Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam wszystkich

 

...

Co do montazu okien, to wiem ze powinnismy zrobic go w warstwie ocieplenia, ale w naszej okolicy nie spotkalam sie z ludzmi, ktorzy spawialiby chociaz wrazenie ze sa w stanie to zrobic i to dobrze, wiec chyba odpuszczamy temat.

....QUOTE]

 

Cześć :)

 

Nie wierzę, że nic nie słyszeli w Jaśle o montażu w warstwie docieplenia, mamy XXI wiek - bądź cierpliwa, gdzieś tam, musi być fachman znający nowoczesne technologie (może akurat jest w trakcie szkolenia i jak wytrzeźwieje to ruszy z barłogu na podbój ) !

 

Bierz okna w systemie VEKA ALPHALINE 90+ z szybą 0,7 (trzyszybówka)

W mojej ocenie to najlepszy produkt na ten czas.

 

P.S. taki jeden na tym Forum, niejaki Jareko będzie Cię uroczo namawiał na Schucco ale weź ALPHALINE.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakoś wszyscy Ci co na mnie naskoczyli po zamieszczonych izotermach moich i starego zamilkli - dlaczego? Przecież pierniczymy tu ciągle bez sensu. Naciągaczami jesteśmy, by jak najwięcej na Was zarobić, promujemy rozwiązania najdroższe, producentów także drogich i najdroższych. Nooooo... proszę, wytłumaczcie mi dlaczego izotermy temperaturę dyskusji tak ostudziły - czyżby obrazek bardziej przemówił niż doświadczenie nasze i innych klientów ?

Nie wiem skąd taka myśl, że uważam(y) Cię/Was za naciągaczy? Jakiś cytat?

Jeśli chodzi o mnie - to po pierwsze uznałem, że musiałbym zobaczyć i posłuchać 'na żywo', czemu ytong jest gorszy, bo niestety chyba brak wyobraźni/inteligencji :) Po drugie nie chcę się dodatkowo pogrążać pytając o te obrazki, ale skoro po zewnętrznej stronie wszędzie jest na niebiesko, a po wewnętrznej na czerwonawo, to chyba przegroda izoluje...?

A skoro inni montażyści nie dyskutują, to pewnie uznają, że masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w KNS szyba 0,5 jest za śmieszne pieniądze (w tej kwocie dobrą flaszkę można kupić) więc głupotą byłoby nie brać takiej szyby. co do różnić to trochę dziwne że KNS jest o tyle droższy niż Vetrex. Sprawdz dokładnie wyceny dodatki, kolorystykę bo prawdopodobnie tutaj jest gdzieś błąd. Ewentualnie popytaj u sprzedawcy KNS o dodatkowy rabat ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie, no coś Ty...popierasz Alphaline?:):):)

Finlandia, ja też wzięłabym szybę 0,7. Dlaczego? Ze względów wizualnych. Przyy szybie 0,5 listwa przyszybowa jest węższa niż normalnie i według mnie wygląda to średnio.

Nie rozumiem w takim razie po co tyle przepłacać za gruby i brzydki profil skoro przy jego możliwościach dalej pozostajemy przy szkle 0,7 ???

Listwa jest ważniejsza niż różnica pomiędzy 0,7 a 0,5, którą możemy mieć za friko?

To już lepiej nie przepłacać i pozostać przy Perfectline z pakietem 0,7 ... ale wtedy listwa znów będzie brzydka :rolleyes:

Założenie projektantów profili poszerzające głębokość ich zabudowy ma na celu nie tylko ocieplenie samego profilu lecz przede wszystkim umożliwienie włożenia jak najgrubszych szyb ! Skoro mamy taką możliwość to dlaczego z tego nie korzystać?

Chyba, że pakiety próżniowe zrobią furorę szybciej niż się spodziewamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Co do montazu okien, to wiem ze powinnismy zrobic go w warstwie ocieplenia, ale w naszej okolicy nie spotkalam sie z ludzmi, ktorzy spawialiby chociaz wrazenie ze sa w stanie to zrobic i to dobrze, wiec chyba odpuszczamy temat.

Lepiej chyba zrobic montaz cieply dobrze, niz spieprzyc ten w warstwie ocieplenia (koszt ok. 12tys). POPRAWCIE MNIE JESLI ZLE MYSLE.

Aha powiedzieli nam ze tez ze problem bylby z tym montazem, bo dom jest zbudowany z sobletu a to slaby material i niewiadomo jak zachowywalyby sie kotwy....

 

W Brzozowie masz dwóch sprawdzonych montażystów, umieją zamontować w warstwie ocieplenia, a pewnie nie jest dla nich problem podjechać do Jasła.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po zewnętrznej stronie wszędzie jest na niebiesko, a po wewnętrznej na czerwonawo, to chyba przegroda izoluje...?.....
Niestety nie do końca, przebieg izoterm wskazuję, że na styku Ytong, uszczelnienie, ościeżnica, będziesz miał w dość często zdarzających się ostatnimi czasy temperaturach zewnętrznych obszar bliski lub wręcz poniżej zera co może powodować lód, w przypadku wykończenia posadzki drewnem z czasem szlag je trafi, spróchnieje od spodu, zgnije z czasem, panele przeżyją, gres także choć fugi będziesz miał z czasem czarne

Oczywiście rysuję tu czarny ale na 99% prawdziwy scenariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca, przebieg izoterm wskazuję, że na styku Ytong, uszczelnienie, ościeżnica, będziesz miał w dość często zdarzających się ostatnimi czasy temperaturach zewnętrznych obszar bliski lub wręcz poniżej zera co może powodować lód, w przypadku wykończenia posadzki drewnem z czasem szlag je trafi, spróchnieje od spodu, zgnije z czasem, panele przeżyją, gres także choć fugi będziesz miał z czasem czarne

Oczywiście rysuję tu czarny ale na 99% prawdziwy scenariusz

 

Niestety nie do końca, przebieg izoterm wskazuję, że na styku Ytong, uszczelnienie, ościeżnica, będziesz miał w dość często zdarzających się ostatnimi czasy temperaturach zewnętrznych obszar bliski lub wręcz poniżej zera co może powodować lód, w przypadku wykończenia posadzki drewnem z czasem szlag je trafi, spróchnieje od spodu, zgnije z czasem, panele przeżyją, gres także choć fugi będziesz miał z czasem czarne

Oczywiście rysuję tu czarny ale na 99% prawdziwy scenariusz

 

prawdziwy na 1% - nic poza zimnym gresem nie bedzie

jesli wlasciwie dociepli listwe podparapetowa bedzie raczej ok !

 

jareko moze odpowiedz jednak na pytanie co bedzie cieplejsze listwa podparapetowa oblozona po 2 stronach paskami styropianu 2x20mm czy profil bazowy

bo mysle ze ytong nie bedzie mial gorszego U od profila bazowego tym bardziej ocieplony jak pokazal jaremy na swoim rysunku ?

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas mówimy o pierwszym rysunku - nagminnie popełnianym sposobem montażu przy podmurowywaniu otworu pod balkon

Temat listwy podparapetowej był już przerabiany - czyż nie?

Poza tym skupianie się tylko i wyłącznie na tym fragmencie jest niestety nie do końca prawidłowe gdyż schrzanić można więcej i niżej. 10 cm bloczek Ytonga to g... a nie ciepły materiał.

Bombelo - wiedzę już tu nabyłeś, wzory znasz, poświeć czas i sobie dokładnie poobliczaj - czy we wszystkim mamy Was wyręczać ? Policz sobie sam, to prosta matematyka za zakresu szkoły podstawowej i działań jakie już opanowują trzecioklasiści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas mówimy o pierwszym rysunku - nagminnie popełnianym sposobem montażu przy podmurowywaniu otworu pod balkon

Temat listwy podparapetowej był już przerabiany - czyż nie?

Poza tym skupianie się tylko i wyłącznie na tym fragmencie jest niestety nie do końca prawidłowe gdyż schrzanić można więcej i niżej. 10 cm bloczek Ytonga to g... a nie ciepły materiał.

Bombelo - wiedzę już tu nabyłeś, wzory znasz, poświeć czas i sobie dokładnie poobliczaj - czy we wszystkim mamy Was wyręczać ? Policz sobie sam, to prosta matematyka za zakresu szkoły podstawowej i działań jakie już opanowują trzecioklasiści

 

wybacz nie potrafie tego wyliczyc teraz choc skonczylem dosc dobre studia na panstwowej uczelni - a to troche dalej niz 3 klasa - moze jestem leniwy - wolno mi

ja poprostu chcialem cos toszke pomoc koledze jaremo - z 2 strony skad mam znac U takiej listwy podparapetowej ?

ale jestem przekonany, co ja pisze jestem pewny ze ty U listwy znasz i tak ladnie jak zawsze straszysz nas izotermami odpowiesz na moje pytanie :-)

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje Charli. Po tym co teraz napisal owp najwyzszy czas sie zamknac, to nie moje okna i mam w d... jak sobie je zamontujecie. Szkoda tylko ze totalny brak wyobrazni wam towarzyszy. Owp podpowiem ci tylko ze odpowiedz MS jest prawidlowa i jak przyjrzysz siie rysunkom ktore tu zamiescilem moze cis zrozumiesz. Powodzenia-temat podparcia okien i wszelakich balkonow uwazam za wyczerpany. Dzieki Charli ze cos mi przypomniales.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWP -chciałeś cytat:

- z poprzedniej strony -

...ale śmiem twierdzić że 99% firm montujących okna chce orżnąć klienta na kasę.

Nie ważne kto go powiedział - może się wymknęło, może by tego nie powtórzył, ale to nie znaczy, że inni też nie mają takich przebłysków.

Jareko - popieram Was..

I jeszcze raz na koniec dodam: popieram TEST` - profil bazowy to nie tylko dobre uszczelnienie. To TAKŻE dobre mocowanie.

Kiedy Wy, inwestorzy zrozumiecie, ze ten pęd za brakiem mostków to skok na bandżi. Wielka adrenalina przez chwilę, a potem już wiszenie głową w dół.

Okna na styrodurach, plastikowych kotwach itp to dużo słabsza mechanika i żwyotność okna. Największe oszczędności zeżre szybsza konieczność wymiany okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...