Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

DRutex jest korzystnym cenowo producentem z tej prostej przyczyny, że sam sobie tłoczy profil, produkuje szyby zespolone wysokiej jakości, okuwa markowymi okuciami skrzydła.

Dobroplast też tłoczy sam profile, sam robi pakiety szybowe, okuwa też markowymi okuciami. Nie będę zgłębiał tematu bo leżącego się nie kopie.

:)

A jeszcze Ci z ciekawości powiem, że ostatnie badania szyb wykazały (raz w roku obowiązkowo ISiC w Krakowie bada wyroby producentów szyb pod kątem wiarygodności znaku "B"), że szybki DRUTEX_u znalazły się w czołówce wyrobów "trzymających" współczynnik "U" - ranking za 2011 rok.

Jakby tego było mało badania profili Drutexu czyli Iglo wykazały że współczynnik Uf wynosi dla złożenia skrzydło-ościeżnica ze wzmocnieniem stalowym wynosi 1,1. Dla analogicznego zestawu (70mm, 5 komór, wzmocnienie stalowe) jakiejkolwiek konkurencji Uf wynosi 1,4-1,5. Rewelacyjny wynik (poparty oczywiście wiarygodnymi badaniami) nieosiągalny dla innych.

Słuchaj ale ja jak się pytałem w sklepie o te okna to, że ponoć idą jak na pniu :)

Kryzys, mniej pieniędzy w kieszeni, trudniej o kredyt a mieszkać gdzieś trzeba. Idealne warunki dla tanich marek do ekspansji, zresztą nie tylko budowlanki to dotyczy.

Dlatego chyba sam podsumuję swój temat, że lepsze są okna Hekaplast ale to Drutex sprzedaje więcej, czyli ma masówkę.

Drutex jest dobrym wyborem. W swojej klasie cenowej. Za podobne pieniądze można trafić dużo gorzej. Małe, proste okna można kupować, większe konstrukcje, wysokie balkony, HKS- lepiej nie. Ja lubię Druta bo daje zarobić serwisantom, zwłaszcza kiedy spory balkon RU się opuści a klient przez pewien czas poobsługuje go "siłowo". Później da o sobie znać pewna słabość Maco w dolnym narożniku :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tego było mało badania profili Drutexu czyli Iglo wykazały że współczynnik Uf wynosi dla złożenia skrzydło-ościeżnica ze wzmocnieniem stalowym wynosi 1,1. Dla analogicznego zestawu (70mm, 5 komór, wzmocnienie stalowe) jakiejkolwiek konkurencji Uf wynosi 1,4-1,5. Rewelacyjny wynik (poparty oczywiście wiarygodnymi badaniami) nieosiągalny dla innych.

A najśmieszniejsze, że nieosiągalny także dla Drutexu jeszcze jakiś czas temu ;) No ale cuda się zdarzają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zarwałem noc, ściągnąłem program do obliczania zapotrzebowania energetycznego budynku i.... zrobiłem to sam zgodnie z pierwszymi radami.

wyniki do obejrzenia tutaj:

 

http://zapodaj.net/ec3770860ddd.jpg.html

 

 

 

 

 

Mam tylko teraz pytanie czy te wyniki mogą mieć cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

Dom ma wraz z poddaszem i garażem 300m, kubatura 1200

1. ściany zewnętrzne porotherm 25

2. 25 cm wełny

3. 10 cm styropianu na gruncie

4. 30 cm wełny pod dachem

5. strop ocieplany warstwą 6 cm styropianu

6. wentylacja z rekuperatorem

7. okna o współczynniku 1,1

 

zapotrzebowanie domu na energię wg programu wynosi 10,3 kW

 

to wariant najbardziej ciepły, wkrótce postaram się wrzucić wariant, który zakładałem przed rozpoczęciem budowy.

 

Możesz na prv dać linka skąd ściągnąłeś ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oś. w zg okna wstawiał deweloper skrzydło okna w nocy przy sporym wiaterku "wyskoczyło z zawiasów"

 

Nie bronię dupexu ;-) ale proszę o dowody na takie zachowanie się skrzydła, bo jakoś nie wyobrażam sobie takiego zjawiska z dowolnym oknem czy to to właśnie drutexu czy oknochwastu(yyy oknoplasu;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

.... Ja lubię Druta bo daje zarobić serwisantom, zwłaszcza kiedy spory balkon RU się opuści a klient przez pewien czas poobsługuje go "siłowo". Później da o sobie znać pewna słabość Maco w dolnym narożniku :-)

 

pozdrawiam

 

to samo można powiedzieć o oknach na VECE + okucia WINKHAUS - identyczne problemy trafiły we mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze, że nieosiągalny także dla Drutexu jeszcze jakiś czas temu ;) No ale cuda się zdarzają :D

 

nie chce mi się wierzyć w tego typu news-y - gdzyby to była prawda ktoś z konkurencji zakwestionował by to przed sądem. Wystarczy zarządać raport z badań gdzie jest ścieżka dojścia do tych wyników. Średniej jakości inżynier po analizie błąd wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy i mam pytanie o ogólną ocenę dwóch firm z tematu tj. Hekaplast i Drutex.

Która w ogólnym rozrachunku wygląda lepiej dla klienta, jeśli chodzi o:

a) jakość wykonania profilu,

b) jakość łączeń ("spawów"),

c) jakość plastiku,

d) trwałość okien,

e) awaryjność okien typu skrzypi, trzeszczy i bach po oknie :)

f) jakość okuć,

g) cena do jakości lub jakość do ceny - która firma lepiej wypada.

 

Można prosić o taką ocenę ogólną, baa nawet z głębszą analizą ?

 

 

PS: Pozwolę sobie zamieścić ankietę odpowiadającą mi na pytanie, która firma w ogólnym rozrachunku lepiej się prezentuje :)

 

Niestey tego typu pytania uważam za całkowicie pozbawione sensu.

 

Jakość? A co to niby właściwie jest? Dla każdego co innego. Kupując okna każdy z nas oczekuje od nich czego innego. Jeśli spełnią nasze oczekiwania z pewnością uznamy je za produkt dobrej jakości. Oczywiście dobrej jakości - dla nas. Dla Zbycha, Rycha i Joasi już nie koniecznie.

 

Jakość profilu? Konia z rzędem temu kto zna na przykład taki parametr jak szybkość ekstrudera, a prędkość tłoczenia ma istotny związek z efektem:-). Jakość zgrzewów? Czyli niby co? Porównujemy temperaturę luster? Zużycie zgrzewarek? Ilość głowic?

Jakość plastiku? Matko jedyna, skład mieszanki to ścisła tajemnica każdego producenta, więc niby skąd dane?

Trwałość okien? A jak są eksploatowane? Trochę inny czas użytkowania wyjdzie w szkole, a inny w mieszkaniu cioci Frani.

 

Tego typu tematy to nic innego jak zwykłe bicie piany. A autor wątku zaczyna w innym miejscu męczyć Grobudowego konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był tu kiedyś cudowny wątek założony przez Gość, zebrane do kupy wszystkie linki do tematów okiennych i nie tylko

Tak naprawdę na każde pytanie budowlane jest już na FM odpowiedź

 

bo tutaj powinien się już temat przenieś by było wszystko na bierząco ,wchodzisz po weekendzie dajesz 3-4 strony wstecz i wiesz o co chodzi a tak matko boska tematów a pytania powtarzające sie no przeciez ktoś to wszystko unowoczesnia profile szyby okucia:) to chyba teraz nie jest to samo co rok temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam duży problem. Jakiś czas temu wymieniłem w części swojego mieszkania(w starym zabytkowym budownictwie) okna i kupiłem okna od Urzędowskiego.Obecnie chcę wymienić je w reszcie mieszkania ale cena ich u tego samego producenta są astronomiczne.Co proponujecie czy zostać przy Urzędowskim czy szukać innego producenta ,a jak już to jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeiosłem moje pytanie o parapet. Dzięki Jareko za linka.

Mam jeszcze kilka wątpliwości odnośnie uwag w tym artykule:

 

Parapet podsunięty pod okno powinien w jego obrębie zostać podklinowany bardzo dokładnie.

Kliny te przejmują funkcje faktycznego podparcia okna. Później wolną przestrzeń należy wypełnić piana poliuretanowa ze szczególnie dokładnym wypełnieniem przestrzeni przy oknie.

Wolną przestrzeń, czyli pomiędzy parapetem a murem w dole okna?

 

Przy oknach z listwa podparapetowa należy przed dosunięciem parapetu do listwy to miejsce styku muru z listwa wypełnić wspomniana piana, później postępujemy jak już wcześniej zostało opisane.

O dołu, czy od boku, czy wszędzie? To w praktyce ma wyglądać tak, że pomiędzy listwą a parapetem jest warstwa piany? Bo jak bez listwy to rozumiem, że piana na grubość okna minus 5-10mm...?

 

witek - wiem, że powtarzające się pytania pewnie męczą, dlatego proszę tych cierpliwszych o odpowiedzi :) Z drugiej strony szukanie w wątku 1000-stronicowym (prawie) nie jest łatwe, a z pozomu google'a nie da się (albo ja ne umiem), zawęzić zakres poszukiwań do jednego wątku na forum...

 

PS wszystkie cytaty są Jareko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolną przestrzeń, czyli pomiędzy parapetem a murem w dole okna?
czyli każdą wolną dziurę jaka jest pod oknem, parapetem z lewej, z prawej, lekko uniesiony parapet nie tryskamy :) najpierw zwilżając cała wnękę, i najlepiej używać pistoletu do piany niż piany wężykowej

Gdzieś mam zdjęcia, co i jak powinno być i może w przyszłym tygodniu przeedytuję tamten wątek. Choć z drugiej strony ciągle zastanawiam się czy warto aż tak dokładnie opisywać co i jak należy zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek - wiem, że powtarzające się pytania pewnie męczą, dlatego proszę tych cierpliwszych o odpowiedzi :) Z drugiej strony szukanie w wątku 1000-stronicowym (prawie) nie jest łatwe, a z pozomu google'a nie da się (albo ja ne umiem), zawęzić zakres poszukiwań do jednego wątku na forum...

 

 

ale ja się wcale nie gniewam i o to mi chodziło aby moze w jednym temacie zadawac pytania,ktoś chce odpowie a tak skaczemy to tu to tam :)

no ale nie ja jestem moderatorm administratorem i Bogiem :)

co do wyszukiwania odp na pytania to mi nie przeszkadza ze ktoś pyta,bo kto pyta nie błądzi(kosia)

oczywiscie w miare rozsądku bo jesli temat był omawiany np 3 strony temu to nie ma co się dziwic wrednym odpowiedzią :)

pozdrawiam K.stoch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...