Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Z SCHUCO to chyba wystawia się MIELCZAREK i JEZIERSKI (MRÓZ).

Nie ma się co dziwić, że dymu narobiła. Wydała kasę i to Ją boli bo mają ją w D - każdego z nas by bolało. Plastikony mają to do siebie, że tańczą na słońcu czy mrozie a jeszcze jak producenci przeginają z gabarytami to problem gwarantowany prędzej czy później. ponad gabaryty + pakiety 3 szybowe = zadyma. Sam u siebie musiałem poprawić szklenie i dociski jak przyszły mrozy -20 bo wiało. Ja dałem radę ale nie każdy to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przykłady wielkich balkonów czy HSów jak tu wystarczy jednoskrzydłowe 1500x1500 w 3 szybach i w kolorze bo teraz taka moda.

Fakt można zastosować wklejanie szyb ale który z producentów w to się bawi (niewielu) lub inaczej który z klientów za to zapłaci.

Edytowane przez KUBA N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos z Panstwa orientuje sie czy okno o wymiarze 180x150 moze byc wykonane jako okno 3-szybowe i czy wtedy moze byc otwierane. Okno jest łamane w poziomie. Chodzi mi o to, czy ta gorna czesc moze byc otwierana. Jesli opisalam okno w sposob niekonkretny, podaje linka do projektu z domem, ktory planujemy budowac http://www.z500.pl/projekt/zx12,Tradycyjna-bryla-we-wspolczesnej-oprawie-z-dobudowanym-garazem.html Dziekuje z gory za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co przykłady wielkich balkonów czy HSów jak tu wystarczy jednoskrzydłowe 1500x1500 w 3 szybach i w kolorze bo teraz taka moda.

Fakt można zastosować wklejanie szyb ale który z producentów w to się bawi (niewielu) lub inaczej który z klientów za to zapłaci.

wbrew pozorom nie jest to niemożliwe. W wielu profilach wykonalne bez żadnych dodatkowych wygłupów w stylu wklejanie szyby, warunek, prawidłowo wyszklone i prawidłowo zamontowane, będzie działać wieki, warunek - pozostawienie klinów bocznych zgodnie z zaleceniami montażowymi ITB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w takim razie czy w rachubę wchodzą 2-szybówki, ewentualnie sensowne pomniejszenie okna by zachowac możliwość otwierania górnego skrzydla? Jakoś trzeba te okna umyc, co na piętrze nie jest zadaniem łatwym. Zastosowanie podziału pionowego niestety średnio pasuje do bryły budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom nie jest to niemożliwe. W wielu profilach wykonalne bez żadnych dodatkowych wygłupów w stylu wklejanie szyby, warunek, prawidłowo wyszklone i prawidłowo zamontowane, będzie działać wieki, warunek - pozostawienie klinów bocznych zgodnie z zaleceniami montażowymi ITB

 

Zapomniałem napisać, że na standardowym skrzydle i standardowym wzmocnieniu - bo innego nie mają.

Prawda jest taka. Wiem, że jest to osiągalne, tylko który z producentów posiada w swojej ofercie w standardzie odpowiednie wzmocnienia aby nie wklejać szkła? W większości mają marny wybór albo i wyboru nie mają. Po co im stany magazynowe. Walą standard wzmocnienie 1,2-1,5mm i nawet nie zważają jaki Ix i Iy ma to ich tzw. usztywnienie - ważna jest tylko cena za mb.

Nie ma bata aby standardowo sprzedawane skrzydło się nie powyginało przy gabarycie 1500x1500 a nawet mniejszym. Rama to rama, mniejszy problem. Faktem jest, że po zamontowaniu ociepleniowcy lub inni dowcipnisie kliny powyciąganą. Człowiek tłumaczy, że mają zostać ale co ktoś je wyciąga bo wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który producent? A choćby mój dostawca Schuco, do tego wymiary wzmocnienie gr 2,5mm, i takie okno z innym wzmocnieniem nie wyjdzie z fabryki, nawet gdy zamawiający dealer się kropnie i zapomni w kalkulacji napisać iż takie wzmocnienie ma być

 

nie rozsmieszaj ludzi z ta gruboscia stali i ze niby heka tego nie wypuści

 

tu masz watek na forum oknonet jak to w czasach swojej swietnosci ten brylant jezierski produkowal okna

byl tak swietne ze nie przeszly badan i nie zdobyly certyfikatu

poczytaj sobie

za cienkie wzmocnienie nie mialo nawet 1,5mm,

okno nie przeszlo testu wodoszczelnosci,

cos nie chalo z profilem schuco

dla ulatwienia czytajacych "lekomin" reprezentuje okna jezierski

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=7989

 

no teraz niech ci zadowoleni, ktorych namowiles na te markowe-najlepsze na kontynencie okna jezierskiego biora flexy i je tna i sprawdzaja jakie maja wzmocnienia czy maja 1,37mm a moze mieli szczescie 1,49mm

 

znowu napiszesz ze sie czepiam

tak bo znowu piejesz z zachwytu nad producentem - tj. twoim dostawca jaki to mega uczciwy i jakie to mega grube wzmocnienia pakuje

 

jezierski tez byl twoim dostawca i przez kilka lat tym wedlug ciebie najlepszym

i zastanow sie co teraz tacy ludzie pomysla o tobie o twoim bylym dostawcy jesli w ich mega trwalych oknach nie ma wzmocnienia nawet 1,5mm a jak widac jest to calkiem realne

bo jesli taki producent nawet na testy nie potafi wpakowac wlasciwego wzmocnienia to albo olewa ta sprawe tzn otrzymanie certyfikatu (ale to malo realne) albo takie wzmocnienia pakowal do okien w owym czasie

 

wiec flexy w reke i tniemy okna i mierzymy grubosc stali

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i od..się ode mnie.

Wyciagasz jakąś typową pyskówkę na oknonecie z 2007 i niby co?

Tak jakbyś sam nie wiedział, że grubość stali zależy od wielkości skrzydła, pitolisz głupoty i czepiasz się mnie. Kiedyś miałem przyjemność przecinać ich wyroby i nie mam zastrzeżeń, dla okna zgodnie z tabelą było włożone wzmocnienie kklasy III

Gdy byłem sprzedawca J był to ciągle jeden z dobrych producentów na Schuco w RP, zszedł na psy, dla mnie realnie to już nie firma tylko bankrut ale to inny temat

Ja piszę o tym co dostarcza teraźniejszy dostawca, chcesz? przyjedź, weź flexa, przetnij, sprawdź i

Tylko weź okno większe niż 50x50 bo o ile pamiętam okno nawet wzmocnienia nie wymaga :p

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiec flexy w reke i tniemy okna i mierzymy grubosc stali

 

Choć zazwyczaj staram się zrozumieć Państwa Inwestorów, to jednak czasem wydają się oni działać całkiem nieracjonalnie:-). No i co z tego, że potniemy te okna i okaże się, że jest w nich stal 1,37? Nic z tego!!! W obliczeniach statycznych ustala się wartość momentu bezwładności kształtownika stalowego, zazwyczaj w osi X przy zakładanym obciążeniu wiatrem danej konstrukcji okiennej. Ergo, jeśl dla danego obciążenia wiatrem okna wystarczająca jest bezwładność kształtownika o grubości ściany 1,37, to bezsensem byłoby pchać tam 1,5, 1,8 albo 2, to po pierwsze. Po drugie, z tego właśnie względu przed uruchomieniem pił, warto byłoby przeliczyć najpierw jakaż to stal w ciętym oknie powinna się znajdować. Po trzecie warto wcześniej poznać wymagania statyczne dla określonej odmiany kształtowników. Po czwarte trzeba pamiętać, że w pewnym sensie większość producentów "idzie na łatwiznę" i wkłada do większości okien w danej odmianie kształtowników stal o tych samych przekrojach i grubości, co sprawia, że może się zdarzyć ( i zdarzy nie raz), że wzmocnienie będzie dawało spory "zapas bezpieczeństwa". Co wtedy? Oskarżyć producenta o marnotrawstwo i zawyżanie cen produktów? Po piąte, prowadząc obliczenia statyczne, warto brać pod uwagę bezwładność samego kształtownika PVC. W końcu ma on jakąś wytrzymałość, więc takie jego całkowite pomijanie w obliczeniach samo z siebie daje oknu spory "margines bezpieczeństwa" w zakresie dopuszczalnych ugięć po obciążeniem wiatrem.

 

Bombelo można kogoś nie lubić, można się z nim nie zgadzać, ale (trochę złośliwe) nawoływanie do działań nierozsądnych... ? Po co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli traktujecie to jako naklanianie lub nawolywanie innych inwestorów do irracjonalnego zachowania to przepraszam

z tym cieciem flexem to był żart

 

chcialem tylko przestrzec inwestorów przed ślepą wiarą w producentów i sprzedawców - szczególnie tych najlepszych w RP producentów

a co do stali - pewnie 1,37mm wytrzyma wiele ale jesli producent obiecuje, że okna maja wzmocnienie 1,5 to tyle maja miec

dokladnie tak wtedy potraktowano okno jezierskiego

 

jezierski to tylko przyklad bo pewnie znakomita wiekszosc producentow czyni podobnie

wiec moze troche umiaru z tym zachlystywaniem sie jak to fabryka pomysli za inwestora, sprzedawce czy montazyste i wsadzi wzmocnienie wlasciwe albo na wyrost - moim zdaniem dzis fabryka predzej pomysli jak zmniejszyc grubosc wzmocnienia by zmniejszyc koszty zakupu stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

chcialem tylko przestrzec inwestorów przed ślepą wiarą w producentów i sprzedawców - szczególnie tych najlepszych w RP producentów

...

 

Uwielbiam tą czystą, bezinteresowną pomoc Inwestorom :bash:

A może bombelo dasz od siebie coś pozytywnego? Jakiś dobry przyklad, budujące rady. Potrafisz tylko "przestrzegać", czyli odstraszać od wszystkich publicznie występujących z nadzieją że może wówczas Klient trafi do Ciebie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Witek86 pytasz mnie jak bym już zdecydował, nie wiem czy będą elektryczne i nie wiem jeszcze gdzie kupię okna i rolety.

Na razie zbieram kasę !!!!!!!!!!!!!!!!

Na okna HekaPlast się zdecydowałem dzięki Wam , piszecie dużo dobrego.

A rolety ?

Nadal meczy mnie to poszerzenie, może macie jakieś lepsze pomysły.

pozdrawiam:

Perni.

 

to firma od okien daje ci wybór co do rolet? masz chyba mieć nadstawne?

jakie poszerzenie cię meczy?

pytam bo warto wiedzieć przed jakie cię interesują by dobrać odpowiedniego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...