Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

ty zawsze mnie tak podbudujesz na duchu - ale ty mnie musisz lubic :-)...
nie znam, a co lubienia to bez wzajemności ;)
Jareko zatrybiłem. co do kierbuda to tłumaczył mi, że kiedyś liczył do jakiej grubości styropianu opłaca się ocieplać (ponoć do 15 cm). powyżej już koszt ten nie zwróci się. oczywiście ceny nośnika energi rosną.
Uffff... cieszę się, że tryby zatrybiły ;)

Na Polibudzie uczą nie tylko obliczeń zbrojenia, uczą jak obliczyć punkt rosy i przede wszystkim uczą jak się douczać i tylko Wy takiego Kierbuda zmusić możecie do umysłowego wysiłku - dając mu zadania do rozwiązania, które co najwyżej tu możecie spróbować weryfikować. budowanie to fundamenty, ściany i reszta ciężkich prac ale także i okna do cholery więc znać się MUSZA bo za to im płacicie - no chyba, że robią na czarno ;)

A co do styro wbrew pozorom jego słowa warto przeanalizować, realnie powyżej 15 cm ocieplenia powinieneś okna montować w jego warstwie - pomijam już kwestię strat - sama estetyka, jak wygląda dom gdzie parapet zewnętrzny jest szerszy od wewnętrznego ;) jak jakaś Głowna Kwatera Hitlera czy coś podobnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach to się nie dyskutuje, więc biorę Alphaline z 0,5 bo jakoś wolę mniejsze straty ciepła niż listwę przy szybie na którą w 2 tygodnie po montażu okna nikt nie zwraca uwagi.

 

Słuszne podejście, chociaż ja lubie coś, co się podoba:) Idąc tropem cieplej powiem, że dziś dostałem ofertę producenta na okna 6komorowe w z szybą U 0,4. ALe ta prosta, drętwa listewka... :)ech:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uważaj Jareko. Od paru dni mam w cenniku drewno, które będzie TAŃSZE od 5komorówki w kolorze obustronnym. Innowacyjne. Czekam na ekspozycję, ale szykuje się nowy etap walki plastik-drewno, bo cena znów przestanie mieć takie znaczenie ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uważaj Jareko. Od paru dni mam w cenniku drewno, które będzie TAŃSZE od 5komorówki w kolorze obustronnym. Innowacyjne. Czekam na ekspozycję, ale szykuje się nowy etap walki plastik-drewno, bo cena znów przestanie mieć takie znaczenie ..

Wygląda na to, że twój dostawca nie ma żadnego pomysłu na prowadzenie biznesu i wydaje mu się, że CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma przeświadczenie, że okno drewniane nie musi być drogie i chce by było dostępne dla każdego :)

Na to okno patrzę z ciekawością nie tylko ze względu na cenę - byłbym nim zainteresowany nawet, gdyby było droższe od dotychczasowych propozycji.

 

Z prądem za to popłynął wprowadzając nowe drzwi zewnętrzne - oferowane w standardach zbliżonych do mniejszych firm i konkurujące z nimi cenowo.

I tu też uważam, że miały by powodzenie gdyby były w cenach podobnych do wcześniejszych (znacznie niższe mogą wiele zepsuć - pocieszam się, że to tylko promocja "na wejście")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze jedno pytanie, bo siedze i kurka boje sie tego montazu. Okno bedzie wysy\uniete poza lico, montż warstwowy. Ocieplenie chałupy myślę że będzie dopiero za pół roku najwcześniej, czy trzeba jakoś tak zamontowane okno od zewnątrz zabezpieczyć.

Drugie :yes: przede wszystkim - skoro bawimy się w skrupulatność : zabezpiecz czymś ?? :D ?? ( sylikon, tynk, etc ) piankę montażową czy folię paroprzepuszczalną od zewnątrz - w zależności od tego, co tam będzie.

Temat bardzo często pomijany a producenci piany czy folii zalecają ich zakrycie zwykle do 2 miesięcy od montażu.

Też chyba pisałem o tym niedawno, bo nie chce mi się szukać własnych postów ? :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...