Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ja mam teraz zamówienie gdzie wszystkie szklenia są do podłogi i zamówiłem wzmocnienia stalowe (profil bazowy 80 + 50 mm) nawet do stałych szkleń 90 x 220, wychodzi na to, że chyba przesadziłem :)

Skoro już będę miał ich tyle to po włożeniu ich w profil bazowy trzeba je przykręcać do niego ? czy może trzeba przez to wzmocnienie przykręcić profil bazowy do okna ?

 

Tu akurat nie sprawdza się przysłowie "co za duzo to niezdrowo":) jesli juz są to ja zawsze skrecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje się wycofać z tych wzmocnień bo za same wzmocnienia wychodzi ponad tys zł :)
i nic dziwnego, że jak klient ma zapłacić za prawidłowy montaż to kończy się pozostawianiem balkonu na cegłach i ... Panie.. jakoś to będzie ;)

Wzmocnienie nie jest potrzebne w każdym poszerzeniu, z głową je dawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a cegły darmowe i walają się na każdej budowie :)

Najgorsze jest to, że klient "uświadomiony" z tym problemem montażowym i tak szuka skrótów - sprzedawcy który właśnie powie, że "jakoś to będzie".

jak choćby znany już i mocno nagłośniony temat jednego z forumowiczów, nick już pomińmy dla spokoju ducha :)

Niestety FIX, taka jest mentalność budujących i będę to powtarzał do znudzenia

Dane mi jest oglądać domy w trakcie budowy jak i po jej ukończeniu

I powiem tak, czym znów się narażę większości czytających.

Na każdym, dosłownie na każdym etapie budowy Inwestorzy staraja się ciąć koszty jak tylko się da, stąd nierówne poziomy, stąd nierówne ściany, stąd wielokrotnie brak przewiązania w materiale z którego ściany wykonano, dobieranie ekip chyba z łąpanki a nie z budów wszelakich, nie ważne

Domy w trakcie budowy obrazy nędzy i rozpaczy. W porażającej większości wypadków tak własnie wyglądają, nie wspomnę już o wszechobecnym burdelu wokół budynku, gdzie stawiając krok za każdym razem uważać trzeba by nogi nie złamać czy na gwóźdź nie nadepnąć.

Ale.... ale później, po tynkach, zaczyna się jazda, wykończeniówka za kasę przeogromną, a po kilku latach jakże często lament i płacz.

Pękające tynki, zacieki na ścianach, nieszczelne, krzywo wstawione okna, niedomykające się drzwi wewnętrzne oj oj oj dużo tego można by przytaczać

Miałem wątpliwą okazję być w kilku domach i wymieniać okna po maksimum 5 latach od zamieszkania. Dopiero wtedy dociera do ludzi, że na pewnych rzeczach oszczędzać nie wolno, pokazać się przed innymi można później, jak nas na to stać, ale podstawa: ściany, fundamenty, okna, więźba, pokrycie i obróbka dachu - na tym oszczędzać NIE WOLNO i to musi być wykonane DOKŁADNIE I ZGODNIE ZE SZTUKĄ !!!

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzeń nie można ścinać ale nie ma systemu gdzie dostępne jest tylko 120mm. Na pewno są i węższe, napisz jaki profil okien. A ciężar bez problemu, jak na te wymiary nie taki duży.

 

Co do profilu to jeszcze się zastanawiam nad Avante forte 6 kom. deceuninck 84mm albo MS Evolution 6 kom. Salamander 92mm. Za Avante przemawia cena ok 4k mniej bo w cenie białego koloru dają 1-stronną okleinę, a takie właśnie potrzebuję. Parametry cieplne minimalnie po stronie Avante.

 

i nic dziwnego, że jak klient ma zapłacić za prawidłowy montaż to kończy się pozostawianiem balkonu na cegłach i ... Panie.. jakoś to będzie ;)

Wzmocnienie nie jest potrzebne w każdym poszerzeniu, z głową je dawać :)

 

Czy dla konkretnie tego pakietu (3 skrzydła, 3200x2300, 275 kg) potrzebne jest wzmocnienie w poszerzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak choćby znany już i mocno nagłośniony temat jednego z forumowiczów, nick już pomińmy dla spokoju ducha :)

....

Te jego balkony (i te zdjęcia) to najczęściej pokazywany błąd montażowy.

 

A budowy to ....hmmm ..temat rzeka. Wiele rzeczy lepiej przemilczeć, bo jeszcze ktoś z budujących się obrazi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do profilu to jeszcze się zastanawiam nad Avante forte 6 kom. deceuninck 84mm albo MS Evolution 6 kom. Salamander 92mm. Za Avante przemawia cena ok 4k mniej bo w cenie białego koloru dają 1-stronną okleinę, a takie właśnie potrzebuję. Parametry cieplne minimalnie po stronie Avante.

 

 

 

Czy dla konkretnie tego pakietu (3 skrzydła, 3200x2300, 275 kg) potrzebne jest wzmocnienie w poszerzeniu?

 

W Forte masz dostępne poszerzenia 25 i 60 mm oraz profil bazowy 100mm z niezłym wzmocnieniem. Niech złożą 2 bazowe 100 +60+25 i gotowe. Poszerzenia na dole, bez wzmocnień, na to 2 bazowe ze wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forte masz dostępne poszerzenia 25 i 60 mm oraz profil bazowy 100mm z niezłym wzmocnieniem. Niech złożą 2 bazowe 100 +60+25 i gotowe. Poszerzenia na dole, bez wzmocnień, na to 2 bazowe ze wzmocnieniem.

 

A co do samych profili, to czy jest jakaś znacząca różnica między Forte, MS Evolution a SI 82, czy ceną i ekipą kierować się przy wyborze profili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samych profili, to czy jest jakaś znacząca różnica między Forte, MS Evolution a SI 82, czy ceną i ekipą kierować się przy wyborze profili

 

Producenci profili znani i uznani, parametry cieplne podobne, MS i Avante jak najbardziej można polecić (nie wiem skąd SI82). Wszystko w rękach montażystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci profili znani i uznani, parametry cieplne podobne, MS i Avante jak najbardziej można polecić (nie wiem skąd SI82). Wszystko w rękach montażystów.

 

Schuco SI 82

Zamierzałem montować okna w warstwie ocieplenia 20cm na JB-D, ale stwierdziłem, że za duży koszt w porównaniu z ewentualnymi zyskami i zamierzam montować okna z wysunięciem poza lico muru na ok. 2 cm (właśnie ile bezpiecznie można wysunąć te profile). I jeszcze sprawa dotycząca taśm izolacyjnych. Taśmę tą wewnętrzną paroizolacyjną to wiem jak i gdzie, a na zewnątrz wystarczy taśma rozprężna między profilem a ociepleniem (w miejscu węgarka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam HKS może być i sporo szerszy (skręcany) tylko samo skrzydło max to 145 cm szerokości. Przynajmniej schuco...nie dopuszcza większych.
Dopuszcza, do maksymalnej szerokości 150 a nawet i więcej pod jednym, podstawowym warunkiem - że ciężar nie przekroczy nośności sanek jezdnych - i tu bywa różnie 150, 180, 200 kilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym, dosłownie na każdym etapie budowy Inwestorzy staraja się ciąć koszty jak tylko się da, stąd nierówne poziomy, stąd nierówne ściany, stąd wielokrotnie brak przewiązania w materiale z którego ściany wykonano, dobieranie ekip chyba z łąpanki a nie z budów wszelakich, nie ważne

Domy w trakcie budowy obrazy nędzy i rozpaczy. W porażającej większości wypadków tak własnie wyglądają, nie wspomnę już o wszechobecnym burdelu wokół budynku, gdzie stawiając krok za każdym razem uważać trzeba by nogi nie złamać czy na gwóźdź nie nadepnąć.(...)

Będziesz się budował, to zobaczysz, że to nie oszczędności, tylko 80% ekip tak robi. Czy to z polecenia, czy bez. To najgorsza, poza mechaniką samochodową, branża, w gadce to każdy wszystko umie i w ogóle 'panie, żaden problem', a potem tragedia.

Przestań wszystkich osądzać jako ostatnie sknery i tępaki, bo tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp - nie osądzam, przytaczam obserwacje na podstawie rozmów z tymi co "mądry Polak po szkodzie", spotykam też wielu innych inwestorów, którzy płaca i realnie wymagają, ale też za bardzo nadzorować ekip nie muszą, mają porządek na budowie, piony zachowane, otwór jak jest w projekcie 150/150 to wszystkie tego wymiaru wykonane są z dokładności +- 5mm, nadproża podobnie +- 5mm, aż trudno w to uwierzyć, ale takich jest coraz więcej, i ekip też, ale.... ale kosztują, terminy mają już zaklepane do końca 2012, niektórzy których znam już wiosna 2013 jest zaklepana.

Tylko prawda ciągle jest taka, nie stać mnie to nie porywam się z motyką na słońce, nie buduję domu na wyrost bo inni tak robią czy wyszedłem z bloku i teraz czuję że pomieszczenie 15 mkw to klitka i nie może być sypialnią tylko co najmniej pokojem kąpielowym a jak salon to co najmniej 40 mkw jak mieszkanie w którym żyłem z rodziną.

Nie stać mnie ale mam dwie prawe ręce i trochę smykałki do majsterkowania to sam się biorę za robotę by zniwelować koszty ale... ale są pewne rzeczy na których po prostu oszczędzać nie wolno. Zamiast dachówki mogę położyć blachodachówkę bądź bitumiczną lub w ostateczności papę ale więźbę muszę mieć zrobioną idealnie - poszperam, znajdę zdjęcie więźby - ciekawe co na nie powiesz, na 5 mb krokwi zapadnięta z 10 cm a może i więcej. Temat rzeka i każdy z nas ma swoje spojrzenie na to co wokoło się dziej

owp - budowałem się, sam się stawiałem i wiem co to budowlanka. Siedzę w tym od 86 roku i napatrzyłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owp - nie osądzam, przytaczam obserwacje na podstawie rozmów z tymi co "mądry Polak po szkodzie", spotykam też wielu innych inwestorów, którzy płaca i realnie wymagają, ale też za bardzo nadzorować ekip nie muszą, mają porządek na budowie, piony zachowane, otwór jak jest w projekcie 150/150 to wszystkie tego wymiaru wykonane są z dokładności +- 5mm, nadproża podobnie +- 5mm, aż trudno w to uwierzyć, ale takich jest coraz więcej, i ekip też, ale.... ale kosztują, terminy mają już zaklepane do końca 2012, niektórzy których znam już wiosna 2013 jest zaklepana.

Tylko prawda ciągle jest taka, nie stać mnie to nie porywam się z motyką na słońce, nie buduję domu na wyrost bo inni tak robią czy wyszedłem z bloku i teraz czuję że pomieszczenie 15 mkw to klitka i nie może być sypialnią tylko co najmniej pokojem kąpielowym a jak salon to co najmniej 40 mkw jak mieszkanie w którym żyłem z rodziną.

Nie stać mnie ale mam dwie prawe ręce i trochę smykałki do majsterkowania to sam się biorę za robotę by zniwelować koszty ale... ale są pewne rzeczy na których po prostu oszczędzać nie wolno. Zamiast dachówki mogę położyć blachodachówkę bądź bitumiczną lub w ostateczności papę ale więźbę muszę mieć zrobioną idealnie - poszperam, znajdę zdjęcie więźby - ciekawe co na nie powiesz, na 5 mb krokwi zapadnięta z 10 cm a może i więcej. Temat rzeka i każdy z nas ma swoje spojrzenie na to co wokoło się dziej

owp - budowałem się, sam się stawiałem i wiem co to budowlanka. Siedzę w tym od 86 roku i napatrzyłem się.

 

mam takze wrazenie ze chyba żal ci dupsko sciska ze teraz sie nie budujesz bo inwestorow wszystkich masz za idiotów i mega sknerów

ja mam zupelnie inne obserwacje, ze kazdy wykonawca chce zrobic inwestora w dupe nawet jak mu bardzo dobrze placisz

jak nie na materiale, to rabacik w kieszen z hurtowni kolegi a inwestor 100% ma na fakturze,

to tanszy material, jak inwestor nie patrzy to fuszera i inne

 

aby w dzisiejszych czasach dopilnowac wlasciwie budowy domu to musisz wziac urlop bezplatny na min 1 rok i siedziec dzien w dzien na budowie i kazdemu patrzec na rece z laptopem majac dojscie do netu i na biezaco doksztalcac sie w necie i nadzorowac czy wszystko jest ok i jeszcze sledzic biezaco ceny na materialy i mozliwe do uzyskania rabaty cobys ty z nich skorzystal a nie twoj wykonawca, ktory tak chetnie ci je u kolegi kupuje

a i jeszcze jedno najlepiej jak przed rozpoczeciem budowy tak okolo roku doksztalcisz sie z budownictwa (fundamenty, chudziak, kominy, sciany, dach, okna, drzwi, bramy, rolety ............)

 

tylko powiedz mi tak powinno byc - czy to jest normalne

to jest chore

a nasze cale zycie jak i budowa domu sprowadza sie do jednego

nie dac sie zrobic w dupe na kazdym kroku !!!

 

 

QUOTE=jareko;5226185]owp - budowałem się, sam się stawiałem i wiem co to budowlanka. Siedzę w tym od 86 roku i napatrzyłem się.

 

tak wiedziales jak sie budowales sam ?

ze okna jak zabraklo kolkow na gwozdzie pomontowales - i co miales 2 prawe rece ale rozumu zabraklo czy nie chcialo sie jechac po kolki czy moze szkoda kasy, a moze nie doksztalciles sie wczesniej !

 

przestan wiec wszystkich osadzac i miec nas inwestorow za idiotow i mega sknerow bo pewnie sam budujac popelniles setki bledow z takich czy innych powodow

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...