale wystarczy palaczyc przekroj 3D (skrzydlo) i posadowic je na 2D (oscieznicy) - moze to kiedys uczynie jak ten przeklety Corel u mnie zadziala)

cenowo - biorac pod uwage cene wyjsciowa 2D - zestaw trzykomorowa oscienica (2D) a pieciokomorowym (a dokladniej czterokomorowym) skrzydle (3D) jest drozej o okolo 15%, od tej ceny wyjsciowej (2D) plus 30% daje profil 3D.

jest jeszcze jedno oznaczenie duzo klopotow sparwiajace - 2D plus - dla jednych to wlasnie kompilacja 2D/3D ale dla wiekszosci to profil trzykomorowy ale zaokraglony i z plaszczyzna zewnetrzna zakrywajaca uszczelke 2-3 mm (taki jak na przekroju u mnie na stronie). A jak jest z tym oznaczeniem naprawde to sam nie wiem gdyz pojawia sie w publikacjach Salamandra raz tak raz tak

Chyba dosc jasno to wyjasnilem?

Jeszcze co do Unii - od osoby jakby najbardziej na biezaco - mojej zony wlasnie walkujacej te przepisy na studiach - certyfikaty wydane w kraju producenta i wazne na cala unie sa wystarczajace i nie wymagaja dublowania w kraju bedacym czlonkiem Unii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...