Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Drzwi przesówne bez progowe to inaczej HS. Obydwie polowy mogą się przesuwać lub tylko jedna a druga może być fixem. Część ruchoma porusza się w linii stałej dlatego też obie połówki mogą być przesuwane. Nie trzeba skrzydła "wyciągać", wystarczy poprzez ruch klamką unieść skrzydło do góry na specjalnych rolkach i przesuwać po prowadnicy z użyciem bardzo niewielkiej siły pomimo znacznego ciężaru skrzydła.

 

 

na YouTube można znaleźć filmiki z HS, np:

 

Jest to oczywiści rozwiązanie kilkukrotnie droższe od zwykłych drzwi uchylno - przesuwnych

Edytowane przez ClNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę okien Vetrex V90+ 6 komorowa 3 szybowa i VR70 5 komorowa 2 szybowa.

Różnica na oknach jest spora bo ponad 3500zł

 

Pytanie czy warto dokładać tyle pieniędzy? Po ilu latach może się to zwrócić? Czy szybciej wymienię okna na nowe.

 

Mam także wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution 6 komorowe 3 szybowe. Te są tańsze o 2000zł od V90+

Jutro muszę podjąć decyzję co wybrać a nadal nie mam pojęcia.

 

Czy zwróci się różnica w cenie ??

 

Dodam,że mam wentylację grawitacyjną.

Edytowane przez PortosG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwróci się różnica w cenie ??

 

Dodam,że mam wentylację grawitacyjną.

 

poczytaj posty wyzej - nie zwroci sie w rozsadnym czasie (cokolwiek to nie oznacza , bo dla kazdego co innego).

Znajdz kolesia na forum asolt3 lub piczman i oni ci dosc tanio ozc policza.

Wtedy sam zdecydujesz co Ci sie oplaca. Narazie Twoje pytanie jest "nie do odpowiedzenia" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam budowę domu i przydałoby się kupić do niego okna...

Zdecydowałem się na PCV, i tu moje pytanie czy możecie mi polecić montażystę z Wrocławia oraz dobrego producenta okien PCV?

(O producentach naczytałem się już tyle, że straciłem już jakiekolwiek swoje zdanie :( ).

 

jareko

Co do producenta to liczę w dużej mierze na Ciebie :)

Dom będzie miał wentylację grawitacyjną, natomiast największe okna (balkonowe) będą skierowane na południe (jako taka pasywność).

Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam także wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution 6 komorowe 3 szybowe. Te są tańsze o 2000zł od V90+

One wprawdzie mają 6 komór ale w zasadzie to to samo co VR70 (pod względem parametrów). Spytaj w vetreksie o cenę VR70 z trzema szybami i będziesz miał produkt porównywalny z Platinium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Przeglądając ponownie wyceny, zauważyłem, że różnica pomiędzy szybami U=0,6 a U=0.5 wynosi ~400zł na całym zestawie, wiec różnica relatywnie niewielka.

 

Wciąż czekam na podpowiedzi.

To podpowiadam, chociaż nie mam na myśli producentów opisanych parę postów wyżej.

Być może różnica w cenie dotyczy takiej samej szyby !!! Od paru lat trąbię, aby pytać o jej budowę i normę wedle której ten współczynnik jest wyznaczany !!!!

Możemy go określić dla tej samej szyby metodą badawczą lub obliczeniową, a powstałe różnice bardzo często tak wyglądają jak zacytowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mc2000 . Porównuje Pan różne systemy . Dako i Oknoplast mają profil o głębokości zabudowy 90 mm, a Oknoplus to 73 mm . Veka ma potrójne uszczelnienie,a Brugmann to jedynie trójkomorowe uszczelki .

Veka ma potrójne uszczelnienie jednokomorowe a Brugmann podwójne lecz obydwa dwukomorowe.

Poza tym, ten porównywany to nie jest "zwykły" Brugmann tylko profil ocieplany pianką poliuretanową...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy branży, ile realnie (nie gazetowych 40% :) ) niższe można wynegocjować ceny, w okresie zimowo-pomocyjnym? 5, 10 %?

Jak rozumiem działą to tak, że producent obniża ceny dla dilerów, więc i oni mogą sprzedawać taniej?

W zależności od producenta i dilera (bo każdy ma inne upusty - choć jest to bardzo mała różnica kilku oczek) jest to około 5 do 10%. Czasami troszeczkę więcej. Coraz częściej producenci wymagają wpłaty 100% wartości także trzeba się z tym liczyć.

 

grzeniu - nie jestem znawcą branży, ale z moich wycen wychodzi, że są to kwoty niewarte, żeby specjalnie kupować na zapas. Dodatkowo, np. Oknoplast wymaga przedpłaty całości, a to chyba mało rozważne, przynajmniej jeśli chodzi o branżę budowlaną...

Czasami jest to bardzo opłacalne – wszystko zależy od wartości zamówienia.

 

jareko o jakim ty profilu VEKI piszesz ze ma 6 komór i robi klienta w balona ?

bo Veka Alphaline ma 6 komór i 90mm ?

jereko miał chyba na myśli profil Platinium Evo 2 z Oknoplastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodzi, procentowy udział strat generowanych przez okna jest tak niewielki w bilansie cieplnym całego domu przy grawitacji że moim zdaniem różnica w cenie nie zwróci się za życia domowników.

To jeśli zgadzamy się, że w domu energooszczędnym i 'zwykłym' ucieka przez okno tyle samo energii, to wniosek jest taki, że w żadnym przypdku się ta inwestycja nie zwróci 'za życia domowników'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp - może tak może nie. Zostawmy już dywagacje akademickie o wyższości jednych świąt nad drugimi

Klienci coraz częściej mają bilans cieplny domu i dokładnie wiedzą czy zwróci im się czy nie i po jakim czasie. I jakoś dziwnie większość z tych co mają mechaniczną z reku i jakże często z GWC idą w profile 6 komorowe. Ba !!! Nawet wychodzi im że montaż w warstwie ocieplenia na JB-D im się także zwróci w jakimś rozsądnym czasie

 

bombelo o ile dobrze pamiętam to platinium evolution 2 czy jakoś tak się to nazywało.

zresztą na stronie oknotest.pl obu nam dobrze znanego szanownego kolegi Testa był i chyba dalej jest tekst o tym profilu - nie chce mi się szukać by podać link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie, z tego co wyczcytałem wcześniej nie warto się pchać w okna z pakietem trzyszybowym jeśli mam wentylację grawitacyjną w domu, ponieważ zwrot z tej inwestycji będzie bardzo długi.
nie do końca

Od dawna mówimy tutaj, że "zwrot inwestycji" można dokładnie skalkulować wiedząc ile złotówek będziesz wydawał na ogrzewanie naszej planety i tylko wtedy możesz to ocenić. Wiele firm ma pakiety trzyszybowe w tak atrakcyjnych cenach, że - sorki za wypowiedź - kretynizmem będzie nie skorzystanie i rezygnacja z nich.

Bo widzisz, trzyszybówka to nie tylko starty ciepła, to komfort którego nie wycenisz. To cieplejsza przestrzeń przy oknie, to opóźnienie roszenia szyb na styku z uszczelką nawet przy zastosowaniu zimnej ramki dystansowej.

Kiedyś tu podawałem obliczenia że zmiana szyby z k=1,0 na k=0,5 przy jej cenie na poziomie 30-50 zeta/1mkw zwraca się do pięciu lat, więc nie rozumiem tego lęku przed trzyszybówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie, z tego co wyczcytałem wcześniej nie warto się pchać w okna z pakietem trzyszybowym jeśli mam wentylację grawitacyjną w domu, ponieważ zwrot z tej inwestycji będzie bardzo długi.

 

jakieś wyliczenia ?

 

Rozumiem, że jesteś na tyle inteligentny aby nie sugerować się plotkami ludzi, którzy nie znają się na niczym !!!

 

P.S mnie też ktoś kiedyś coś powiedział w trakcie spożywania śledzika i absoluta i pewnie za niebawem, czyli w Sylwestra usłyszę kolejne farmazony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...