Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Zgadzam się z bombelo - to jest chore, że nie można nikomu w tej branży zaufać, bo jak cię nie okantują na kasie, to zemszczą się na robocie. To pewnie zbyt duże uogólnienie, bo natrafiłem też na porządnych - uczciwych ludzi i powiem Ci że wcale nie jest tak, że są zawsze najdrożsi. Co do więźby to akurat ja mam duży problem - nie mogę zmusić wykonawcy do zrobienia porządnej, pewne mnie nazwiesz cwaniakiem, który płaci mało, a czepia się byle czego. Tylko że nie płacę mało - moja ekipa była z polecenia, a ceny miała w wyższej połowie wycen, które zebrałem.

Jareko - może Ty inaczej patrzysz na budowy, bo masz więcej znajomych w branży, pewnie potrafiłbyś znaleźć odpowiednie ekipy i pewnie znasz się na budowie, nie tylko oknach, lepiej niż przeciętny inwestor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ze okna jak zabraklo kolkow na gwozdzie pomontowales - i co miales 2 prawe rece ale rozumu zabraklo czy nie chcialo sie jechac po kolki czy moze szkoda kasy, a moze nie doksztalciles sie wczesniej !...
co ty bredzisz? Na jakie gwoździe? Wiem, że moja osoba wkurza cię, choć nie wiem dlaczego i mam gdzieś co masz do mnie

To jest Forum, każdy z nas wypowiada swoje odczucia i obserwacje. Moja jest taka, twoja inna i OK, ale byś co chwila jedynie skupiał sie na atakowaniu mojej osoby to zahacza o lekarza ;)

To co opisuję nie oznacza wcale że 100% budów tak wygląda. Dużo rozmawiam z ludźmi przed, w trakcie i po budowie, często cytuje ich własne wypowiedzi, oceny, nauki wyniesione po budowaniu - czynie to po to, by powiedzenie że pierwsza budowa jest dla wroga, druga dla teściowej a trzecia dopiero dla nas nie było prawdziwe. Ten tytuł, który zapewne tak ci bombelo przeszkadza, nadany przez Was powoduje, że dostaję od cholery maili z prośbami o pomoc, ocenę, podsunięcie pomysłu jak jakiś problem rozwiązać, co czynię w miarę swej wiedzy i czasu. Ale to także ukazuje mi z czym inwestorzy się borykają.

Byłoby nie fair podawać Nicki tych którzy niestety się przewieźli bo chcieli przyoszczędzić.

 

W jednym się z Wami zgadzam, czego moje wypowiedzi są także potwierdzeniem - w tej branży trudno jest bezgranicznie zaufać - ale... ale jest też druga strona medalu. Los zetknął mnie z kilkoma inwestorami którzy podjęli se budowy nie mając o budowaniu zielonego pojęcia ale znaleźli czas, wyszukali odpowiednią osobę, generalnego wykonawce inwestycji, człowieka którego zadaniem jest wyręczenie ich i dopilnowanie tego co si e na budowie dzieje. Nie Kierbuda który w większości figurantem od wpisów w dzienniku budowy jest. I to jest przyszłość bezstresowego prowadzenia Inwestycji - choć niestety kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore to jest nasze społeczeństwo, gdzie każdy każdego chce orżnąć i to jest żałosne.

Nie jest to tylko problem budowlańców, za którymi ciągnie się opinia pijaka, papraka i naciągacza.

Podajcie mi wasze wykonywane zawody to czegoś poszukam w wolnej chwili.

Niezależnie od tego czy jesteś prawnikiem, bankowcem, ubezpieczycielem, lekarzem lub farmaceutą, sprzedawcą samochodów, kominiarzem czy politykiem to Twoja branża także nie jest wolna przykładów patologii. Z tą różnicą, że ludzie lepiej wykształceni kantują zwykle w białym kołnierzyku, po trzeźwemu, zamiast w drelichu po pijaku.

Podany przykład o chowaniu całego rabaciku z hurtowni do kieszeni nie jest najlepszy, dlaczego budowlaniec ma wszystko załatwiać a inwestor kupić po jego, od dawna wypracowanych rabatach? Jeżeli widzi ceny i twierdzi, że są zbyt wysokie to zawsze może sam znaleźć innego dostawcę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....uczciwych ludzi i powiem Ci że wcale nie jest tak, że są zawsze najdrożsi. ...
Sorki, ale jeśli to co napisałem tylko do tego podsumowania sprowadzasz to jakakolwiek rozmowa mija się z celem.

Mówiłem tu o świadomym podejmowaniu decyzji, godzeniu się na takie a nie inne rozwiązania, ekipy, "fachowców" co postawili obok krzywą chałupę ale są o połowę tańsi od wszystkich w województwie - w myśl zasady, przyjdzie tynkarz i wyrówna. Przykładów świadomego działania na własną szkodę mogę tu podawać multum i do tego moje wypowiedzi się odnoszą co nie oznacza, że tylko najdroższy wykonawca czy materiał zagwarantuje ci sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... a wracając do tematu mam takie szybkie pytanko do Znawców. Oknoplast (Thermic 90) czy Jezierski (Premium Ultra SI82)?

Różnica w cenie praktycznie żadna (około 5-8%). Jeszcze nie walczyłem o rabaty a z tego co czytałem forum w Oknoplaście da sie pewnie więcej wywalczyć (już sam dodatkowy rabat 5% za płatność z góry). Jedynie czego się boję to, że najbliższa firma, która sprzedaje Jezierskiego to 80km od miejsca montowania... Oknoplast mam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chore to jest nasze społeczeństwo, gdzie każdy każdego chce orżnąć i to jest żałosne.

Nie jest to tylko problem budowlańców, za którymi ciągnie się opinia pijaka, papraka i naciągacza.

Podajcie mi wasze wykonywane zawody to czegoś poszukam w wolnej chwili.

Niezależnie od tego czy jesteś prawnikiem, bankowcem, ubezpieczycielem, lekarzem lub farmaceutą, sprzedawcą samochodów, kominiarzem czy politykiem to Twoja branża także nie jest wolna przykładów patologii. Z tą różnicą, że ludzie lepiej wykształceni kantują zwykle w białym kołnierzyku, po trzeźwemu, zamiast w drelichu po pijaku.

Podany przykład o chowaniu całego rabaciku z hurtowni do kieszeni nie jest najlepszy, dlaczego budowlaniec ma wszystko załatwiać a inwestor kupić po jego, od dawna wypracowanych rabatach? Jeżeli widzi ceny i twierdzi, że są zbyt wysokie to zawsze może sam znaleźć innego dostawcę .

Pięknie to ująłeś staruszki, nic dodać, nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... a wracając do tematu mam takie szybkie pytanko do Znawców. Oknoplast (Thermic 90) czy Jezierski (Premium Ultra SI82)?

Różnica w cenie praktycznie żadna (około 5-8%). Jeszcze nie walczyłem o rabaty a z tego co czytałem forum w Oknoplaście da sie pewnie więcej wywalczyć (już sam dodatkowy rabat 5% za płatność z góry). Jedynie czego się boję to, że najbliższa firma, która sprzedaje Jezierskiego to 80km od miejsca montowania... Oknoplast mam na miejscu.

weź tego, który ma dobrą "prasę" jeśli chodzi o montaż. Podpytaj w okolicy, zapewne nie jesteś jedynym który chce skorzystać z usług obu oferentów - plotki w okolicy są najlepszym źródłem wiedzy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty bredzisz? Na jakie gwoździe? Wiem, że moja osoba wkurza cię, choć nie wiem dlaczego i mam gdzieś co masz do mnie

To jest Forum, każdy z nas wypowiada swoje odczucia i obserwacje. Moja jest taka, twoja inna i OK, ale byś co chwila jedynie skupiał sie na atakowaniu mojej osoby to zahacza o lekarza ;)

 

ja bredze

 

twoja wypowiedz:

temat "szukam dobrych okien" post nr #2354 25-06-2004 15:44

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien&p=343815&viewfull=1#post343815

"a co do tego patentu z gwozdziami - wiesz - jak zaczynalem chalupe swa stawiac mialem takie pojecie o montazu okien jak nie przymierzajac o ...(tu pelna dowolnosc interpretacji o czym ) i zamontowalem na kolki fi-6mm/45mm (wbrew wszelkim zaleceniom) - a gdy ich mi zabraklo - na gwozdzie 6 calowe - gwozdzie w pustak ALFA - idiota - no nie? - i wiesz co? po dzis dzien okna stoja a jest to juz 14 lat - i jest OK"

 

jak zapytalem czy nadal jest ok to napisales ze po kilkunastu latach je przemontowales

 

zgadza sie ?

i nie pisz ze bredze

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si82 ale od innego producenta :)

A tutaj Panowie to chcą coś chyba ugrać dla siebie..

Jezierski jest i robi (z tego co widzę po zachowaniu niektorych to nadal spłaca ubiegłoroczne zaliczki /pewnie nie wszystkim/ ...

Ale 80 km to dość daleko, chociaż nie na tyle by od razu skreślać sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i nie pisz ze bredze
Bredzisz, bo piszę o tym jak wstawiałem okna u siebie w domu kiedy moja znajomość fachu była zerowa, na swojej budowie uczyłem się wszystkiego od podstaw. Przemontowanie po kilkunastu latach to zupełnie inna bajka - ale ty oczywiście wszystko o moim życiu i karierze zawodowej wiesz lepiej

Bombelo - przypier...sz się ciągle do mnie bez sensu, ciekawe dlaczego? Szwagrem Twym jestem czy co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj Panowie to chcą coś chyba ugrać dla siebie...
liczba mnoga? Moja porada była jak najbardziej z sensem bez wskazywania na zwyciężcę tego rankingu

Co do reszty Twej wypowiedzi wypowiadać się już nie chcę. Stałem się współwłaścicielem kilkunastu hektarów w Kieleckiem,z którymi jeszcze nie wiem co zrobić - kupisz je ode mnie? Cena będzie bardzo okazyjna, sądzę, że dopiero druga licytacja spienięży te grunta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej branży trudno jest bezgranicznie zaufać - ale... ale jest też druga strona medalu. Los zetknął mnie z kilkoma inwestorami którzy podjęli se budowy nie mając o budowaniu zielonego pojęcia ale znaleźli czas, wyszukali odpowiednią osobę, generalnego wykonawce inwestycji, człowieka którego zadaniem jest wyręczenie ich i dopilnowanie tego co si e na budowie dzieje. Nie Kierbuda który w większości figurantem od wpisów w dzienniku budowy jest. I to jest przyszłość bezstresowego prowadzenia Inwestycji - choć niestety kosztuje.

 

Podpisuję się pod tym.

Jeśli czujesz się kierowcą rajdowym po 3 latach za kółkiem, to OK, ale nie gadaj potem że "było zdecydowanie za ślisko". Podobnie tutaj - jeśli nie wyłapujesz błędów budowlanych, nie wyzywaj na oślep później od oszustów, cwaniaków i paprochów. To TY stwierdziłeś, że dasz radę, że znasz się, bo siedziałeś m-c na forum muratora.

 

Niekompetencji nie brakuje wśród lekarzy, prawników, więc i na TWOJEJ budowie tym bardziej nie zabraknie. Pytanie jest tylko: czy TY ją wyłapiesz, czy trafnie ocenisz która jest istotna a która mniej. Jeśli tego nie potrafisz - i nie stać Cię na osobę której zapłacisz za te kompetencje - może nie bierz się za budowanie albo SAM przełknij tę żabę i SAM weź odpowiedzialność za brak wyobraźni i zwykłe zadufanie. Bo nikt mi nie powie, że go zaskoczył dopiero na budowie fakt, że "chore to jest nasze społeczeństwo, gdzie każdy każdego chce orżnąć...".

 

A przykład Kosi to jest kolejny dowód na to, że albo wyrzucasz kasę na marketing, albo inwestujesz w odpowiedniego Człowieka. Co charakterystyczne - tylko jedno z nich jest cukierkowo medialne i "rzuca się w oczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się ;) jak tylko lekko się zrobiło ciepło ;)

Całodobowa powinna być powyżej zera - to oczywiście moje zdanie - ale jeden dzień i noc z plusem to zbyt mało by mur miał powyżej zera i został pozbawiony cząsteczek lodu których nie widać a przyczepność piany do podłoża zmniejsza

Chcesz mieć dobrze - poczekaj, nie śpiesz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfi, nie do końca się z Tobą zgadzam. A nawet - w ogole :) Ten stan, który opisujesz to patologia, która w _tej_ branży jest normą. Po to lekarz /prawnik/budowlaniec/.... kształci się i uczy, żebym ja nie musiał być omnibusem.

Stary - ja wiem, że oszuści się wszędzie znajdą, nie tylko w Polsce zresztą, ale mam wrażenie, że w budowlance częściej. Z tym rabacikiem to często jest tak, że 'w tej hurtowni mam raback, taniej wyjdzie', a potem okazuje się, że po sprawdzeniu klient z ulicy ma lepszy rabat i nagle okazuje się, że jak bez materiałów to jednak drożej robocizna wyjdzie... Mnie nie obchodzi kto ma gdzie jaki rabat, sami wykonawcy tak się reklamują.

Jareko - moją wypowiedź skróciłeś do pół zdania, gratuluję umiejętnej polemiki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź tego, który ma dobrą "prasę" jeśli chodzi o montaż. Podpytaj w okolicy, zapewne nie jesteś jedynym który chce skorzystać z usług obu oferentów - plotki w okolicy są najlepszym źródłem wiedzy ;)

Załużmy, że obaj mają dobrą "prasę" a ten 5-8% nie robi różnicy to które byś polecił?

 

Jezierski jest i robi (z tego co widzę po zachowaniu niektorych to nadal spłaca ubiegłoroczne zaliczki /pewnie nie wszystkim/ ...

Zamykają się czy mają problemy z dostawami? :D

Chyba musze prześledzić dokładnie tematy o tych oknach bo o d zawsze myślałem, że to wysoka półka.

Edytowane przez patol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jareko - moją wypowiedź skróciłeś do pół zdania, gratuluję umiejętnej polemiki :)
Temat rzeka. Obawiam się jednak że zarówno Stary, ja Fin i wielu wieli innych tu się udzielających (by WAM życie ułatwić i przestrzec przed wpadkami) w ciągu roku ma więcej do czynienia z różnymi budowami niż Wy, Inwestorzy. I nasze obserwacje niestety są bliższe prawdzie. Zarówno jeśli chodzi o podejście Inwestorów do budowania SWOJEJ chałupy jak i wykonawców do wykonywanej pracy.

Przykład sprzed tygodnia , przy regulacji okien - glazurnik, wkur...ony na Inwestora narzeka na glazurę prosto z Włoch, za kupę kasy, czym chwalił się wokoło, każdemu, kto nawiedzał ze znajomych jego budowę, ile go to kosztowało a kupił g...no nie glazurę. I Fachowiec pokazuje mi płytki 60/20 w łódkę, nie trzymające wymiaru a Inwestorowi jeszcze się marzy położyć to bez fug. Widzę prostowane ściany by wogóle można było cokolwiek na nich ułożyć, poziomica wskazuje ponad 10 mm na 2 metrach od pionu itd itd itd

Przysłowia są mądrością Narodu a u nas ciągle Postaw się jest podstawą działania większości. Temat rzeka i nie ma sensu go ciągnąć dalej.

A przy okazji, jak będę w pracy i będę się nudził to chyba stworzę galerie takich "domów" przed, w tracie i po.

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...