Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czyli EC świadomie produkuje bubla i ma w d...e czy klient końcowy będzie miał z niego pożytek.

 

Takie okno - pozagabarytowe, jest niezgodne z technologią a więc wykonane niezgodnie ze sztuką budowlaną.

Firma, która świadomie robi takie produkty powinna zostać napiętnowana publicznie do momentu poprawy swojego zachowania.

Tak się dzieje w cywilizowanych państwach, np. Holandii gdzie się nie pitolą z partaczami.

 

Ale u nas jest "dziki kraj" gdzie mieszkają "dzicy" ludzie :)

Więc spotyka się "dziki" Klient z "dzikim" sprzedawcą i producentem a efektem spotkania jest kolejna prowizorka.

I dzięki temu to Forum Muratora w wątku "szukam dobrych okien" święci triumfy :):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie widzisz piętnujecie jednego producenta a innego nie. Na mojego posta finlandia szuka usprawiedliwienia w profilach pośrednich. Finladnia to że balkon 180x245 partner hekaplast zrobił na profilach pośrednich jest pewne. Bardziej mi chodziło o to że ten balkon jest bez gwarancji producenta, a żeby klient nie uciekł gwarancję na balkon dał sprzedawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie.

 

Jestem prawie pewien, że jesteś z Nowego Sącza. Jeśli nie zgadłem to przepraszam. Bogdański i Honer wcale nie są tanie, a do tego w kwestii profili i okuć nie oferują niczego specjalnego. Oni zdecydowanie stawiają na marketing lokalny.

Oknoplast i Drutex to znane ogólnopolskie firmy.

Do tej listy możesz dodać Dako. Przynajmniej podjedź na Jagielońską w Nowym Sączu i zrób tam wycenę. Ja mam od nich okna i były najtańsze spośród porównywanych, do tego najlepszy poziom obsługi. Sam produkt jest na mocne 4+ (Veka + Winkhaus), mogę narzekać na montaż, który został zrobiony na szybko, ale to już kwestia ekipy, która to wykonuje. Nie daj sobie wcisnąć, że listwa podparapetowa to to samo co transportowa (która nie ma uszczelek, jest zimna, ma szczeliny na łączeniach). Nie pozwól by podkładano pod profile jakieś klocki drewna, wystające z każdej strony, brudne, z którymi nie wiadomo co zrobić, a ekipa twierdzi, że można je wywalić i zapianować. Pilnuj dokładności pianowania, kotwienia, trzymanie poziomów. Obejrzyj na youtubie kilka filmów pokazujących prawidłowy montaż okien, żeby mieć pojęcie jak to powinno wyglądać.

 

Niezależnie od wyboru pamiętaj, że ponad 50% sukcesu okna, to sposób jego zamontowania, wyregulowania, wymierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Schüco ?

 

Schuco to nie firma tylko nazwa profilu. I akurat w tym przypadku naprawde dobrego. Na tym profilu robia okna min firma Jezierski oraz Hekaplast. W stosunku do tych wymienionych wcześniej - to raczej jest wyższa półka. Jednakże cena idzie za jakością więc warto zapłacić tych pare złotych więcej.

W swoim domu mam zamontowane hekaplast Cava ct70 i jestem z nich zarówno wizualnie - jak i jakościowo bardzo zadowolony. Wykonanie jest naprawdę eleganckie. Co do użytkowania - jak na razie wszystko w najlepszym porządku - ale to dopiero 2 rok więc zobaczymy później. W poprzednim domu miałem zamontowanego drutexa na ich profilu - Iglo chyba? - i generalnie ok - troche przy dużym skrzydle okno się wyginało. Troche brzydsze wykonanie - ale to już 7 lat mają i może teraz sa ładniejsze:). Oprócz okien zwróc uwage na monterów. Nawet najlepsze okna można spieprzyć kiepskim montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę jeszcze raz skorzystać z waszej wiedzy, ba powiem więcej chcę.

odpowiedzcie mi bo widzieliście pewnie całe okno a nie ułamek czy do koloru dąb bagienny dać ciepłą ramkę w kolorze ciemny brąz czy czarną oraz czy brać zwykłą klamkę schucko design/f9 czy lepiej z przyciskiem lub zamkiem?

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę jeszcze raz skorzystać z waszej wiedzy, ba powiem więcej chcę.

odpowiedzcie mi bo widzieliście pewnie całe okno a nie ułamek czy do koloru dąb bagienny dać ciepłą ramkę w kolorze ciemny brąz czy czarną oraz czy brać zwykłą klamkę schucko design/f9 czy lepiej z przyciskiem lub zamkiem?

z góry dzięki.

 

zdecydowanie ciepła ramka ciemny brąz (zakładając kolor dwustronny ), klamka Hoppe Secustic Luxemburg - kolor F9 tytan- okna ; balkony klamka z kluczem - osobiście wybrałabym Secustika :)))). Klamkę zawsze możesz podmienić....więc na wybory nigdy nie jest za późno...ale dla osłonek na zawiasy okienne warto znać wizję swojego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... finlandia szuka usprawiedliwienia w profilach pośrednich. Finladnia to że balkon 180x245 partner hekaplast zrobił na profilach pośrednich jest pewne. Bardziej mi chodziło o to że ten balkon jest bez gwarancji producenta, a żeby klient nie uciekł gwarancję na balkon dał sprzedawca.
Czy znasz dokładnie szczegóły zarówno gwarantowania przez Hekę okien jak i całej reszty wspomnianego zamówienia? Nie znasz ani wymiarów końcowych, po pomiarach, nie znasz koloru, realnie nie wiesz o tym zamówieniu nic a nic.

Jaki to dealer - to ja. Ja od wielu wielu lat nie wręczam klientowi gwarancji producenckiej - tylko swoją własną i kolega TEST może coś na ten temat powiedzieć, gdyż już mi wytknął, że wybiegam przed szereg w porównaniu z treścią gwarancji producenckiej.

Daję do tego gwarancję dłuższa dwukrotnie biorąc na siebie ryzyko z tym związane - tym bardziej nie wykonuję konstrukcji realnie nie sprawdzających się

Poza tym, na skrzydle 103 mm te gabaryty spokojnie wykonać można, czego dowodzą choćby tabele czy tez upierdliwie dokładny program SchucoPlansoft3.0

I jak wspomniał Fin, ten gabaryt funkcjonuje w cennikach innych firm na tym samym profilu więc nie za bardzo rozumiem w czym masz problem? Że straciłeś przeze mnie jednego klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...