Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

skoro temat od kilku dobrych stron zszedł na montaż ... to przyłączę się z pytaniami:

 

1. montaż kontaktronów lepiej wykonać przez ekipę "od okien" czy powierzyć to później instalatorowi alarmu? (jeżeli będę miał tzw. ciepły montaż nie zrobi On tam za dużo szkód?:) )

 

2.okna będę montował z lekkim (2-3cm) wysunięciem poza lico muru w systemie tzw. ciepłego montażu - przy użyciu folii, nadproże będzie stalowe (2xceownik) - czy pod nadprożem zostawić te 1,5cm nad oknem i montować pod "gołą" stalą czy lepiej najpierw obudować/osłonić ten ceownik?

 

Jareko dzięki za rady jak z zewnątrz podejść ze styropianem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też lubię jak mi się coś podoba, ale np w samochodzie, natomiast okna to jednak całkiem inny typ produktu. Typ który zamontuje się i po chwili się o nim zapomina. Jeszcze rozumię wygląd zewnetrzny, bo czasami fajnie można dobraż okna do elewacji, ale w środku to to jest praktycznie nie widoczne. Więc tutaj jest mi obojętne.

No ale każdy chyba ma inną tolerację na szczegóły;-) tylko trzeba uważać, bo czasami ludzie lubią sie spierać o duperele które nie mają większego znaczenia!

 

co to za okna z 0,4? daj na priv jak możesz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. montaż kontaktronów lepiej wykonać przez ekipę "od okien" czy powierzyć to później instalatorowi alarmu? (jeżeli będę miał tzw. ciepły montaż nie zrobi On tam za dużo szkód?:) ).

rozwiązania systemowe są drogie stąd mało popularne - tu nie sposób ci doradzić, gdyby wykonywał to _Zbych lub _Zbychopodobny ;) to lepiej niech wykona to instalator

2.okna będę montował z lekkim (2-3cm) wysunięciem poza lico muru w systemie tzw. ciepłego montażu - przy użyciu folii, nadproże będzie stalowe (2xceownik) - czy pod nadprożem zostawić te 1,5cm nad oknem i montować pod "gołą" stalą czy lepiej najpierw obudować/osłonić ten ceownik?.
Mimo wszystko dodać i tą stal dodatkowo ocieplić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - muszę wykorytować w żelbecie rów :) 44 mm (szerokość ) x 122 mm (głębokość/wysokość) x 33 mb ( długość - linia idealnie prosta )

Jak to zrobić żeby dno rowu :) było płaskie (gładkie) , prostopadłe do pionowych ścianek - czy jest jakaś "maszynka" , dzięki której można uzyskać opisany efekt.

Myślę, dzwonię to tu i tam - masa rad ale nikt tego jeszcze nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś "maszynka" , dzięki której można uzyskać opisany efekt.

Myślę, dzwonię to tu i tam - masa rad ale nikt tego jeszcze nie robił.

 

Nie wiem czy rowek można od razu wykuć z gładkim dnem, ale po wykuciu takiego rowku można spróbować szlifowania/frezowania - przy użyciu specjalnych frezów, kamieni szlifierskich uzyskuje się bardzo gładkie powierzchnie.

Albo jeżeli wchodzi to w rachubę to wykuć trochę więcej i wylać na nowo dno w takim rowku idealnie równo:)

 

Linie proste to wytną piłami ręcznymi/jezdnymi/linią diamentową (w zależności od dojścia)

 

Ale to niestety też tylko kolejne rady ... korzystałem z firm, które zajmują się "techniką diamentową", ale nigdy nie potrzebowałem ich w takim zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Bardzo proszę o pomoc fachowców. Mam okna PCV z firmy Oknoplus. Niestety jedno z nich nie zostało dobrze zabezpieczone przez robotników i stało się... Rama i szyba zabrudzone są cementem :(

Czy są jakieś sposoby, żeby to usunąć? Są w marketach środki usuwające cement, ale zawierają w sobie jakiś kwas. Obawiam się, czy to się nadaje.

Czy miał ktoś takie przykre doświadczenia? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybę można spróbować wypolerować - ci od autoszyb mają jakieś specyfiki - może okazać się że polerka będzie tańsza od ewentualnej wymiany

 

Dziękuję. Cały czas się łudzę, że to nie będzie konieczne..., dzisiaj kolejna próba walki. Zaraz po pracy jadę na budowę działać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło zassało z cementu zaczyn - obawiam się, że szyba do wymiany chyba, że plama nie za duża i gdzieś przy krawędzi. Gorzej jak w środku i na wysokości oczu.

 

Profil - beton zedrzeć szpachelką a ewentualne nierówności na plastiku wyrównać środkiem o nazwie Kosmofen nr ... (specjalistyczny do PVC ). W Castoramie nie ma ale jest w sklepie firmy VBH ( namiary w google.pl w zależności od regionu Polski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkło zassało z cementu zaczyn - obawiam się, że szyba do wymiany chyba, że plama nie za duża i gdzieś przy krawędzi. Gorzej jak w środku i na wysokości oczu.

 

Profil - beton zedrzeć szpachelką a ewentualne nierówności na plastiku wyrównać środkiem o nazwie Kosmofen nr ... (specjalistyczny do PVC ). W Castoramie nie ma ale jest w sklepie firmy VBH ( namiary w google.pl w zależności od regionu Polski.

 

Pozdrawiam

 

Ze szkła schodzi. Pomaga woda z octem - namaczanie, namaczanie i jeszcze raz namaczanie - a potem stara dobra karta kredytowa i delikatne usuwanie. Gorzej z ramą okna, ale jestem dobrej myśli. Działam dalej. Dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...