Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

NIe znam sie kompletne na parametrach i prosze o opinie czy okna nadaja sie czy i na co zwrocic uwage przy zamówieniu

Temat wałkowany co stronę..

Zwrócić uwagę na Producenta, sprzedawcę i montażystę. Zapytać znajomych czy plecają tą firme, poszukac o niej info w sieci, np. na tym forum w odpowiedniej grupie budyjącej. Być może firma jest rekomendowana przez Związak Montażystów Stolarki http://montaze.info.pl/

Zacytowana przez Ciebie specyfikacja nic nie mówi pzoa ogólnym wyobrażeniem o kształcie.

Chleb baltonowski, zarumieniony, 500g. Polecasz?

Ok, ja polcę kolejną stronę: http://oknotest.pl/pl/jak_kupowac_okna.php

tu masz wszystko zebrane w całość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zwrócić uwagę na Producenta, sprzedawcę i montażystę...)

 

i to jest dobre miejsce by odradzić okna firmy Eurocolor z Pyskowic. Zwłaszcza te "lepsze". Kontakty z Ich działem serwisu jako żywo przypominają czasy komunizmu.

Jedynie licząc na polubowne załatwienie wszystkich punktów długiej reklamacji nie wspomnę nazwy ich dilera z Będzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

NIe znam sie kompletne na parametrach i prosze o opinie czy okna nadaja sie czy i na co zwrocic uwage przy zamówieniu

 

PROFIL PCV - 5 komorowy KBE prosty

ościeŜnica prosta, skrzydło proste, listwa prosta

OKUCIA - MACO z mikrowentylacją

SZYBA - szyba 4-16-4T /k=1,1/

KOLOR - złoty dąb na zewnątrz

 

System: KBE

Kolor: DEK.1- 1STR,dąb złoty/orzech/dąb bagien

 

 

Szkło: 4/16/4T U=1,0

Listwa: prosta

U = 1.46

Uszczelka: CZARNA

R + RU

 

System profili KBE jest solidnym produktem plastikowym. Na tym forum bynajmniej nie zanotowałem złych uwag od użytkowników w przeciwieństwie do takich marek plastikowych profili jak SCHUCO, VEKA, ALUPLAST.

 

Oferty dostałeś na standardowy zestaw - do bloków się nadaje.

Natomiast do domku sugeruję Ci conajmniej energooszczędne okna w skład, których min wchodzi szyba zepolona o współczynniku przenikalności cieplnej U = 0,7 W/m2xK oraz profil 6 komorowy o grubości w przedziale 78 - 90 mm.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest dobre miejsce by odradzić okna firmy Eurocolor z Pyskowic. Zwłaszcza te "lepsze". Kontakty z Ich działem serwisu jako żywo przypominają czasy komunizmu.

Jedynie licząc na polubowne załatwienie wszystkich punktów długiej reklamacji nie wspomnę nazwy ich dilera z Będzina.

 

Tak jest w większości dużych firm produkujących okna w Polsce.

Sądzę, że jednak OKNOPLAST Kraków pod tym względem to może być uznany za wzór obsługi posprzedażnej. Mają na to kasę bo ich okna są najdroższe ale z drugiej strony coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 N to prawie 100 kg a zatem wkręt nie wkręcony we wzmocnienia będzie miał problemy z przeniesieniem takiej siły:(

 

Tak na marginesie, to wcale nie dziwi mnie, że nie można kupić specjalnych kotew do listwy podparapetowej, bo w mojej okolicy nikt nie ma plastikowych klinów do ustawiania okien 8) Niestety taki poziom reprezentuja handlowcy :(

 

obciążenie 100 kg na punkt w prawidłowo zamontowanym oknie to chyba pokona tylko wiatr katabatyczny i to też pewności nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu po kilku miesiącach zdecydowałem się na zakup okien. Tak więc dziękuję osobom, które doradzały mi w podjęciu decyzji i poświęcały swój cenny czas. Myślałem że skoro już tą decyzję mam za sobą to problem z oknami mam z głowy. No i się myliłem, gdyż stoję przed kolejnym dylematem, a mianowicie sposobem montażu tych że okien. Wertując różne forma i czytając artykuły dowiedziałem się że bardzo ważnym elementem jest dobry i profesjonalny montaż, tak więc proszę o pomoc na jaki montaż powinienem się zdecydować. Na tradycyjny montaż na kotwach plus pianka, Illbruck-3, Soudal System. Okna balkonowe będą montowane wraz z profilami bazowymi. Montaż okien planowany jest na wiosnę, natomiast termin ocieplenia zewnętrznego budynku jest bliżej nie znany. Mając na uwadze, że ocieplenie zewnętrzne budynku będzie odwleczone w czasie powinienem zdecydować się na jakiś konkretny sposób montażu.

Jeszcze raz proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNOPLAST Kraków pod tym względem to może być uznany za wzór obsługi posprzedażnej. Mają na to kasę bo ich okna są najdroższe ale z drugiej strony coś za coś :)

Żeby okna z Eurocoloru były tanie to bym rozumiał, że z reklamacją są problemy. Niestety za towar liczą słono a potem "reklamacja bezzsasadna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W Mając na uwadze, że ocieplenie zewnętrzne budynku będzie odwleczone w czasie powinienem zdecydować się na jakiś konkretny sposób montażu.

Jeszcze raz proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję.

pianka montażowa mocno starzeje się pod wpływem UV (słońca). Warto by pomysleć o zabezpieczeniu jej. Choćby klejem do styropianu.

Moim zdaniem montaż z taśmami uszczelniającymi ma sens przy naprawdę niskoenergetycznym domku. W zwykłym, ciepłym domku, w większości przypadków jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Rozumiem, że inni mają odmienne zdanie.

 

Ważna jest jakość montażu. Litościwie pominę milczenie nazwę dilera u któego kupiłem okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

NIe znam sie kompletne na parametrach i prosze o opinie czy okna nadaja sie czy i na co zwrocic uwage przy zamówieniu

PROFIL PCV - 5 komorowy KBE prosty

OKUCIA - MACO z mikrowentylacją

SZYBA - szyba 4-16-4T /k=1,1/

KOLOR - złoty dąb na zewnątrz

System: KBE

Kolor: DEK.1- 1STR,dąb złoty/orzech/dąb bagien

Szkło: 4/16/4T U=1,0

Listwa: prosta

U = 1.46

Uszczelka: CZARNA

R + RU

 

Będzie dobre jeśli dostawca da Ci papier że to okno ma parametry o których pisał zgodne z:

ITB, ISC, PZH i CNBOP: Aprobaty Techniczne, Certyfikaty Zgodności, Atesty Higieniczne, Orzeczenia o niepalności itp.

a fabryka produkuje okna wg PN-EN 14351-1:2006, ISO 9001:2000 lub lepszymi.

No i ładnie wypisaną kartę gwarancyjną.

 

...choć to czasami także nie daje 100% pewności.

 

Wg mojej opinii profil KBE raczej przeciętny.

 

:) :) :)

 

Tak pół żartem/pół serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do okien (dodatków do) MS:

czy warto dopłacać do ramki swisspacer i ciepłego wzmocnienia ramy ?

Bo jeśli chodzi o przenikalność cieplną to zmniejsza się o 0,2 w sumie, obliczyłem, że zwrot pieniędzy nastąpi po 20 latach (przy obecnych warunkach). Nie brałem pod uwagę zmian ceny gazu, ale też kosztu dodatkowego kredytu.

Czy te opcje dają coś oprócz większych oszczędności? Czytałem, że dzięki ramce nie skrapla się para na obrzeżach, coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swisspacer jest w standardzie dla ciepłego wzmocnienia ramy przy szybach 0,5 i 0,6. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel.

 

Ciepłe wzmocnienie ramy?? Przedstawiciel jakiej firmy tak twierdzi?? Chętnie go poznam.

 

Hmmm....

 

A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe wzmocnienie ramy?? Przedstawiciel jakiej firmy tak twierdzi??

Warto się czasem dokształcić:

http://www.ms.pl/index.php/poradnik/wzmocnienia_termiczne_ms_rewolucja_czy_nowy_standard

A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7.

A co ma piernik do wiatraka? Szyba 0,5 będzie szybą 0,5 z ramką aluminiową jak i ciepłą. Za to zmieni się magiczne PSI a za nim Uw! Dużo nauki przed tobą kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, nie bądź złośliwy, bo niedługo uznam, że chcesz mnie w tym przebić:)

Jeszcze dwa-trzy lata temu też nie doceniałem ciepłej ramki. Bo skoro szyba 1,1 ma ten sam współczynnik z ciepłą ramką czy bez... to w czym rzecz???Czy jej zastosowanie ma tak znikomy wpływ, że U szyby się nie zmienia? Więc po co ją stosować?

Aż w końcu gdzieś dopatrzyłem się, że na wspołczynnik U dla OKNA ma wpływ trzy rzeczy -w uproszczeniu jest to: wartość U ram, U szyby oraz owe PSI, czyli parametr ramki przyszybowej. Także ciepła ramka nie wpływa na U szyby, ale jest istotna dla U okna.

Ale by dać upsut swojej złośliwości, muszę powiedzieć. Zywkła ramka aluminiowa jest "zimna". Ramka ze stali szlachetnej stosowana przez jedną z najbardziej uznanych firm w Polsce - jest ok 10 razy cieplejsza, ale ciepła ramka tworzywowa - TGI czy Swispacer jest ok 100 razy cieplejsza. Co przekłada się tylko na kilka % U okna. Ale warto - nie tylko dla oszczędności energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...