Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Co do szkła z niskim U to EUROCOLOR już od dawna miał w ofercie szybę U=0,3 i jest op pakiet 3 komorowy

 

Panie Kubo N z taką reklamą, to może pozostałby Pan na innym forum, na którym promuje Pan tego producenta. Pierwszą szybę o współczynniku 0,3 pokazał na BUDMIE 2009 albo 2010 producent szyb z Ostrołęki, firma PST i miał na to papiery z ITB. Tym samym od tej pory każdy producent okien mógł mieć taką szybę w ofercie:-). Inna sprawa, że nie każdy dysponował kształtownikiem skrzydła przyjmującym taki gruby pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie T12345T to nie żadna reklama tylko stwierdzenie faktu. Poza tym ceny na takie cuda są i tak na dzień dzisiejszy zaporowe i małe jest zainteresowanie na takie szyby.

Nie wiem czy przeszkadza Tobie to, że na innym forum promuję właśnie wyroby EUROCOLORU? Jeżeli boli to Ciebie to bardzo mi przykro, że tak jest. Zresztą każdy w tej branży promuje zawsze kogoś.

Dodatkowo mogę śmiało do okien polecić bramy NORMSTAHL bo to produkt bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam sprawdzić co oznacza słowo "ościeżnica".

 

Drogi Panie, skoro "lektor" popełnił błąd to mogę go wybaczyć, wszak nie jest specjalistą w temacie, ale kiedy tak doświadczony człek jak Pan czepia się drobnego błędu jest to śmieszne, jak widać ja zrozumiałem o co chodziło w przekazie. Film pokazywał jasno, że chodzi o ościeża.

 

Może lepiej pomagać tym forumowiczom, których wiedza jest odrobiną mniejsza?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeszkadza Tobie to, że na innym forum promuję właśnie wyroby EUROCOLORU? Jeżeli boli to Ciebie to bardzo mi przykro, że tak jest.

 

Panie KUBA N. robiłem wycenę okien w firmie Eurokolor na profilu Schuco i musze przyznac że jako jedyni nie byli w stanie wykonać okien 2700x2400 z podziałem na trzy kwatery jak również 2700x2350. Oferowali sprzedaż ale bez gwarancji. Tak wiec nie ma co promowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - też nie popieram sposobów promocji stosowanych przez KUBĘ N., jednak wykonanie okien o takich gabarytach to inny temat.

Wszystko zależy od tego, jaki kolor, co w tych kwaterach, z której strony budynku, świata etc.

Okna w kolorze o gabarytach 2700 x 2400, z trzema skrzydłami otwieranymi również nie wykonam w jednej "ramie" - statyka, parcie wiatru, rozszerzanie termiczne, etc.

Zastanawiające jest postępowanie tych "innych". Owszem gwarancji mogą udzielić, ale zapytaj mimochodem jaką max powierzchnię okna zaleca producent profilu, jaką max długość odcinka, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaki kolor, co w tych kwaterach, z której strony budynku, świata etc.

Okna w kolorze o gabarytach 2700 x 2400, z trzema skrzydłami otwieranymi również nie wykonam w jednej "ramie" - statyka, parcie wiatru, rozszerzanie termiczne, etc.

.

 

Podział na trzy kwatery R/U, R, Fix w kolorze. Profil pośredni.

R/U plus R jako jeden element, Fix jako drugi.

Nie wiem czemu ale dostałem ofertę ze to okno mogę kupić ale bez gwarancji., tzn. w E.

Tak więc zdecydowałem się na okna z innej firmy. Sprawdzałem jeszcze możliwość wykonania takiego okna w innej firmie, trzeciej w moim mieście również na Schuco i nie było problemu, więc mam nadzieję że nie sprzedali mi coś czego nie powinni. Mam nadzieję że wszystko będzie ok z tym oknem.

Edytowane przez Dudi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawca też tego nie zrobi na Schueco w kolorze. Tzn. zrobi, ale na profilach pośrednich, dużo droższych (ok 600zł więcej na takim balkonie), więc tak jakby E zachował się w połowie dobrze... Bo z drugiej strony - jak coś się nie da zrobić, to oferta "bez gwarancji" jest.. lekko mówiąc nie fair.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem od nich ofertę na okno przesuwne bez gwarancji. Pani nawet się nie zająknęła, że za duże, albo trzeba inaczej wykonać, po prostu w domu jeszcze raz dokładnie przeczytałem ofertę, że zdumieniem odkryłem, że na najdroższe okno nie ma gwarancji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja napiszę teraz herezję: przez 14 lat sprzedałem takich 3 skrzydłowych balkonów, pewnie ponad setkę i nie na wypasionych profilach Schuco i innych ale i na Aluplascie. Jeśli producent taki produkt oferuje, to ja sprzedaje. I wyobraźcie sobie, że jeszcze nikt takiego okna nie zareklamował ze względu na usterkę wynikającą z jego gabarytów czy konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że przez 14 lat to raczej nie sprzedawałeś tylo 3 szyb - niekoniecznie to musi natychmiast wpływać na okno

ale właśnie w perspektywie kilkunastu lat to pewnie bardziej

kolor od nasłonecznionej strony nie jeden forumowicz nie będzie chcial montować w jednym kawałku

 

zresztą -jak zwykle jesteśmy mądrzejsi od systemodawców

a dla klientów- warto ze sprzedawcą przeanalizować wymiary graniczne producenta profila a nie okna

 

oczywiście inaczej jest drewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dealer Eurocoloru ma w programie do wycen możliwość wyłączenia gwarancji jedynie na swoją odpowiedzialność. To, że punkt sprzedaży chce za wszelką cenę złapać zamówienie to już nie jest wina producenta. Zapewne liczą, że klient nie zauważy w opisie braku gwarancji na daną pozycję a potem jakoś to będzie.

Często też w przypadku stałych szkleń w skrzydle Eurocolor daje gwarancje pomimo jej braku wg programu stolcad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Bo z drugiej strony - jak coś się nie da zrobić, to oferta "bez gwarancji" jest.. lekko mówiąc nie fair.

 

Dla mnie to bubel taka pozycja bez gwarancji.

W przypadku problemu po zamontowaniu z taką konstrukcją to sytuacja i tak obróci się przeciwko Producentowi w tzw. szeptance czy nawet na tym forum w formie zmanipulowanej treści posta.

Nie wierzę, żeby Klient wspomniał o braku gwarncji ze względu na przekroczone gabaryty statyki w danym typie profila plastikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a dla klientów- warto ze sprzedawcą przeanalizować wymiary graniczne producenta profila a nie okna

 

oczywiście inaczej jest drewnie

 

Klient nie musi się znać na tym co kupuje. Klient zakłada, że sprzedawca zna się na produkcie, który ma w ofercie.

Wyobrażmy sobie, że humanista ma się zagłębiać w jakieś techniczne dane - kończy się to powtarzaniem w nieskończoność pytajnika "dlaczego" :)

Już widzę sprzedawcę jak wiarygodnie odpowiada na pytania i serwuje funkcjami :)

 

Po to są siatki statyki profili, szyb, okuć żeby nie dochodziło do sytuacji niejasnych, które ewoulować mogą poprostu błędami budowlanymi.

Tego typu dane sprzedawca musi wykuć na blachę i dopiero nawijać a nie w stylu "Panie, będzie się trzymać kupy to okno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...