Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gdyż u Peteckiego w zestawie 3 szybowym jest większa dopłata. Dodam iż obie oferty są wystawione w tej samej firmie i sprzedawca-właściciel proponuje jednak Amberline. Odnośnie Peteckiego na necie oraz tu na forum znalazłem bardzo dużo złych opinii odnośnie obsługi klienta w sprawie reklamacji. Dlatego wolę podpytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze systemu nie powinny decydować względy wizualne lecz wytyczne dla tych konstrukcji. Nie każdy system pcv nadaje się do wykonania okien np. 3 szybowych - przynajmniej ja bym nie ryzykował posługując się tylko nazwą profili okiennych. Zresztą po co w ofercie komuś dwóch producentów na tym samym systemie ? i faworyzowanie jednego przed drugim? jaki w tym cel? Zresztą oval to kształt bardzo przeciętny pod względem wizualnym i dostępny w wielu systemach okiennych a minusem VEKI jest 4 komorowe skrzydło. Poza tym do VEKI jeżeli już chodzi o pakiet 3-szybowy to standardowo wkładany jest U=0,7 grubości 36mm. Zdecydowanie za podobne pieniądze można kupić coś ze szkłem U=0,5 - trzeba tylko dobrze poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale takie posty winno się usuwać z automatu,i nie ma znaczenia czy prawda to czy fałsz

 

Mialem nie komentowac tego posta - bo kto siedzi w tej branży wie o czym mówie. Jesli chcesz sie dowiedzieć o zaletach tych okien - wejdz na strone - to co piszą akurat jest prawdą. Profil schuco, okuscia winkhaus.....O eleganckich wykończeniach nie wspominam.

 

Do kolegi karolak........ nie jestem dilerem- nie mam z ta branżą nic wspólnego. Po prostu użytkuje je od jakiegoś czasu. O PR może zadbają , kto wie, jak do tej pory na rynek polski Hekaplast prawie wogóle nie robił. Znawcy tematu wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij, że wymiary w zaokrągleniu wynoszą średnio: szerokość ościeżnicy 7 cm, słupek 10/2 = 5 cm to wychodzi:

100 + 7 + 5 = 112 cm * 2 = ok. 224 cm szerokości całkowitej. Warto by dodać kilka cm na niezbędny luz, żeby okna nie uszkodzić.

Podane wymiary mogą się różnić nieznacznie w zależności od systemu okiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Jaki minimalny wymiar musi mieć HKS bym mógł na taras spokojnie wynieść stół o szerokości 100cm?

 

:)

niech zgadnę hm... >100cm w świetle przejścia ?

:)

 

a tak serio to stoły zazwyczaj mają od 75-80 cm wysokości, więc jak go bokiem przeniesiesz to tyle wystarczy. chyba, że chcesz wynosić już stół "zastawiony" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nie komentowac tego posta - bo kto siedzi w tej branży wie o czym mówie. Jesli chcesz sie dowiedzieć o zaletach tych okien - wejdz na strone - to co piszą akurat jest prawdą. Profil schuco, okuscia winkhaus.....O eleganckich wykończeniach nie wspominam.

 

Do kolegi karolak........ nie jestem dilerem- nie mam z ta branżą nic wspólnego. Po prostu użytkuje je od jakiegoś czasu. O PR może zadbają , kto wie, jak do tej pory na rynek polski Hekaplast prawie wogóle nie robił. Znawcy tematu wiedzą.

 

Żeby była jasność.

to ja też nic do nich nie mam i z tego co piszą tu montujący to robią dobre okna ale jak widzę posta [bez względu na firmę] gdzie pisze, że okna .... są najlepsze i jest to jedyny trafny wybór to mnie krew zalewa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie że siedzę w branży i na dodatek z tym producentem współpracuję ale tej post takiej treści, moim zdaniem powinien być usunięty - i nie ma znaczenia że jest to dobry producent, a na ich stronę nie muszę wchodzić - spójrz w prawo - zrozumiesz dlaczego

 

Więc dziwi mnie treść Twojego posta. Wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie. Jako dealer tej firmy dobrze wiesz że jest to jeden z najlepszych producentów stolarki okiennej. Pisząc że są rewelacyjne - oddaje moje odczucia co do jakości i strony użytkowej. Nie musze podpierać tego milionem powodów. Poza tym forum jest miejscem swobodnej wymiany informacji i o ile nikogo się tu nie obraża i nie pisze jawnego kłamstwa - jest dowolność zamieszczanej treści. Popraw mnie punktem regulaminu jeśli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność.

to ja też nic do nich nie mam i z tego co piszą tu montujący to robią dobre okna ale jak widzę posta [bez względu na firmę] gdzie pisze, że okna .... są najlepsze i jest to jedyny trafny wybór to mnie krew zalewa !!!

 

Jedyny - nie jedyny - producentów od groma. Ważne aby szukający mógł zgromadzić odpowiednia ilość opinii na dany produkt. Opinie zwykłych zjadaczy chleba - a nie jak w wielu przypadkach -osób jawnie zainteresowanych sprzedaż konkretnego produktu. Mnie krew zalewa jak widze jałowe dyskucje czy sie komuś post podoba czy nie......... i sie tak nie denerwuj bo złość piękności szkodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując użytkownika Xerses-a ;

Ważne aby szukający mógł zgromadzić odpowiednia ilość opinii na dany produkt. Opinie zwykłych zjadaczy chleba

Czy warto kupić okna firmy Amberline. Jest to jakaś półka cenowa na pewno nie najwyższa. Ale czy w swojej kategorii jest warta zainteresowania ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz i masz miejsce to rób dopuszczalnie najszerszy taki na 2900 - niech wygląda konkretnie na wypasie

trzeba pamiętać, że jak się wchodzi po bani to potrzebne jest szersze wejście bo rzuca na boki

Bardzo dobra odp..

 

Teraz są mocno modern duże przeszklenia przesuwek niskoprogowych a nie jakieś tam pipsztoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam, że umieszczę zapytanie w tym wątku, ale tu najszybciej uzyskam odpowiedz. Czytałem troche na temat podparcia okna i ogólnie najbardziej polecane są profile bazowe, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy, który spłodziłem. Powiedzcie co na ten temat myślicie i czy jest to poprawne rozwiązanie. Z góry dzięki.

 

http://images40.fotosik.pl/1403/2afee87a33a94f2dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...