Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam mam pytanko , czy to prawda, że tą oto http://www.ampol.pl/img/swisspacer.jpg ciepła ramke wrzuca się tylko w 3komorowe okna a tą w 2 komorowe ? http://www.famix.pl/famix/images/avante/ramka/im1.jpg

 

A nie prawda, chociaż niektóre firmy tak mogą sobie ustalić.

Ramka tworzywowa swisspacer (fot.1) może być używana niemal we wszystkich oknach - także tych dwuszybowych i także jest tu wskazana (mogą się zdarzyć wyjątki z jakimś bardzo nietypowymi kombinacjami szyb).

Po prostu może tak być, że producent korzysta z pakietów 2szybowych produkowanych przez zakład nie mający tej ciepłej ramki w ofercie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramka SSP czyli Swisspacer jest najlepsza :)

 

Charlie, ja też lubię swisspacery za całokształt - parametry, kolory i jego matową powierzchnię.. ale wg zestawień superspacery mają być niby jeszcze lepsze..

tylko że mi nie podoba się wizualnie ich pół-błyszcząca powierzchnia.

Dziwne że w MS nie proponują odcieni brązu... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę żeby DRUTEX był gorszy od innych firm.

Nie ma żadnych na tym forum złych postów w temacie Drutex-u.

 

DRutex jest korzystnym cenowo producentem z tej prostej przyczyny, że sam sobie tłoczy profil, produkuje szyby zespolone wysokiej jakości, okuwa markowymi okuciami skrzydła.

 

Także nie ma co się sugerować bzdetami wypisywanymi przez sprzedawców okien, którzy są poprostu konkurencją dla Drutex-u i dbają o swoje zyski robiąc w trąbę potencjalnych Klientów. To się nazywa kryptoreklama.

 

Posty na tym forum, w których ludzie opisują swoje problemy z oknami dotyczą właśnie okien z markowych profili - min. Schucco, VECA. Profile się wykrzywiają (bananują) przez to okna zamarzają a wszystkiemu "oczywioście" winny jest zły montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że Drutex jako, że sam produkuje "całość" okna jest w pewnym stopniu lepszy niż Hekaplast ?

Można wywnioskować, że w takim razie każdy producent "całego pakietu" będzie zawsze lepszy niż producent składaków z poszczególnych komponentów ?

 

PS: Co znaczy, że Drutex produkuje sam szyby zespolone ? Sam wytwarza taflę szyb, sam opracował odpowiedni materiał do produkcji swojej szyby czy też sam po prostu wkłada czyjąś szybę ?

Ciekawi mnie to teraz, skoro o tym wspomniałeś. Bo, jeśli sam produkuje szybę to faktycznie jest to ogromna firma i można sobie - bynajmniej jak tak to teraz sobie dokładam, że taki Drutex to każdą zachodnią firmę kładzie na łopatki - tak jest ?

 

Jeśli chodzi o szyby zespolone to tak jak każdy inny producent szybek kupuje szkło w taflach z hut szkła następnie tnie u siebie na odpowiednie formatki następnie zespala na liniach produkcyjnych w szybę zespoloną. Gdyby kupował szybę od zewnętrznych firm to musiałby zapłacić więcej za to samo około 20%.

Około 40% zyskuje na cenie profilu dlatego bo sam sobie go produkuje.

HEKAPLAST jest malutką firmą w porównaniu z takim Drutexem i kupuje wszystko z zewnątrz.

Teraz wiesz gdzie jest clou :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

:) nie denerwuj się - nie wszystko zawsze się udaje.

 

A jeszcze Ci z ciekawości powiem, że ostatnie badania szyb wykazały (raz w roku obowiązkowo ISiC w Krakowie bada wyroby producentów szyb pod kątem wiarygodności znaku "B"), że szybki DRUTEX_u znalazły się w czołówce wyrobów "trzymających" współczynnik "U" - ranking za 2011 rok.

Nie będę Ci tłumaczył szczególików ale oznacza to, że mają wysoką kontrolę jakości na produkcji.

Nie będę tu "chwalił" tych z ostatnich miejsc listy przebadanych ale wieeelu obecnych na tym Forum sprzedawców okien zachwalających swoje wyroby :) zdziwiło by się czyimi de facto apolegotami są :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, akurat nie sprzedaję ani Drutexu ani Helkaplastu i jakoś nie powinno mnie to ani grzać ani ziębić czy klient wybierze jedną czy drugą konkurencyjną firmę. Od zawsze jestem wierna profilowi, który sprzedaję. Jednak w oknach nie siedzę rok czy dwa i to, że na forum podobno nie ma negatywnego wpisu dot. Drutexu nie oznacza, że te okna są dobrej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, akurat nie sprzedaję ani Drutexu ani Helkaplastu i jakoś nie powinno mnie to ani grzać ani ziębić czy klient wybierze jedną czy drugą konkurencyjną firmę. Od zawsze jestem wierna profilowi, który sprzedaję. Jednak w oknach nie siedzę rok czy dwa i to, że na forum podobno nie ma negatywnego wpisu dot. Drutexu nie oznacza, że te okna są dobrej jakości.

 

tralalala :)

tak samo, że są złej jakości a "Twoje" dobrej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie tych dwóch firm to jakaś paranoja. To tak jakbyś porównywał trabanta z VW.

 

tak naprawdę to obie marki są do luftu a pozostaje tylko kwestia kosztów serwisu.

 

Przykładem może być żony VW Passat - do 100 tysi było jeszcze jako tako ale wyżej to się szmelcwagen powinien nazywać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś wyceny w tych 2 firmach ? jeśli nie to zrób sobie i wtedy porównuj gdyż cena Hekaplast wyjdzie pewnie 2x więcej jak drutex.

 

Hekaplast możesz porównywać z takimi producentami jak Jezierski, Eurocolor, MS, Vetrex czy Oknoplast natomiast Drutex to półka niższa porównywalna z Dobroplastem, Rąbieniem.

 

Wypowiedzi Charliego nie komentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...