Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam taki problem z oknem plastikowym - czy mogę ? :)

O to czy możesz czy nie możesz tu nie pytaj, sprawdź , najlepiej z osobnikiem płci przeciwnej. Sam zaś fakt pojawienia się takich wątpliwości świadczy o zaawansowanej i pustoszącej psychikę manii pcvrześladowczej. Wyjedź. Wędkarstwo może przynieść ukojenie. Tylko żeby okien tam nie było. Żadnych, ani plastikowych ani biodegradowalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno tarasowe Oknoplast Veka Thermic90 z 4 części po 90 cm szerokości, razem 235x360 cm. Był wymieniany jeden wkład szybowy (rozszczelnienie widoczne w kamerze termowizyjnej).

Przyjechał w wyraźnie innym odcieniu. Tzn. 3 wkłady są lekko niebieskie, ten wymieniany jest w odcieniu zielonym.

Moje zgłoszenie reklamacyjne co do innego koloru oddalili. Czy mają rację?

Dzięki za rady - utwierdziły mnie w przekonaniu, że to ja mam rację.

 

Początkowo Oknoplast odrzucił reklamację.

Okazało się jednak, że mój sprzedawca okien nie poinformował Oknoplast'u, że wkład w innym kolorze jest OBOK trzech innych wkładów, tzn. że jest to okno tarasowe składające się z 4 części i wygląda to trochę dziwnie razem zestawione.

Po tej informacji, nie było żadnego problemu - serwis producenta wymienił wszystkie 4 wkłady na jednolity kolor.

 

Także: producent - bardzo pozytywnie, sprzedawca Oknoplast'u z Bolesławic - jak zawsze po najmniejszej linii oporu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najbliższym czasie będę dokonywał wymiany okien.

Interesuje mnie demontaż starych okien, montaż nowych okien, parapety demontaż i montaż.

Ceny są mniej więcej takie same, różnica to 300-400zł, jedni dają tańsze okna, droższy montaż i odwrotnie.

Sprawdzałem ceny okien w kilku firmach.

Zaproponowano mi:

Jezierski - Elita Thermo z dodatkową 3 szybą - http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1

HeKaPlast - CT70 Cava pakiet 2 szybowy - http://hekaplast.pl/?page_id=19,

IWBUD - VEKA Alphaline z pakietem 3 szybowym - http://www.iwbud.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=36&lang=pl.

Najdrożej wypada HeKaPlast, potem Jezierski i IWBUD.

Okna z IWBUD brali znajomi, są zadowoleni.

Proszę o poradę - szybko proszę, bo muszę się zdecydować..

Jeżeli gdzieś jest podobny temat to proszę wrzucić tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przez cały wątek nie przebrnę ;(, ale wyszukiwarkę na temat interesujących mnie firm zastosowałam. Chcemy okna drewniane, meranti. Zastanawiamy się nad drewniano-aluminiowymi, ale nie możemy się zdecydować ;) Mamy oferty firmy Internorm - z wątku wynika, że dobre, drogie i bez certyfikatów na Polskę, ale te wypowiedzi są sprzed lat kilku, więc może coś się zmieniło? Druga, interesująca nas firma to Goran. Tu też wypowiedzi (w większości pozytywnych) było sporo, ale większość wg wyszukiwarki z 2003/2004 roku. Czy może ma ktoś bardziej aktualne doświadczenia/przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORAN jako producent nie istnieje a wykupił firmę STOLBUD Pruszyński.

Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to wal śmiało pod adres http://www.aries-okna.pl - niedrogo i w najwyższej jakości.

 

Meranti to drewno liściaste, hodowane w Azji. Mocno staniało na tę chwilę i jest niewiele droższe od sosny. Jest to tylko spowodowane kursem USD do PLN - transakcje za kantówkę u importera rozliczane są w amerykańskiej walucie.

 

P.S. INTERNORM to najdroższy producent ale mocno innowacyjny. Jednak wielu polskich producentów stolarki drewnianej niczym nie ustępuje technologicznym aspektom Internorm-u.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Potrzebuję porady w kwestii okien. Otóż niedługo mam zamiar wymienić okna i drzwi balkonowe do jednego z pokoi. Problem polega na tym, że jestem kompletnym laikiem w tej kwestii.

 

...słyszałem jednak co nie co na temat różnych "fachowców" (znajomy parę lat temu zamontował taniochę, która jak się okazało była nieszczelna i po pewnym czasie okno nadawało się do wymiany) i w związku z tym boję się brać badziewia od byle kogo...

 

Dlatego proszę Was o pomoc (zależy mi zarówno na jakości, jak i na cenie, a z tego co słyszałem, część firm zaniża cenę kosztem jakości, a równocześnie nie chcę przepłacać!). Np. wiem, porządna firma powinna mieć odpowiednie certyfikaty. Niestety nigdzie w internecie nie mogłem się dogrzebać CO to za certyfikaty i listę firm, które je posiadają. Poza kwestią złego wykonania okna dochodzi jeszcze kwestia montażu - jak już wydaję pieniądze, to chciałbym zatrudnić ludzi, którzy wiedzą, co robią.

Dlatego bardzo proszę o podpowiedź z czyich usług mam skorzystać (mieszkam w Poznaniu).

 

Otóż sprawa wygląda tak, że pokój ma duże okna i drzwi balkonowe. Bardzo stare i nieszczelne drewniane zabytki, które mam zamiar wymienić na PVC. To, na czym mi najbardziej zależy, to izolacja akustyczna (dobrze, gdyby była również dobra izolacja termiczna). Co prawda pokój wychodzi na ogród, gdzie jest względnie cicho, ale starsza osoba, która będzie tam mieszkać - potrzebuje stałej opieki - i cierpi m.in. na poważną nadwrażliwość słuchu. Nie będę się rozpisywał na ten temat, w każdym razie zależy mi na tym, żeby było tam CICHO. I to bardzo! Ze ścianami wewnątrz budynku już dam sobie radę wygłuszając je z drugiej strony, ale najbardziej zależy mi na maksymalnym wygłuszeniu hałasów dobiegających z zewnątrz (teraz idą przez okna i drzwi). Ilukomorowe musi być takie okno? Wchodziłem na strony różnych producentów i o ile ilość komór oraz izolacja termiczna jest tam wyszczególniona, o tyle akustycznej nie raczyli podać (np. na stronach Drutexu przy opisie systemu PVC IGLO 5 w ogóle nie podają takiej informacji!). Czy i o ile okna o dobrej izolacji akustycznej różnią się cenowo od tych posiadających normalną izolację akustyczną?

 

Chodzi mi o to, że nawet jak kupi się okno tłumiące dźwięk na poziomie 40 dB, to wydatek może się okazać wyrzucony w błoto na skutek złego montażu. Dlatego właśnie dobór firmy montującej i odpowiedniego producenta jest dla mnie taki ważny.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

 

A jak czytam w internecie o salonach producentów okien to słabo mi się robi. Oto cytat z jednej ze stron poświęconych oknom PVC, zapewne prawdziwy:

Ale podejdzie Kowalski na spokojnie do tematu i pewnie uda się do punktu handlowego żeby zapytać jak to jest naprawdę z tymi oknami i co usłyszy konkretnego? Zazwyczaj nic co jest istotne z punktu widzenia nieświadomego Kowalskiego!! W większości wypadków zostaniemy zasypani pseudotechniczną, pseudofachową wiedzą sprzedawców, którym o zgrozo dało się ulotki reklamowe żeby dowiedzieli się czegoś o sprzedawanym produkcie... Dramat! A spróbuj poprosić w takim małym dealerskim punkcie o obliczenie np. współczynnika przenikania ciepła dla okien, albo zapytać o Krajową Deklarację Zgodności nie daj Boże o Świadectwo badań zestawu okien z Notyfikowanego Laboratorium. Umarł w butach, albo wyrzucą za drzwi J Sprawy się już lepiej mają w firmach średnich i dużych ale i tak żeby doprosić się o jakiś dokument, który powinien być udostępniany na życzenie klienta jest naprawdę trudno...
Edytowane przez ham123
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tragizował bym ale jeśli nie masz zaufania do czegokolwiek to pozostaje Ci tylko reklama szeptana czyli popytaj znajomych, którzy inwestowali niedawno w okna, drzwi.

Niestety, ale poziom technicznego zaawansowania sprzedawców i Klientów jest fatalny z kilku względów. Jest jak jest i lepiej nie będzie.

Trzeba samemu się dokształcać i po to jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady - utwierdziły mnie w przekonaniu, że to ja mam rację.

 

Początkowo Oknoplast odrzucił reklamację.

Okazało się jednak, że mój sprzedawca okien nie poinformował Oknoplast'u, że wkład w innym kolorze jest OBOK trzech innych wkładów, tzn. że jest to okno tarasowe składające się z 4 części i wygląda to trochę dziwnie razem zestawione.

Po tej informacji, nie było żadnego problemu - serwis producenta wymienił wszystkie 4 wkłady na jednolity kolor.

 

Także: producent - bardzo pozytywnie, sprzedawca Oknoplast'u z Bolesławic - jak zawsze po najmniejszej linii oporu :(

Odnoszę wrażenie, że ktoś kogoś robi w bambuko bawiąc się w spychologię.:rolleyes:

Wysyłając reklamację na szybę nie zawsze znasz jej dokładne wymiary z naklejki czy opisu na ramce, ale zawsze podajesz nr zamówienia, pozycji, skrzydło, powód reklamacji.

Jeżeli sprzedawca tego nie określił to producent powinien dopytać o szczegóły.

Niezależnie od tego, czy miałeś drugi taki sam zestaw czy bardzo wyjątkowym zbiegiem okoliczności szyba od pojedynczego balkonu miała dokładnie taki sam wymiar jak ta reklamowana to producent powinien to wychwycić a nie opowiadać bajki. Zwłaszcza jak stosuje różne wkłady szybowe.

Sprzedawca wcale nie musiał wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GORAN jako producent nie istnieje a wykupił firmę STOLBUD Pruszyński.

 

Czy to w jakiś sposób wpływa na ocenę ich produktów? Powinnam jeszcze o STOLBUDZIE poczytać ;)

 

Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to wal śmiało pod adres http://www.aries-okna.pl - niedrogo i w najwyższej jakości.

 

Spróbuję, dzięki.

 

P.S. INTERNORM to najdroższy producent ale mocno innowacyjny. Jednak wielu polskich producentów stolarki drewnianej niczym nie ustępuje technologicznym aspektom Internorm-u.

 

No właśnie, też mamy taką nadzieję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary, w sumie masz rację - zapewne wiedzieli, że wkład jest z okna tarasowego.

Po początkowym odrzuceniu reklamacji, sprawy zaczęły przybierać inny obrót po osobistym kontakcie ze mną ze strony producenta. Widocznie potrafiliśmy się dogadać lepiej niż oni ze sprzedawcą. Nie piszę tego dla reklamy, ale serwis był na bieżąco ze mną w kontakcie, przebiegało to nadzwyczaj mile i sprawę w końcu załatwili do końca, o co mi chodziło.

 

Ze sprzedawcą miałem wiele dziwnych przebojów i pozostało po nim bardzo marne wspomnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób zamawia się reklamacyjne wkłady szybowe w Oknoplaście ale w innych firmach wskazuje się, który wkład do jakiego okna okna z zamówienia jest potrzebny. Więc tłumaczenie Oknoplastu ma dla mnie zerową wiarygodność. Pewnie zauważyli, że mają coraz gorszą passę na FM i zaczęli pracować nad PR :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie gdyby mieli Państwo do wyboru w praktycznie tej samej cenie okna dwóch firm którą byście wybrali.

Amberline lub Petecki. W obu firmach profil Veka Perfectline Oval.

Amberline 3 szyby Swisspacer, ciepła ramka w standardzie, okucia Winkhaus ap, Uw - poniżej 1,0.

Petecki 2 szyby, okucia Roto, Uw - powyżej 1.0 do 1.3.

Proszę o opinię ponieważ nie wiem którę wybrać. A na coś się muszę zdecydować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli szyby w konstrukcji mają różny odcień może to być przyczyną złego zamontowania wkładu w fabryce okien - termofloat-em na zewnątrz ale dotyczy to 2 szybówek.

Jeśli chodzi o OKraków to sami zaczęliprodukować sobie szkło i pewnie są na etapie okresu niemowlęcego :)

Myślę, że średniozaawansowany sprzedawca okien nie jest w stanie sam rozpatrzyć tego typu problemów i powinien się poprostu skonsultować z jakimś "centrum sterowania bałaganem " w OKraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...