Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Nie skreślał bym Polski mają ponoć naturalizować CR7(spodobała mu się Polska po ostatnim meczu) messiego (jako argentyńczyk nie ma możliwości wygrania euro)

kun aguero (to samo co u messiego) a szejkowie gazu łupkowego wykładają potężne pieniądze by wraz z autostradami przywieść od niemców na lawetach całą ich reprezentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślał bym Polski mają ponoć naturalizować CR7(spodobała mu się Polska po ostatnim meczu) messiego (jako argentyńczyk nie ma możliwości wygrania euro)

kun aguero (to samo co u messiego) a szejkowie gazu łupkowego wykładają potężne pieniądze by wraz z autostradami przywieść od niemców na lawetach całą ich reprezentacje

??? nie kumam Witku, piłeś coś ? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli skłanialibyście się raczej w strone oknoplastu niż drutex czy dobroplastu?

Jeśli miałbym doradzić, to sprawdziłbym dla odmiany firmy mniej medialne, czyli mniej inwestujące w PR a bardziej w wyrób.

A nie chcąc odbiegać od piłkarskiego wątku - inspiracją niech tu będzie skromna Grecja i ME z 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką to ma budowę? Krypton?

 

4/14/4/14/4/14/4 z argonem.Nie za dużo tych czwórek wstawiłem? Na pewno będa to okna 4szybowe. Nie za ciężko? W sumie to waży "tylko" tyle co trzyszybówka z P4..

 

W Jezierskim w dopłata za szybę w b.dobrej cenie, pewnie inni producenci na Schueco 6komorowym Cava też pewnie to wprowadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzyłeś.. ale chawilisz się nim jakby był prawdziwy. Mój dostawca całe życie opierał się tej rabatowej modzie i uczciwie liczył wartości, za co go bardzo ceniłem. Ale uległ i też daję teraz po 40 i więcej % rabatu. Tylko że najpierw cennik ostro poszybował w górę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szcerze nic nie kumam...albo zmieńcie "dilera" albo po prostu może bierzcie po pół...szkoda mi czasu na takie zgadywanki...beznadziejny jest ten wątek.Chciałem uzyskac prosta odpowiedź na proste pytanie a nie jakieś rebusy...

 

Kolego Gumis musisz byc trochę bardziej cierpliwy. Napisz coś więcej jaki i z czego budujesz domek czego oczekujesz od okien a na pewno ktoś odpowiedni pomoże Ci w wyborze i doradztwie okien. Ja juz dokonałam wyboru i nie powiem że był to łatwy wybór. Mam troszkę rozeznanie w temacie okien. Jeśli mogę coś doradzić to na nacie sprawdź sobie punkty z oknami w swoim mieście i odwiedź kilka w celu rozeznania tematu. Na pewno wybór będzie łatwiejszy. Co do Oknoplastu, o którym piszesz to ten producent się bardzo ceni, a tak prawdę mówiąc nie wiele daje jak za ta cenę, mówię o dodatkach o których mi akurat zależało. Może i są to dobre okna ale na Vece możesz poszukać równie dobrych okien np. Vetrex, Ferplast. Bynajmniej ja rozważałam tych producentów m.in. w standardzie mają pewne rzeczy za które trzeba dopłacać pewnie u producentów na D......... Warto zwrócić uwagę na profil Schuco (Hekaplast), Brugmann (MS). A jako ciekawostkę mogę Ci powiedzieć że moje okna ze wszystkimi dodatkami, które w większości były w standardzie były niewiele droższe niż okna u producenta na D.......x. Niewiarygodne ale prawdziwe, gdyż u tego producenta prawie wszystko jest za dopłatą. Powodzenia :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca, nie obcinaj pianki teraz tylko przed ocieplaniem, ocieplając styropianem przykryj nim trochę ościeżnicę a pomiędzy ościeże i styro daj odpowiednią taśmę rozprężającą, rozwiazanie w zupełności wystarczające i nie trzeba stosować folii paroprzepuszczalnej. Ważniejsze wydaje mi się aby na tym etapie we własnym zakresie okleić ościeże od wewn. taśma paroszczelną, przed montażem, bo później będziesz miała więcej kombinowania.

 

Dziękuję za informacje. Może jeszcze jakaś podpowiedź Panowie:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego może i mój post nie jest napisany czystą polszczyzną za co serdecznie wszystkich przepraszam. :bash: Przeczytaj sobie swoje ostatnie posty z dwóch, trzech dni a ubawisz się po pachy, a muszę przyznać że zaglądając coraz głębiej zabawa jest jeszcze większa. Tak więc wrzuć na luz.:D

Edytowane przez monia1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Glaspole mają w ofercie dwukomorowe 0,4 na kryptonie od ubiegłego roku chyba. Jakiś top... coś tam, coś tam.

Papiery i osiągi to jedno,

- cena drugie, ważniejsze.

Cóż po super osiągach które nie mają szansy się zwrócić w ciągu kilkudziesięciu lat.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego może i mój post nie jest napisany czystą polszczyzną za co serdecznie wszystkich przepraszam. :bash: Przeczytaj sobie swoje ostatnie posty z dwóch, trzech dni a ubawisz się po pachy, a muszę przyznać że zaglądając coraz głębiej zabawa jest jeszcze większa. Tak więc wrzuć na luz.:D

No i dobrze, dzięki temu forum spełnia dwie funkcje - uczy i bawi :)

Nie ma co się od razu obrażać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...