Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Stoje przed wyborem szyb zespolonych do domu, duże przeszklenia (wys. 2,7m szer. 3,5m) min. HSy, ze względu na wymiary stolarka aluminiowa. Z pkt. widzenia jakości do ceny jaki zestaw szyb (jaka firme) polecacie?

Wstępne założenia:

 

- od strony pld. (Ug=0.5-0.7, g(SF)=40-55, jesli chodzi o g(SF)nie chciałbym miec w pokoju dziennym "piekarnika" w lecie, ale nie wiem jak to sie sprawdza w praktyce..., szyba P4A od strony wewnętrznej).

- od strony pln. ( Ug=0.5-0.7, szyba P4A od strony wewnętrznej ).

 

Ze wzgledu na stosowanie profilu aluminiowego szerokość zestawów szybowych dowolna.

Ps

Wiem, ze są jakieś szyby dedykowane do takich rozwiązań "cool lite"ale brakuje mi wiedzy na ten temat. Oczywiście jak ktos bedzie mógł sie przedstawić konkretne zestawy, ceny/m2 ..z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, niech każdy zostanie przy swoim zdanu. Powiem tylko, że procent oglądniętych przez Ciebie budów, mimo że jest wielkrotnie większy od mojego, jest równie nieznaczny z punktu widzenia jakiejkolwiek statystyki. Badania psychologów dowiodły, że lekarze zajmujący się leczeniem grypy, uważają, że powikłania tejże występują częściej i częściej kończą się śmiercią niż jest to faktycznie. Różnce były rzędu kilkudziesięciu procent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załużmy, że obaj mają dobrą "prasę" a ten 5-8% nie robi różnicy to które byś polecił?

 

 

Zamykają się czy mają problemy z dostawami? :D

Chyba musze prześledzić dokładnie tematy o tych oknach bo o d zawsze myślałem, że to wysoka półka.

 

Realizują na bieżąco i wg mnie bez zmian (ale to jak ze współmałżonkiem - dopiero po rozwodzie zaczynasz wyolbrzymiać wady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś zna firmę Haspol z Warszawy http://www.okna-haspol.pl/ ? Jakieś opinie, negatywne bądź pozytywne?

 

Też jestem na etapie szukania okien.Jeżeli masz blisko do tego sprzedawcy to być może jesteśmy sąsiadami.Znajomy ma od nich okna ok.3lata i nie ma z nimi problemów.Oni mają Veka.Ja chciałbym Schuco ale cena za wszystkie okna przekracza dużo przekracza moje możliwości.Jeżeli okaże sie że Oknoplus lub MS na profilu brugman będą miały cene jak Schuco to zdecyduje sie na Veka-Vetrex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na etapie szukania okien.Jeżeli masz blisko do tego sprzedawcy to być może jesteśmy sąsiadami.Znajomy ma od nich okna ok.3lata i nie ma z nimi problemów.Oni mają Veka.Ja chciałbym Schuco ale cena za wszystkie okna przekracza dużo przekracza moje możliwości.Jeżeli okaże sie że Oknoplus lub MS na profilu brugman będą miały cene jak Schuco to zdecyduje sie na Veka-Vetrex.

 

Mają dość atrakcyjne ceny. Chyba zdecyduję się na Vetrex, alternatywą jest Oknoplast.

 

Nie wiem jednak jakie okno tarasowe wstawić: suwanka Patio 160Z, tzw. automat lub dużo droższe HKS (z niskim progiem). To drugie jest ok. 2 razy droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dość atrakcyjne ceny. Chyba zdecyduję się na Vetrex, alternatywą jest Oknoplast.

 

Nie wiem jednak jakie okno tarasowe wstawić: suwanka Patio 160Z, tzw. automat lub dużo droższe HKS (z niskim progiem). To drugie jest ok. 2 razy droższe...

 

3dni targów za nami i był ładny HS wszyscy zainteresowani podchodza i a ile za to? jak mówiłem cene to suwanka stawała się równiez nie taka zła:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wystawców opowiadał mi że był w fabryce dobro i mówi że te okna to nie są takie złe i że fajnie itd a maja w ofercie równiez vetrex tylko nawet nie potrafił powiedziec jak nazywa się profil na którym sa robione a jego koronkowe zdanie to takie ze maja okna od ręki:D no szał

Była równiez podobna sytuacja jak w łodzi z jednym ze sprzedawców który wstawiac wstawia ale jak mu się uda!a jak się nie uda to reklamacje się olewa ale dla nas super jedna konkurencyjna firma mniej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamontowałem okna drewniane firmy Gebauer i jestem diablo zadowolony. Po pierwsze zamawialem je w styczniu 2011 i miałem na starcie 40% rabat plus to co jeszcze utargowałem ( a chciałem okna plus 3 razy drzwi zewnętrzne - a dodam że pare okien jest naprawdę dużych i kilku uznanych producentów na takie wymiary okien nie chciało dać gwarancji ). Poza tym ich ekipa monterska jako jedyna ekipa na mojej budowie przyjechała punktualnie i w ten dzień, w który się zapowiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje Ekookna od lat i złego słowa nie powiem. Dobre okna w segmencie ekonomicznym. Ale jeśli masz jakąś wycenę na VEKA w tej samej cenie co z EKOOKNA to albo nasz wycenę na inne klasy profili, albo ktoś chce cię skroić, albo sprzedaje ci VEKA w podejrzanie niskiej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Poza tym ich ekipa monterska jako jedyna ekipa na mojej budowie przyjechała punktualnie i w ten dzień, w który się zapowiedzieli.

 

No wiesz? Nie wyobrażam sobie, by w tej branży, w firmie zajmującej się stolarką na poważnie (a nie dorywczo - pomiędzy cementem a panelami) ekipa monterska mogla nie przyjechać danego dnia. Są przypadki (awaria auta) ale to wyjątki.

W tej branży dość łatwo jest ocenić czas pracy w dniówkach i nikt poważny nie umawia się, jak nie wie, że będzie mógł montować.

 

Ps. z tą gwarancją.. to większość przypadków wiąże się z ograniczeniami szyby i to huta szkła nie daje gwarancji, ale jeśli Dostawca przejmuje to ryzyko na siebie, to pół biedy, ale nawet najlepsza taka gwarancja nie sprawi, że szkło się przestraszy i nie pęknie samoistnie - i oby wtedy nikogo nie poklaeczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały napisy że niby najlepsze? :) Drutex też tak mówi, i to w telewizji :)

 

Ps. Nie mam nic na "nie" dla Heki (bez obaw mógłbym wysłać do nich zamówienie) ale po prostu lubię uzasadnione opinie.

Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały napisy że niby najlepsze? :) Drutex też tak mówi, i to w telewizji :)

 

Ps. Nie mam nic na "nie" dla Heki (bez obaw mógłbym wysłać do nich zamówienie) ale po prostu lubię uzasadnione opinie.

 

jezeli hekaplast to taka swietna firma to niech jeszcze zadba troche o PR i zapanuje nad wypowiedziami niokrzesanych dilerow !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...