Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie kumam, to jak powinno się otwierać salon firmowy?

A tymbardziej co do konkretnego sprzedawcy którego nazywasz xxx to chyba raczej wątpliwości co do fuszerki montazu są chyba zbyteczne.No chyba że całe to ZMS to kpina?

Chodziło mi o to, co Finlandia napisał, a Kosia doświadczyła.

Nic nie mam do tej konkretnej firmy, dlatego napisałem xxx, żeby nie stawiać w złym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek86, Finlandia, T12345T, Jareko.

 

Na poprzedniej stronie zadałem pytania dotyczące profili pod okna balkonowe.

W skrócie

2. Czy we wszystkich poszerzeniach na dole zastosować stalowe wzmocnienie?

3. Czy profil podparapetowy 36x32 wytrzyma obciążenie okna 180x210?

Może ktoś pomoże i poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

wszystko zależy jakiej wysokości konstrukcje chcesz zbudować, nie każdy jej elementem musi mieć wzmocnienie

A jaki ciężar będzie miało okno 180/210 ? Bo ja nie wie, czy P4 czy trzyszybówka, czy trzyszybówka z P4 czy jednoszybowy fix ;)

A na serio - profil podparapetowy jest po to by na nim okna stawiać więc o co ci chodzi? Bo nie kumam. Pewnie tekst jaki tu w jakimś wątku padł cię przeraził - spoko, podparapetówka wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie interesują kształtowniki Schueco, CT 70. Słabo znam ten system kształtowników. Ad2) Co do zasady, we wszystkich na pewno nie warto i nie trzeba. Jak koniecznie chciałbyś wiedzieć, ile i jakiej stali trzeba, to warto sprawdzić obciążenia w osi Iy. Ad3) Pytasz o obciążenie, ale nie podajesz jego wartości:-). Czy 5 letnie dziecko uniesie worek pierza? A worek ziemniaków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie. Ja też wszystkiego niekumam, dlatego pytam mądrzejszych.

Profil podparapetowy 30x30 będzie pod profilem bazowym 70x80, a ten pod oknem 180x210 wysokości, podwójne drzwi z ruchomym słupkiem, pakiet zwykły dwuszybowy.

Teraz, czy w profilu bazowym dawać wzmocnienie stalowe?

 

Okno 350x230, 4 kwatery, środkowe dwie otwierane z ruchomym słupkiem, po bokach fixy w skrzydle, pakiet zwykły dwuszybowy. Ile waży całość – nie wiem.

Pod takim oknem profil bazowy 70x80 a pod nim profil poszerzający 70x120.

Czy w profilu bazowym 70x80 dawać stalowe wzmocnienie?

Czy w profilu poszerzającym 70x120 dawać stalowe wzmocnienie?

 

Przekrój profili wygląda jak na rysunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Profil podparapetowy 30x30 będzie pod profilem bazowym 70x80, a ten pod oknem 180x210 wysokości, podwójne drzwi z ruchomym słupkiem, pakiet zwykły dwuszybowy. Teraz, czy w profilu bazowym dawać wzmocnienie stalowe?
szczerze mówiąc ja bym nie dawał, podstawowe zadanie profil to utrzymanie ościeżnicy by jak ktoś na nią nie stanie nie poddawała się ciężarowi - to załatwia klinowanie, kolejne to zabezpieczenie przed wygięciem w łuk przy wykonywaniu wylewki, tu w zupełności trzyma kotwienie i samo wzmocnienie dla tej szerokości, sam profil dla takiej wysokości dodatkowe usztywnienie da.

Okno 350x230, 4 kwatery, środkowe dwie otwierane z ruchomym słupkiem, po bokach fixy w skrzydle, pakiet zwykły dwuszybowy. Ile waży całość – nie wiem. Pod takim oknem profil bazowy 70x80 a pod nim profil poszerzający 70x120.]
w bazówkę niekoniecznie ale w 120 dać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dużo pisze się oknach i ich montażu.

A co z montażem drzwi zewnętrznych np stalowych? Na co zwrócić uwagę? Co pod progiem?

 

Jeden z mich znajomych pod progiem (aby miał "ciepło") dał twardy styrodur. Zanim ocieplił budynek styrodur wywalił i podmurował bo wszystko w progu jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz zamówienie gdzie wszystkie szklenia są do podłogi i zamówiłem wzmocnienia stalowe (profil bazowy 80 + 50 mm) nawet do stałych szkleń 90 x 220, wychodzi na to, że chyba przesadziłem :)

Skoro już będę miał ich tyle to po włożeniu ich w profil bazowy trzeba je przykręcać do niego ? czy może trzeba przez to wzmocnienie przykręcić profil bazowy do okna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"budujace rady dalem nie raz

PVC nadaje sie do malych okien, najlepiej bialych (głownie do bloków starszych)

jesli ma to być kolor, duze przeszklenia, balkony, strona poludniowo-zachodnia i okna na lata

to tylko drewno lub lepiej aluminium"

 

Ktos tu straszliwie zapitolil i puscil strasznego bąka.

 

Nawet nie mam sily pękać ze smiechu.

 

szkoda ze na urlop jade bo bym wam pokazal te wspaniale okna z drewna - porazka jakich malo - osiedla po 500-800 okien wspanialych drewnianych, cieplych - do wymiany [po dwu latach od zamontowania], aluminium tez mam

 

zaczyna sie epoka badziewienia w oknach drewnianych - a sa to duze inwestycje nie tam 20 okienek

duze inwestycje bo sa to okna z kombinatow ktore dla zejscia z ceny zazynaja jakosc w sposob koszmarny

zaczynajac od drewna o gestosci 250 kg/m3, przez wodozmywalne lakiery, pseudookucia

 

jak tak dalej bedzie to PVC sie ostanie osamotnione - tu nie ma az takich porazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poszerzenia pod okno tarasowe można docinać? U mnie wysokość warstw podłogowych wyniesie 30 cm, a poszerzenia mają 12 czyli jedno trzeba będzie dociąć. No i czy takie poszerzenie wytrzyma ciężar okna tarasowego (3 skrzydła, 3200x2300, 275 kg)

Poszerzeń nie można ścinać ale nie ma systemu gdzie dostępne jest tylko 120mm. Na pewno są i węższe, napisz jaki profil okien. A ciężar bez problemu, jak na te wymiary nie taki duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poszerzenia pod okno tarasowe można docinać? U mnie wysokość warstw podłogowych wyniesie 30 cm, a poszerzenia mają 12 czyli jedno trzeba będzie dociąć. No i czy takie poszerzenie wytrzyma ciężar okna tarasowego (3 skrzydła, 3200x2300, 275 kg)

 

tak jak napisał IVO:) mam pytanie posadzka 30(duzo:) ) mozna dać 2x120 listwa podparaptowa czyli masz 270 zostaje 3cm na piane.od dolnego zawiasu do dołu ramy masz ok 3cm i na takiej wysokosci chodzi skrzydło więc warto tez pomyslec co bedzie na podłodze i mozna tak ustawic okno aby próg nie wyszedł wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...