Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Padła już odpowiedź na Twoje pytanie!:)

- Platinium Evolution to nieznacznie poprawiona wersja okna VR 70 (tu jak widzę różnica jest o 1,5 tys?, więc też może dałoby się za to dokupić 3 szybę)

- V90+ z Vetrexu powinieneś porównywać do okna Thermic z Oknoplastu.

Tylko jeszcze jedno z tą różnicą - podaj chociaż ile masz tych okien,ich powierzchnię ogólną lub ogólną warość ? Bo nie wiadomo czy różnica dotyczy 2-5 czy 15 okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek zrot z inwestycji w warunkach polskich jest bardzo trudny do policzenia z prostego powodu - ceny nośników energii nie są stabilne. De facto co roku wzrastają.Osobiście uważam, że przy tak dalej rozwijającej się polityce to za ruski gaz za 10 lat będziemy płacić 20 x drożej za m3.

Jeśli przyjmiemy taki przelicznik to wszystko będzie się opłacać. No może za wyjątkiem pompy ciepła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portos - czytaj ze zrozumieniem. Już bombelo ci napisał, że mając do wyboru wydatkowanie dodatkowej kasy to lepiej w ciepła szybę niż w szóstą komorę

Podałem wyliczenie Uw dla różnych konfiguracji szyb - masz czarno na białym jak to jest w 5 i 6 komorówce - czy to jest mało przekonujące i niezrozumiałe? Wystarczy że cofniesz się o jedną stronę i jeszcze raz sobie zerkniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mają mi włożyć w 70mm 3 szybę jak w oknoplascie ?? Pisaliście,że to nie ma sensu.

Właśnie. Nie ma sensu..

Ale wepchanie szóstej komory i trzeciej szyby do profila 70mm przez Oknoplast ma sens i jest hitem! To są osiągnięcia marketingu .. :p

jak by ktoś nie wiedział, to była drwina z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć 100% pewność to zrób sobie bilans cieplny swego domu i będziesz wiedział ile i kiedy Ci się zwróci.

Nie sposób dać ci 100% odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Z obserwacji tych klientów którzy mają taki bilans i żonglują oknami jak ulęgałkami

Ci co mają wentylację grawitacyjną nie inwestują w bardzo ciepłe okna, bo % udział strat w całej chałupie jest mało znaczący. Wybierają trzecią szybę do profili 5 komorowych do tego przystosowanych by pakiet 44 mm zmieścić - np. Schuco CT70 Cava

Ci co mają wentylację mechaniczną także wybierają takie rozwiązanie jak powyżej, choć wielu z nich po wprowadzeniu Uw okien do OZC jednak zmienia decyzję na sześciokomorówkę z szyba 0,5

Prawdą jest że suma strat przez okna jest stała i niezależna od sposobu wentylacji, ale ich udział w ogólnych startach domu jest różny i wpływ na "zwrot" inwestycji także jest różny wbrew pozorom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że suma strat przez okna jest stała i niezależna od sposobu wentylacji, ale ich udział w ogólnych startach domu jest różny i wpływ na "zwrot" inwestycji także jest różny wbrew pozorom

Tutaj sam sobie przeczysz.

Bardziej mnie przekonuje to co pisałeś wcześniej - o tym, że 3-szybowe okna są przyjemniejsze w użytkowaniu. Zresztą w wątkach nt. WM wiele osób twierdzi, że rekuperator się nie zwróci w sensownym czasie, ale zakładają instalację WM ze względu na komfort. I pewnie mają rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca sobie przeczę. Jakoś to klientom wychodzi w OZC i tych opinii się trzymam

Pewne rozwiązania i tak u siebie w domu zastosuję bo nie traktuję go jako inwestycję w obligacje ;) tylko liczą się dla mnie nie tylko wydane pieniądze ale też to jak się będę czuł w tym domu bo on jest dla mnie a nie ja dla niego ;)

Będzie WM z GWC i Reku to podstawa którą realnie docenić może tylko ten kto się na to zdecydował

Samochód też z założenia jest inwestycją chybioną która nigdy się nie zwróci normalnemu użytkownikowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi o to, byście ŚWIADOMIE wybierali trzyszybówki, a nie dlatego, że ktoś tak powiedział. Jest i cieplej, i na ogół jest wiele plusów użytkowych o których wspomniał Jareko. Trzyszybówka kosztuje więcej, jednym się zwróci szybko (w kilka lat) innym niekoniecznie, więc mogliby mieć do nas pretensje, że dali się naciągnąć. Wielokrotnie pojawiają się w różnych miejscach na forum i nie tylko opinie, że my tutaj pozjadaliśmy wszystkie rozumy i namawiamy tylko na najdroższe okna.

 

Jeden minus trzyszybówki to ciężar, ale to dodatkowy wysiłek dla montażystów, więc nie dziwcie się, że często tu liczy się więcej za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy mają mnie już dość. Ciągle coś wymyślam. Vetrex90+ odpada dla mnie. Musiałbym za nie zapłacić ponad 17 tys zł. Na polu bitwy pozostały

Vetrex Vr70 5komór 2 szyby i PE 6 komór 3 szyby też na 70mm.

Do Vetrexu dołożyłem ciepłą ramkę Swisspacer i Uw średnio wynosi 1,20

Natomiast w PE okna 0,7 dopłata do termoramki 740zł i niby wychodzi 0,9

 

Różnica między nimi jest 2tys zł

 

Do tego dochodzą rolety. Czy naprawdę odczuję wielką różnicę w ogrzewaniu domu gdy zastosują z lepszym Uw?

Jareko nie muszę mieć 100% pewności:)

Wentylacja grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vetrexu dołożyłem ciepłą ramkę Swisspacer i Uw średnio wynosi 1,20

Natomiast w PE okna 0,7 dopłata do termoramki 740zł i niby wychodzi 0,9....

Niby? Bynajmniej, takie różnice lub nawet większe na Uw wychodzą w porównaniu 2 z 3 szybami i ciepła ramką.

Poza zmniejszeniem kasy jaką wydasz za ogrzewanie przez okna planety dojdzie do tego zwiększony komfort o którym już wspominałem a on czasem jest ważniejszy od przyoszczędzonych 2 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojej żonie :)

 

Jak mnie cena okien zadawala to nie pasuje cena za rolety i bramę garażową i tak w kółko ehh.

Troszkę mi głupio bo z Vetrexa już porobili pomiary na VR70 a coraz bardziej mnie kusi PE. Może jest coś w podobnej cenie do VR70 5k 2szyby tylko z pakietem 3 szybowym. Bo tam dają tylko rabat zimowy 5% i 4 % za gotówkę.

Edytowane przez PortosG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się z tymi klientami porobiło. Przez prawie 40 lat istnienia okien PVC nikomu standardowy zgrzew nie przeszkadzał, każdemu się wręcz podobał jak ładnie zakorektorowany był a tu masz.... narobiło się z tymi zgrzewami, oj narobiło ;)

Hmmm.. podaj mi numer do Zony, może ją przekonam ;) a na serio - Wasze okna, Wasza kasa i sami ostatecznie musicie podjąć decyzję, a jak później będzie jej chłodno przy oknie w kuchni - Ty będziesz miał argumenty w ręku, nie ona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym czegoś nie pokręcił w tej układance.. :

Alphaline z Vetrex - pow 17 tys.

Platinium Evo - ok15tys.

Roundline - 13,5 tys?

To tak na moje pobieżne wyliczenia: szyba 0,7 w Vetrexie kosztowałaby Cię w sumie ok 1200zł i chyba ciepła ramka tu byłaby bez dopłat, a jak nie ma to bierz koniecznie, cienkie zgrzewy także są możliwie w niektóych kolorach - musiałbyś dopytać.

 

Hmm.. to coś tanio wychodzi te PE, albo ja za słabo liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

to i ja poproszę o poradę - na placu boju zostały 3 oferty:

Vetrex90+ okucia roto designio (schowane) lub w tej samej cenie Oknoplast Thermic 90 z okuciami Maco ale już na zewnątrz.

Z powyższym zestawem konkuruje jeszcze MS tytanowe thermo - cena niższa około 8% od 2 powyższych.

 

Co wybrać - osobiście jestem zdecydowany na Vetrex.....jednakże w Oknoplaście mówią, że nie zrobią na okuciach chowanych...gdyż są za słabe???

A w Vetrxie mówią że nie ma problemu....hmmmmm

 

Poradźcie :)

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to mojej żonie :)

 

Jak mnie cena okien zadawala to nie pasuje cena za rolety i bramę garażową i tak w kółko ehh.

Troszkę mi głupio bo z Vetrexa już porobili pomiary na VR70 a coraz bardziej mnie kusi PE. Może jest coś w podobnej cenie do VR70 5k 2szyby tylko z pakietem 3 szybowym. Bo tam dają tylko rabat zimowy 5% i 4 % za gotówkę.

PortosG – VR 70 + szyba 0,7 – ramka Swisspacer w cenie albo zrób sobie ostratnią wycenę w Vetrexie: V70 Optimal Black w standardzie masz szybę U=0,5 z ramką Swisspacer, klamki Secustik, okucia Roto NTS, gwarancja 7 lat.

Porównaj Uw do PE i zobaczysz różnicę.

Chcesz cienki zgrzew – nie ma problemu – powiedz sprzedawcy.

………

To tak na moje pobieżne wyliczenia: szyba 0,7 w Vetrexie kosztowałaby Cię w sumie ok 1200zł i chyba ciepła ramka tu byłaby bez dopłat, a jak nie ma to bierz koniecznie, cienkie zgrzewy także są możliwie w niektóych kolorach - musiałbyś dopytać.……...

Ciepła ramka Swisspacer jest bez dopłat dla wszystkich okien z pakietami 3-szybowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...