Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

"Otwarcie nowego salonu firmy HeKaPlast, który poprowadzi firma xxx(...)" - a potem zdziwienie, że klient myśli, że producent odpowiada za okna...

 

Nie kumam, to jak powinno się otwierać salon firmowy?

A tymbardziej co do konkretnego sprzedawcy którego nazywasz xxx to chyba raczej wątpliwości co do fuszerki montazu są chyba zbyteczne.No chyba że całe to ZMS to kpina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek trafiłem na Wasz wątek szukając opinii nt profilii..to może ja postaram się najprościej wyjaśnić całą sytuację z powłokami, Lt i wsp. U.

Najprościej rzecz ujmując, producent szyby zespolonej aby osiągnąć wsp. przenikania ciepła na poziomie U=0.6 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedyńczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.1 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu własnie osiągają wynik właśnie U=0.6.

Żeby osiągnąć wynik na poziomie U=0.5 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedyńczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.0 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu na pozycji 2 i 5 zespolenia osiągają wynik właśnie U=0.5.

..i teraz pojawia się kwestia Lt:

Powłoka nazywana w branży "1.1" (pierwszy przypadek) jest bardziej transparentna i przy trójszybówce osiąga Lt=70% (około) natomiast powłoka "1.0" w tej samej konfiguracji osiąga wynik około LT=57%.

Szerokość ramek dystansowy faktycznie nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia dla Lt natomiast ma spory wpływ na wsp. U.

 

hmm szyba 0,5 na ramkach 18mm również ma LT =71% więc chyba ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drewnie jest podobnie.

Szyba jest wybrana 0,6 jako optymalna i tyle ;p

O,6 w stosunku do 0,5 poza oczywistym U, jest też "widnijesza - LT (prepuszczalność światła ) 71% do 55%

i cieplejsza jeśli chodzi o bierny zysk (np. zimą) - przepuszczlaność energii romieniowania słonecznego g - 37% do 50%.

 

a to nie jest tak że jeśli współczynnik g wiekszy to wiecej ciepła wpuszcza więc jezeli 0,6 ma 37% a 0,5 ma 50% jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szykuję się do wyboru okien, dlatego czytam i chetnie pytam. Chciałbym prosić forumowych ekspertów o sugestie co zrobić w następującej sytuacji bowiem każdy producent który przedstawił mi ofert mówi co innego. Wymiary poszukiwanych okien wygladają mniej więcej następująco:

2 okna Wymiar łączny 1175x835 z szybą bezpieczną + WK2

1 okno Wymiar łączny 1160x1305 + WK2

1 okno Wymiar łączny 1160x1595 + WK2

2 okna Wymiar łączny 1160x2540 +WK2

1 okno przesuwane ze wspomaganiem otwierania Wymiar łączny 2945x2540 + WK2

1 okno Wymiar łączny 1160x1590 + WK2

1 okno Wymiar łączny 2380x2255

2 okna Wymiar łączny 1200x2255

1 okno Wymiar łączny 2300x2255

 

Jak widać 3 okna mają wysokość ponad 2.5m co jest spowodowane tym iż pierwotnie zamierzałem zastosować rolety z elektryką ale niestety duże koszty tej inwestycji skutecznie mnie do tego zniechęciły i teraz wolę dołożyć parę groszy do jakości okien. Pytanie brzmi:

1. Czy można zrobićdobrej jakości okna z PCV w przedstawionych wyżej wymiarów, jeśli nie to które wymiary są problematyczne?

2. Czy może pójść w stronę aluminium lub drewna przynajmniej w tych uznanych za problematyczne i jak to wyjdzie cenowo?

3. Wszelkie rady w rzeczonej kwestii mile widziane.

Dziękuję i proszę o merytoryczną pomoc.

Budżet jakim dysponuje to max 25 tys. Chciałbym pakiet 3 szybowy i dobrą jakość. Z rekomendacji znajomych oraz rozmów rozważam następujących producentów: Avante, MS, Vetrex, Schuco ale jestem otwarty na wszelkie dobre pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że jeśli współczynnik g wiekszy to wiecej ciepła wpuszcza więc jezeli 0,6 ma 37% a 0,5 ma 50% jest lepszy?

 

Może napisałem nieczytelnie i daje to błędny odczyt..

0,6 ma g50

0,5 ma g37% (wg deklatacji Effectora)

Czyli przez 0,6 wpada więcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te trzy okna są realnie niewykonalne w PVC bez nadświetla

Nie znam systemu który dopuszcza przekroczenie 250 cm wysokości

I do ewentualnych dalszych rozmów wybierz tych którzy ci o tym powiedzieli - ci co stwierdzili - nie ma problemu - skreśl ich natychmiast

Jeśli możesz odpowiedz na pytanie kto ci podpowiedział lub wyliczył że 25 tyś na to wystarczy ? Obawiam się że się przeliczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpina nie kpina.. Salon firmowy i wg mnie zobowiązuje i Firmę, i Dealera.. Faktycznie - teraz się "szczycimy" salonami, jak ktoś zalicza wtopę montażową to Firma niczemu nie będzie winna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet pewnie swasix sam taki przewidzuje albo chce się w nim zmieścić. tylko jak to zazwyczaj bywa jakoś wychodzi że zawsze brakuje:)

Wiem to po sobie jak liczyłem remont tego zakichanego poddasza:) no mozna by się i było zmieścić no ale co przyszła zona juz zaplanowała co gdzie bedzie ehhh

Opcje jedno pcv jedno drewno albo alu chyba bym odrzucił albo całosc drewno albo pcv z przemyslanym wyborem na alu to 25tys nei starczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tak przypuszczałem, dwóch z czterech sprzedawców niestety nie widziało w tym problemu. A co jeśli 2 okna Wymiar łączny 1160x2540 zamówiłbym jako fixy z PCV natomiast 1 okno przesuwane ze wspomaganiem otwierania 2945x2540 jako aluminium lub drewno ? Proszę o sugestę co zrobić w zaistniałej sytuacji: robić w tych oknach rolety, wykonać je z aluminium lub drewna czy może kombinować z nadświetlem w dwóch pojedyńczych a na przesuwane zrobić roletę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tak przypuszczałem, dwóch z czterech sprzedawców niestety nie widziało w tym problemu. A co jeśli 2 okna Wymiar łączny 1160x2540 zamówiłbym jako fixy z PCV natomiast 1 okno przesuwane ze wspomaganiem otwierania 2945x2540 jako aluminium lub drewno ? Proszę o sugestę co zrobić w zaistniałej sytuacji: robić w tych oknach rolety, wykonać je z aluminium lub drewna czy może kombinować z nadświetlem w dwóch pojedyńczych a na przesuwane zrobić roletę ?

 

Jeśli dla ciebie to bez róznicy to warto zrobic sobie naświetla bdzie taniej i juz łatwiej zblizyc sie do ceny 25tys:) tylko i tak wysokosc 250max no ale zawsze mozna dac poszerzenia góra aby wysokosc zmniejszyc do 2400 i tak samo na suwance tylko jesli to obok siebie jest to warto zrobić imitacje skrzydła w naswietlach na takim samym (szero) profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpina nie kpina.. Salon firmowy i wg mnie zobowiązuje i Firmę, i Dealera.. Faktycznie - teraz się "szczycimy" salonami, jak ktoś zalicza wtopę montażową to Firma niczemu nie będzie winna..

 

I nawet zapis na stronach producentów ze tylko montowane przez PH bedzie działało poprawnie i bedzie miało gwarancje tego nie zmieni!!!

No ale zawsze można podpytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przemyślana architektura proponuje duże okapy dachu.

Letnie, wysokie słońce będzie tylko cieniem (ew. opcja którą proponowała Kosia - drzewa). Zimą słońce jest niższe i (jeśli nie ma chmur ) to zagląda przez okno.

Miałem przyjemność widzieć taki przemyślany domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poszerzenia na czym to polega ? Dostałem właśnie ofertę od MS gdzie mieszczę się w wyznaczonych kosztach. Sprzedawca proponuje poszerzenia na górze 50 mm. Parametry okien to:

Okna PCV

- model MsLine

- pakiety 3 szybowe u=0,5 oraz u=0,6 ( garaz i kotlownia szyba bezpieczn

- kolor okien zloty dab zewnetrzny/ wewnetrzny bialy

- na parterze okucia antywlamanaiowe WK2 ( do 8 zaczepów antywlamaniowyc

na skrzydle + klamka z kluczykiem + blokada przed rozwierceniam kalmki

PROFIL : 5 KOMOROWY BRUGMANN ( szerokosc profilu 73 mm)

OKUCIA : Maco Multi Matic+ rozszczelnienie gratis

SZYBA : Termo U=0,5 oraz U=0,6 z zargonem i ciepla ramka MS

 

I co o tym sądzicie? Czy proponowane okucia to kaliber Roto lub Winkhausa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polega na domontoawnia do górnej części ramy okiennej poszerzenia systemowego w twoim przypadku 50mm co pozwala na prawidłowe zamontowanie okna przy zachowaniu odpowiedniego luzu montazowego oraz nie przekroczenia norm dotyczących max wymiarów okna w tym przypadku suwanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba z powłokami "1.0" czyli tak która w zespoleniu trójszybowym osiąga wynik U= 0,5 przy zastosowaniu ramki 18 (4/18/4/18/4) w żadnym wypadku nie osiąga wyniku Lt = 71%. Ten wynik to tak jak napisałem coś w okolicach 57%. Oczywiście ten wynik może być różny dla różnych producentów powłok czyli np. SGG, Guardiana, Euroglasu czy Glaverbella ale na pewno zmiana szerokości ramki z 16 na 18 nie zmienia LT.

 

Witek86, dla jakiego szkła powłokowego LT w dwukomorowym pakiecie osiąga LT=71% (bo oczywiście jest to możliwe tylko wtedy pytanie o sp. U)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...