Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tu mam jeszcze wycene: jak patrze na rysunek to jest porzerzenie na dole?

 

http://i44.tinypic.com/axk2s4.jpg

To jest profil bazowy, masz go na liście elementów po prawej (NP328 ) i bardzo dobrze że zostało przewidziane.

Co do samej konstrukcji; fix jest w ościeżnicy (większa szyba niz w skrzydłach), wizualnie kiepsko. Ja u siebie mam podobną konstrukcję trochę inaczej rozwiązaną, w miejscu fix-a jest skrzydło RU a w nim na stałe na lato zakładana zwykła moskitiera ramkowa. Do wychodzenia mamy słupek ruchomy a to trzecie skrzydło jest notorycznie uchylone. Dlaczego tak? Żadna konstrukcja moskitiery balkonowej, czy otwierana czy rolowana nie jest pozbawiona wad. A komary to bestie jadowite ;-)

Jesli zdecydujesz się na fix w skrzydle żeby ładniej to wyglądało różnica w cenie z wersją RU będzie niewielka a chyba warto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem przykładowe HST i HKS w sklepie to oczywiście lepsze (i droższe) jest to pierwsze. Natomiast ładniejsze jest to drugie - jest na tym samym profilu co inne okna, natomiast HST było jakieś takie pancerne, 'kwadratowe'. Przynajmniej to w salonie MS i wg mnie of course ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest profil bazowy, masz go na liście elementów po prawej (NP328 ) i bardzo dobrze że zostało przewidziane.

Co do samej konstrukcji; fix jest w ościeżnicy (większa szyba niz w skrzydłach), wizualnie kiepsko. Ja u siebie mam podobną konstrukcję trochę inaczej rozwiązaną, w miejscu fix-a jest skrzydło RU a w nim na stałe na lato zakładana zwykła moskitiera ramkowa. Do wychodzenia mamy słupek ruchomy a to trzecie skrzydło jest notorycznie uchylone. Dlaczego tak? Żadna konstrukcja moskitiery balkonowej, czy otwierana czy rolowana nie jest pozbawiona wad. A komary to bestie jadowite ;-)

Jesli zdecydujesz się na fix w skrzydle żeby ładniej to wyglądało różnica w cenie z wersją RU będzie niewielka a chyba warto.

 

Pozdrawiam

 

czyli zamiast fixa zrobić uchylne a tam gdzie ruchomy słupek tylko otwierane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO podpowiedział że szklenie w ramie źle wyglada ja tez tak uwazam a co za tym idzie warto pomysleć czy moze nie dołozyc (ok100zł) okuć jak juz bedzie skrzydło i mieć mozliwosc otwierania i uchylania,w oknach z ruchomym słupkiem masz jedno tylko R drugie RU i tak zostanie:)

dalej twierdze że róznica pomiedzy tarasem a suwanka jakas mała,wiem ze ten duo port to uchylno przesuwne:) ale moze robia na zwykłych skrzydłach i dlatego tak wychodzi bo u nas suwanki tylko na posrednich no i okucie automat automatycznie dawane bo bez to "badziew" ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolegów forumowiczów, że tak wchodzę w "pół zdania" ale mam dylemat wyboru okien a co z tym idzie to również cen które są "kosmiczne". Otóż mam oferty okien z Oknoplastu-Krakowa które nie powiem ale mają atrakcyjną cene oraz okien Eurocolor na profilach Rehau Brillant które podobno są traktowane jako okna z wyższej półki. Do tego jeszcze oferta na okna na profilu Brugmann oraz Veka. Naprawdę doradzcie co wybrać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolegów forumowiczów, że tak wchodzę w "pół zdania" ale mam dylemat wyboru okien a co z tym idzie to również cen które są "kosmiczne". Otóż mam oferty okien z Oknoplastu-Krakowa które nie powiem ale mają atrakcyjną cene oraz okien Eurocolor na profilach Rehau Brillant które podobno są traktowane jako okna z wyższej półki. Do tego jeszcze oferta na okna na profilu Brugmann oraz Veka. Naprawdę doradzcie co wybrać??

 

mógłbym powiedzieć weź veke ale co by to dało?

wymieniłeś dwie firmy z nazwy, dwóch producentów z nazwy a zero konkretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym powiedzieć weź veke ale co by to dało?

wymieniłeś dwie firmy z nazwy, dwóch producentów z nazwy a zero konkretów

i dodałeś od razu stwierdzenie - mam dylemat wyboru okien a co z tym idzie to również cen które są "kosmiczne"

Proponuję więc poszukać innego dostawcy - dwie firmy na "D" mają ceny ziemiańskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym powiedzieć weź veke ale co by to dało?

wymieniłeś dwie firmy z nazwy, dwóch producentów z nazwy a zero konkretów

 

Bo w zasadzie jestem nastawiony tylko na tych producentów a o konkrety to w zasadzie nie wiem o jakie chodzi. Może nie zagłębiając się w szczegóły ktoś poleci okna które nie ma od 2 dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurocolor - wyceń sobie okna Clasic na profilu Schuco CT70

- profil 70mm, stal 1,5mm

- jeżeli kolor biały to schuco jest bardziej białe np od rehau i veki (szczegół ale jest)

- uszczelki EPDM wymienne, cięte w narożnikach

- listwa podparapetowa komorowa

- okucia ROTO NT: 2 zaczepy antywyważeniowe, blokada obrotu klamki, zaczep uchyłu, mikrowentylacja

- szyby tu koniecznie 4/16/4 U=1,0 z ciepłą ramką SuperSpacer

- klamki polecam Secustic

- gwarancja na okna białe 10 lat, gwarancja na okna kolorowe 7 lat, na szyby podwójne 5 lat, na szyby potrójne 10 lat

 

Oknoplast - okna Koncept?

- profil 70mm veka perfecline, stal 1,5mm

- uszczelki EPDM wymienne, zawinięte w narożnikach

- listwa podparapetowa komorowa

- okucia MACO Multi-Matic: 1 zaczep antywyważeniowy, blokada obrotu klamki, zaczep uchyłu, mikrowentylacja

- szyby 4/16/4 U=1,0 (jeżeli dopłacisz za ciepłą ramkę to dostaniesz ramkę ze stali nierdzewnej czyli najzimniejszą z ciepłych ramek)

- klamki Hoppe, polecam dopłacić do klamki secustic

- gwarancja 7 lat na okna, gwarancja na szyby z ciepłą ramką 10lat

 

Okna masz porównywalnej klasy. I teraz najważniejsze czyli montaż. Pytaj, szukaj, bądź dociekliwy i wybierz tą firmę która ma lepsze opinie i renomę, w której sprzedawca ma więcej wiedzy technicznej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna masz porównywalnej klasy. I teraz najważniejsze czyli montaż. Pytaj, szukaj, bądź dociekliwy i wybierz tą firmę która ma lepsze opinie i renomę, w której sprzedawca ma więcej wiedzy technicznej itd.

 

Dzięki za info. Przy wycenie okien zawsze sprzedawca oferuje z montażem bo nalicza VAT 8% a nie 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 104posty jestes od 2007 roku a zadajesz pytanie na poziomie ....

Nie zalicze siebie do elity forum czy jakoś tak ale powiem ci jedno co 3 strony (i to tylko dzieki kosi) tłumaczyc jak zadac pytanie itd na czym polega wybór okien

to się nawet Matce Teresie by nie chciało!!! Mówisz ż jesteś zdecydowany na tych dwóch producentów .obie firmy maja dobrą opinie z jakimis tam wiekszymi lub mniejszymi wpadkami.bardziej zastanowic sie trzeba nad poprawnym montazem bo on wszystko knoci.masz juz dwóch konkurentów idz do jednego do drugiego porównaj wypowiedzi sprzedawców ocen ich kwalifikacje i bedziesz wiedział

Bo chyba jak powiem ci wez eurocolor to odrazu kupisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dolicza montaz:) a czy masz gwarancje jak ci zamontuje PH danej firmy? no z jedna z tych to jzu tak naprawde nie wiadomo jak jest

 

Oczywiście że jest gwarancja montowanie samemu lub na własną rękę jest nieopłacalne, producent może zawsze zarzucic zły montaż i odmówić gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest gwarancja montowanie samemu lub na własną rękę jest nieopłacalne, producent może zawsze zarzucic zły montaż i odmówić gwarancji.

 

To niestety nie jest prawdą:-). Myślę, że często przywoływanej Kosi byłoby łatwiej wyegzekwować swoje gdyby montowała sama według instrukcji producenta:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Test, to niestety jest prawdą w 99% ;) przypadków, skoro sami montażyści przedstawicieli, dealerów czy czort wie kogo, popełniają podstawowe błędy montażowe to na 99,99% można przyjąć ze ktoś nie montujący okien na codzien takie błędy popełni

A w każdej gwarancji jest zapis o prawidłowym montażu - inna sprawa to czy zasady takowego w tej gwarancji sa podane i czy realnie sa prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym przypadku chodzi o to, że Klient montujący sam, wg instrukcji (choćby popelnil te same bledy) będzie mogl reklamowac produkt. Zastosowal instrukcje - nie dziala. Producent nie ma opcji zepchnięcia odpowiedzialności na stronę trzecią - lokalnego przedstawiciela.. Droga krótsza i wydaje sie prostsza - ale oczywiscie bardziej narażona na porażkę w zakresie wykonania.

Temat wlasciwy - co myślicie o opcji obowiązkowego OC? Duży, szanujący się producent mógłby się o to pokusić. Jakaś forma wspolnego samorządu - typu montaże.info - i zobowiązanie - chcesz być autoryzowany - godzisz się na OC dla konkretnego dostawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...