Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W Kanadzie byłam 12 lat temu. Te nasze Drutexy, Hekaplasty i inne są importowane ze względu na cenę
No z tym porównaniem i zestawieniem lekko przesadziłaś. Drutex to firma która od lat wygrywała ceną ale nigdy jakością. HeKa to jakość zachodnioeuropejska sprzedawana w Polsce po lekko zaniżonych cenach ale w bardzo wysokim standardzie wykonania oraz wysokiej kulturze wykończeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pakietów 0,5 lub 0,6 nie trzeba dać "ciepłych ramek" aby uzyskać te współczynniki. Ciepła ramka dodatkowo poprawia parametry ale nie aż tak żeby szyba bez nich nie mieściła się w tolerancji przyjętej dla oznaczenia 0,5 czy 0,6 a nawet 0,7.

Coś się gubisz w tym wszystkim. Ciepła ramka nie poprawia deklarowanego Ug więc nie pisz, że ciepła ramka "dodatkowo poprawia". Jeżeli hipotetycznie wymienisz ramkę aluminiową we wkładzie U=0,5 na najcieplejszą dostępną to wkład nadal pozostanie wkładem U=0,5 a nie np. U=0,4. Za to dzięki poprawie PSI Uw może spaść o około 0,1W/m2K. Do tego z twojej wypowiedzi wynika, że szyba 0,5 jest gorsza od 0,7 ("a nawet 0,7") a jest odwrotnie.

Napisałem że "ciepła ramka" nie jest aż tak istotna przy badaniach Uw.
Otóż jest jak już wcześniej napisałem.

 

EDIT:

Pozwoliłem sobie zweryfikować twoją wiedzę:

System został przebadany w 2007
Jednak stało się to wcześniej:

http://www.oknonet.pl/okna/typy_okien/typowe/news,11629.html

Jak widać ROSENHEIM badało to już w 2005r. i świadczy to wg mnie także o tym, że skoro jest to na rynku od 7 lat to wątpliwości na temat wytrzymałości tego wzmocnienia są tylko wątpliwymi argumentami konkurencji. Poza tym wzmocnienie MS nie jest jedynym "ciepłym wzmocnieniem" na rynku. Wiesz kto jeszcze ma taki (i podobne) rozwiązania?

Edytowane przez bwojtek
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otrzymałem ofertę na okna z profilu Salamander Bluevolution o następujących parametrach:

 

  • profil 6 komorowy, klasa A
  • rama 92 mm, skrzydło 103 mm
  • profil półzlicowany z potrójną uszczelką
  • uszczelka antykurzowa
  • pakiet 3 szybowy 4/16T/4/16T/4 U=0,6
  • kolor biały [mamy stolarkę pomalowaną na biało oraz inne wykończenia, które pasują nam do ceglastej dachówki]
  • klamka Secustic
  • okucia Maco MT
  • rolety naokienne białe z napędem ręcznym [drzwi tarasowe napęd elektryczny]
  • w ofercie ciepły montaż
  • ilość okien 10 szt., powierzchnia 17m2
  • wszystkie okna rozwierno uchylne

 

Wycena to 14000 zł brutto [z ciepłym montażem oczywiście]. Czy jest to dobra wycena, czy dobrze robimy wybierając profil BluEvolution? Jaki współczynnik przenikania będą miały te okna, bo o to zapomniałem zapytać oferenta.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Piotr Polowiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujecie okna niestandardowe rozmiarowo to stanowczo odradzam firme DRUTEX - okna projektowane "na zamówienie" są bardzo wadliwe - moje np drzwi przesuwne tarasowe szer. 1,5m przeciekają przy opadach deszczu.

Co najgorsze firma nie chce obsłużyć gwarancji. Przy rozmowach telefonicznych proszą o przysłanie reklamacji na piśmie, na którą nie odpisują i się nie kontaktują. Najgorsze że nie każą nawet podejmować prób regulacji pod rygorem utraty gwarancji... której tak naprawdę nie ma. Już kilka m-cy tak mnie odsyłają, pozostaje tylko droga sądowa.

 

Witam

 

Wczoraj zamontowali mi okna firmy drutex.

Wszystko jest ok. Jestem zaskoczony jakością okien. Dodam tylko że zakupiłem full wypas:

3 szyby

ciepłe ramki

kolor dwie strony

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość okien 10 szt., powierzchnia 17m2

 

Wycena to 14000 zł brutto [z ciepłym montażem oczywiście]. Czy jest to dobra wycena, czy dobrze robimy wybierając profil BluEvolution? Jaki współczynnik przenikania będą miały te okna, bo o to zapomniałem zapytać oferenta.

Pozdrawiam.

 

mniemam że te 10szt jest takich samych wymiarów i stąd zapytanie czy cena dobra?!

aby policzyć współczynnik przenikania okna trzeba wiedziec jakie to okno! no i to lepiej zapytac w salonie.

No ale wycena dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniemam że te 10szt jest takich samych wymiarów i stąd zapytanie czy cena dobra?!

aby policzyć współczynnik przenikania okna trzeba wiedziec jakie to okno! no i to lepiej zapytac w salonie.

No ale wycena dobra :)

 

Właśnie, że okna są różne. Poniżej wymiary razem z ramkami:

okna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że okna są różne. Poniżej wymiary razem z ramkami:

Nie będę złośliwy i powiem tak:

Jeśli masz już wycene od jednej firmy i zastanawiasz się czy cię dobrze "skasowali" to idź do konkurencyjnych dwóch firm które mają okna na podobnym poziomie i standardzie niech ci zrobią wycene i wtedy bedziesz miał odpowieć!Dopytaj jak wyglada ten "ciepły montaz" i co w nim jest ujęte bo to róznie bywa!

O przenikalność okien musisz spytać sprzedawce!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otrzymałem ofertę na okna z profilu Salamander Bluevolution o następujących parametrach:

  • profil 6 komorowy, klasa A
  • rama 92 mm, skrzydło 103 mm
  • profil półzlicowany z potrójną uszczelką
  • uszczelka antykurzowa
  • pakiet 3 szybowy 4/16T/4/16T/4 U=0,6
  • kolor biały [mamy stolarkę pomalowaną na biało oraz inne wykończenia, które pasują nam do ceglastej dachówki]
  • klamka Secustic
  • okucia Maco MT
  • rolety naokienne białe z napędem ręcznym [drzwi tarasowe napęd elektryczny]
  • w ofercie ciepły montaż
  • ilość okien 10 szt., powierzchnia 17m2
  • wszystkie okna rozwierno uchylne

Wycena to 14000 zł brutto [z ciepłym montażem oczywiście]. Czy jest to dobra wycena, czy dobrze robimy wybierając profil BluEvolution? Jaki współczynnik przenikania będą miały te okna, bo o to zapomniałem zapytać oferenta.

Pozdrawiam.

 

wychodzi 823,53 PLN brutto/m2 okna - bardzo dobra cena. Poziom drewna w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który profil wybrać (pakiet trzyszybowy): Premium Ultra (SI82 Classic) czy Elita Thermo (CT70 Cava)?

 

Pytasz zupełnie jakby miały te same właściwości i były w tej samej cenie..

Jeśli budujesz dom pasywny to pewnie każdy ułamek lepszych właściwości jest dla Ciebie istotny.

Jeśli budujesz dom energooszczędny to moim zdaniem Ct70 Cava z potrójną szybą wystarczy ( o ile ta szyba nie kosztuje fortunę w firmie którą bierzesz pod uwagę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz zupełnie jakby miały te same właściwości i były w tej samej cenie..

Jeśli budujesz dom pasywny to pewnie każdy ułamek lepszych właściwości jest dla Ciebie istotny.

Jeśli budujesz dom energooszczędny to moim zdaniem Ct70 Cava z potrójną szybą wystarczy ( o ile ta szyba nie kosztuje fortunę w firmie którą bierzesz pod uwagę).

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie buduję domu pasywnego, a różnica w cenie jest stosunkowo nieduża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi Trend ma mikro w rozwórce a nie w narożniku, nie ma możliwości regulacji a faktycznie szczelina jest większa niż w innych systemach.

Podnośnik w sł. ruchomym też taką funkcję pełni, warunek to prawidłowe ustawienie skrzydeł względem siebie i samej dźwigni podnośnika.

...

Pozdrawiam

 

Mam poważne wątpliwości, czy w słupku ruchomym działa podnosnik skrzydła, bo zaczep z którum podnosnik łaczy się na słupku ruchomym wygląda bardzo delikatnie. Jaki jest sens obciążać drugie skrzydło częścią masy pierwszego skrzydła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów pozwoliłem sobie na wklejenie postu z innego wątku dot. oszczędności z montażu w warstwie ocieplenia :

...

O ile okna typu fix są ok, to każde rozwierno uchylne żyje swoim życiem. Małolaty nie specjalnie przykładaja się do prawidłowego zamykania :) i tylko lekko łapią to później wieje. Okna miałem regulowane tylko raz po montażu a po ponad roku wszystko wymagałoby ponownej regulacji i tu myślę, że są większe straty.

Jak często producenci zalecają przegląd/regulację okien ? Czy duże zmiany mogą wystapić sezonowo: lato - zima ? Czy inna regulacja powinna być na lato a inna na zimę ?

pozdr adam

Wg mnie perfekcyjnie ustawione okno nie powinno wymagać regulacji zima -lato, ale.. sam często mam z tym problem i muszę po sobie poprawiać w zależności od pory roku.

Generalnie należy chociaż co 2-3 lata dokonać przeglądu i najważniejsze - przesmarowania okuć (chociaż instrukcje zalecają coroczne smarowanie)

W niedzielę dostałem telefon mniej więcej takiej formy: "ratunku, okno mi wypadło, zawiasek się urwał". Oczywiście bliska rodzina, okna ok 10letnie. Nigdy nie smarowane. Opuściło się na tyle, że rozpięło się okucie, zamknięcie na siłę spowodowało zgięcie elementu i problem.

A taka regulacja, smarowanie mogło by pozwolić na uniknięcie tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...