Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

już ktoś doradził, zabezpieczyć profil, nie obcinać piany, pokryć ją biała olejną (na rok wystarczy elewacyjna) i koniec

Na wiosnę, przed ociepleniem pianę obciąć

Nie bawić się w żadne taśmy które szlag zacznie trafiać pod wpływem UV i nie dotrwa do zimy o wiośnie wie wspomnę

Czytać to co tu się napisze ze zrozumieniem i przyjmować do wiadomości a nie czekać nie wiadomo na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery i osiągi to jedno,

- cena drugie, ważniejsze.

Cóż po super osiągach które nie mają szansy się zwrócić w ciągu kilkudziesięciu lat.. ?

 

Fin, jak to mówią: "Każda potwora znajdzie amatora". Są inwestorzy i inwestycje, na których zapłacą ile trzeba żeby mieć te osiągi. A zwrot? No cóż... my z dzisiejszą wiedzą mówimy, że się nie zwróci. Co wydarzy się jutro, za pół roku, rok, pięć lat przewidzieć się nie da, to raz. A dwa, czy wszystko musi się zawsze zwracać w pieniądzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drutex miał najniższą ofertę i to znacznie ,po zamontowaniu nie odbiegają od innych firm które oglądałem
Wiesz.. oglądać w salonie a mieć u siebie to dwie różne rzeczy. Dziś oglądałem Salamandra.. Okno jak okno. Prezentowało się ładnie, ale w podstawowych dodatkach skomponowane było podrzędnie. Klient szczęśliwy - a ja bym sobie takich okien nie kupił..

Nie mniej jednak - spośród najtańszych faktycznie brałbym pod uwagę Drutex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt.. Poniekąd rozumiem Inwestorów kupujących Coś Extra, bo poza osiągami mają właśnie to coś... co ich wyróżnia, co sprawia im prawdziwą frajdę.

Świadomość że ma się najlepsze - bezcenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ktoś doradził, zabezpieczyć profil, nie obcinać piany, pokryć ją biała olejną (na rok wystarczy elewacyjna) i koniec

Na wiosnę, przed ociepleniem pianę obciąć

Nie bawić się w żadne taśmy które szlag zacznie trafiać pod wpływem UV i nie dotrwa do zimy o wiośnie wie wspomnę

Czytać to co tu się napisze ze zrozumieniem i przyjmować do wiadomości a nie czekać nie wiadomo na co

 

Przeczytane ze zrozumieniem. Czekałam na informacje od Pana i się doczekałam. :rotfl:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące właściwości okna. Nie mogłem nic wyguglować, pewnie to nie ma znaczenia, ale jestem ciekawy. Otóż: jaka jest paroprzepuszczalaność okien? Czy jest duża różnica pomiędzy oknami (np. 2- i 3-szybowymi)? Wszędzie jest podawany μ dla tynków, folii, pustaków, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące właściwości okna. Nie mogłem nic wyguglować, pewnie to nie ma znaczenia, ale jestem ciekawy. Otóż: jaka jest paroprzepuszczalaność okien? Czy jest duża różnica pomiędzy oknami (np. 2- i 3-szybowymi)? Wszędzie jest podawany μ dla tynków, folii, pustaków, itp.

chcesz kupić okna czy pisać pracę magisterską ? Jeśli to drugie - polecam studia na Polibudzie, jeśli to pierwsze - to kup i przestań drążyć coraz to mniej znaczące tematy

A jak będziesz się doktoryzował temat już masz - paroprzepuszczalność szkła ;) w zależności od jego grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kilka filmów na youtube...

Dom modelowy, "lider" rynku....

http://www.youtube.com/watch?v=SZNCn4-rDXg&feature=related

Sciemniać potrafią, jak PE może osiągnąć Uw 0,6 nie umiem sobie wyobrazić. Montować też uczą nieźle, z tego okna z filmu kliny usuwać.... Wystarczy boczne i kicha gwarantowana. Okna dla ludu, ciemnego ludu.

No rozwaliło mnie :) W dodatku "ościeżnicę okna należy zagruntować" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Oj lubimy się tu pastwić nad tą konkurencją. Dorzucę od siebie: mija kolejny rok, a mój lokalny konkurent, jeden z największych delaerów O nadal montuje okna bez mocowania okien w progu, nawet dwuskrzydłowych. Poprawili się, bo rok temu widziałem półtorówkę na 4 kotwach :D

Skuchy pomiarowe pominę - może ustalenia z Klientem były inne, ale ja bym nie zostawił dwóch okien obok siebie z różnicą poziomu ponad 1cm (niezależnie z czyjej winy powstał błąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie, gównie do Panów zajmujących się montażem (byłbym wdzięczny m.in. za opinię Jareko): zakupiłem okna i drzwi balkonowe firmy Alsecco z Nysy, profil Salamander,pakiet 3 szybowy, kolor z zewnątrz brąz wewnątrz biały - dom w stanie surowym, wydatek 12k. Po zamontowaniu zauważyłem że 2 ościeżnice są mocno zadrapane, pierwsza prawdopodobnie zawadzona podczas transportu, druga pociągnięta młotkiem podczas dobijania klina. Obie szramy są widoczne, przebijają do białego - pierwsza ok 2 cm, druga ok 4 cm długa. Montażysta powiedział że jak chcę może zakorektorować. Czy jest podstawa do reklamacji i żądania wymiany, czy korekcja w takim przypadku jest do przyjęcia? I druga sprawa poważniejsza. Drzwi balkonowe sztuk 6, po zamontowaniu zauważyłem znaczną różnicę w szczelinach pomiędzy skrzydłami - powyginany profil, przykładając długą poziomicę 2 m, skrzydła drzwi balkonowych w płaszczyźnie równoległej do ościeży ościeży odchodzą od ok 0,5 cm do 1,5 cm podobnie w tej płaszczyźnie prostopadłej. Oczywiście telefon do sprzedawcy na drugi dzień pojawi się montażysta który informuje że odstępstwa tego typu na oknie wysokości 2,3 m to nic takiego i profil wygina się podczas montowania w fabryce listwy przyszybowej, po czy waląc młotkiem gumowym w listwę i regulując zawiasami wyprostował profil ale tylko w płaszczyźnie prostopadłej do ościeży, tak że te różnice (szczeliny powstałe po przyłożeniu łaty )są ok 2-3 mm. Podobno na takiej długości profil może się wypaczać do 0,5 cm i to nie podlega gwarancji? Co do wykrzywienia profilu skrzydła w płaszczyźnie równoległej do ościeży to powiedział że to nie z winy listwy przyszybowej i że sprawa zostanie zgłoszona do serwisanta z firmy Alsecco który oceni czy to będzie podlegać gwarancji. I teraz po tym długim wywodzie pytania: czy rzeczywiście wypaczenia profilu do 0,5 cm są dopuszczone normami?, czy to prawda że profil może się powyginać wskutek montażu listwy i czy w ten sposób można go prostować?, jakie ewentualne kroki radzicie przedsięwziąć w mojej sytuacji?. Z góry dzięki, pozdrawiam

 

ten sam problem,okna to nieporozumienie,serwis w lecie raz a w zimie z dwa razy,pozkładane już nawet dociski zewnętrzne a nie takie okna wybierałem.Tragedia.Ponawiam pytanie kolegi-co mogę żądac od producenta?dom już wymalowany,najlepiej jakby same skrzydłą wymienili.Jeszcze nie spotkałęm osoby nie zadowolonej po wymianie okien ale jako jedyny to ja musiałem wybrać salamander z nysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie okien z profilu salamander.Chyba że chcecie mieć serwis w domu co dwa miesiące.

 

Nie kupujcie nic od Mundka. Tylko narzekać potrafi - myśleć już nie.

Człowieku, czy Ty rozumiesz że Twoje okna wykonał Producent i mógł coś w nich zrobić nie tak? Np. dać słabszą stal.

Tu nie ma znaczenia profil. Salamander to od lat jeden z bardziej cenionych profilu okiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz kupić okna czy pisać pracę magisterską ? Jeśli to drugie - polecam studia na Polibudzie, jeśli to pierwsze - to kup i przestań drążyć coraz to mniej znaczące tematy

A jak będziesz się doktoryzował temat już masz - paroprzepuszczalność szkła ;) w zależności od jego grubości

Na studia już za późno niestety :)

Długotrwałe ;) poszukiwania dały rezultat zgodny z intuicją - dla szkła współczynnik przenikania pary wodnej µ znalazłem określony jako bliski nieskończoności, dla folii PVC (to najbliżej okien co znalazłem) to 18000 (dla porównania ceramika - 10). Tak więc sam materiał, z którego zbudowane jest okno jest paroszczelny.

jak z nowym sprzętem agd - tzn. dwa dni po zakończeniu gwarancji

Wiem, że jest uśmieszek, ale ciekawe jest, że postęp idzie, mamy 21 wiek, a ludzie dalej tworzą teorie spiskowe, tak jak 100,200,300,... lat temu :)

Co ja mówię, podobno dopiero teraz jest rozkwit różnych New Age, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...