Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ja pod koniec lutego zamontowałem okna na profilach brugman Arte (producent okien - firma Abakus z Białegostoku).

 

Mają wkład 3-szybowy ciepłą ramkę (a właściwie 2:-), grubość wkładu szybowego 44mm co daje U=0,5 (szyby) (w przeciwieństwie do tego, co było dostępne na profilu Veka w Oknoplaście, gdzie grubość profilu 3-szybowego ma jak dobrze pamiętam 0,36, co daje U=0,7 (szyby).

 

Zaprzyjaźniona firma (znajomi) która okna mi sprzedawała i montowała montuje okna na Brugmannie od 7 lat i nie mają zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie widzisz piętnujecie jednego producenta a innego nie. Na mojego posta finlandia szuka usprawiedliwienia w profilach pośrednich. Finladnia to że balkon 180x245 partner hekaplast zrobił na profilach pośrednich jest pewne. Bardziej mi chodziło o to że ten balkon jest bez gwarancji producenta, a żeby klient nie uciekł gwarancję na balkon dał sprzedawca.

 

niewinne profile pośrednie

klienci płacą np za montaż na konsolach a za chwilę ktos mu proponuje elementy pośrednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewinne profile pośrednie

klienci płacą np za montaż na konsolach a za chwilę ktos mu proponuje elementy pośrednie

Przepraszam że się zapytam - czy wiesz wogóle o czym mowa? Czym różni się profil pośredni od okiennego a może i jeszcze od profila drzwiowego? Bo wydźwięk twego postu jest co najmniej od czachy

Przejście ze skrzydła 83mm na 103 mm umożliwia zmianę wzmocnienia z lx=3,44 na lx=8,84, niby niewiele .... a gdyby tak zastosować skrzydło 118 to lx=11,78....

Czy wiesz o czym napisałem?

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej o pewien problem przy pcv

ktoś chce 3lub 4 skrzydlowe balkony no i jak trafia na rzetelnego sprzedawcę to uslyszy żeby to w miarę było stabilne robimy to z kilku elementów z pomocą łączników

zakładam że te łączniki nie poprawiają izolacyjności.

 

szczeg przy 3-szyb to gabaryty pcv to proszenie się o kłopoty- nie teraz za 2-4 lata a za 10-15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej o pewien problem przy pcv ...szczeg przy 3-szyb to gabaryty pcv to proszenie się o kłopoty- nie teraz za 2-4 lata a za 10-15 lat
dlatego też, tak ważne jest czytanie ze zrozumieniem tego co tutaj przekazujemy

Szczególnie rynek okien PVC jest dla klientów.... bandycki. Tu najwięcej możliwości manipulacji wyrobem finalnym a tym samym kosztem zakupu przez klienta

Powiem ci tak.

Co może wiedzieć o oknach klient który choćby przeczyta i wszystkie napisane tu strony? Będzie miął mętlik w głowie i pójdzie do salony a tam usłyszy - naczytał się Pan Muratora. Ale nawet jeśli jakąś podstawową wiedzę wyniesie - wyśle zapytania do 20-50 sprzedawców (to nie żart - czasem zapominają ukryć maile do których list także idzie - rekordzista wysłał zapytanie pod 103 adresy) i otrzyma oferty co uczyni? Niewiele, realnie zgłupieje od nadmiaru wiedzy. A co powiesz o takim, który w ciągu dwu-trzech minut od otrzymania oferty już odpowiada że oferta jest za wysoka ? Co zdążył przeczytać? Nawet wyposażenia jakie jest w standardzie nie poznał

 

To jest problem, ogromny problem ale nie mamy na niego wpływu - ani Ty, ani ja ani ktokolwiek na tym, czy innym Forum.

Nie wykonam w jednej ościeżnicy balkonu dwuskrzydłowego z dodatkowym fixem czy skrzydłem z boku - najczęściej spotykanej szerokości 270 cm - bo wiem co się z nim stanie po kilku latach. Kilku innych konstrukcji także nie wykonam bo praktyka nauczyła mnie co się z nimi stać może. Ale wiem że 180/250 na sztulpie w kolorze na profilu pośrednim w Schuco CT70 czy Si82 spokojnie wytrzyma lata bez uszczerbku dla trwałości zgrzewów, odkształceń profila itp oczywiście prawidłowo zamontowany i podparty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z góry wybaczcie, być może moje pytanie to już jest któreś tam z kolei, ale tu jest 1023 strony (!!) a ja potrzebuję na już wiedzy na temat Fabryki okien Spectrum z Lublina, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ich oknami i z ich montażem??

Jakieś dwa lata temu w FB była analiza przetargów. Jeśli dobrze pamiętam, to Spectrum wygrywało jeden po drugim niewiarygodnie niską ceną.

I to tyle na ten temat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodzę się że to profile tylko chodziło mi o dobre jakościowo okna Ja mam okna na tych profilach robione w firmie Grzomba z Rybnika i są naprawdę świetne. Montaż też wykonany idealnie. Wolałem dopłacić do konkretnych okien żeby nie mieć problemów przez kolejne lata.

Schuco to nie firma tylko nazwa profilu. I akurat w tym przypadku naprawde dobrego. Na tym profilu robia okna min firma Jezierski oraz Hekaplast. W stosunku do tych wymienionych wcześniej - to raczej jest wyższa półka. Jednakże cena idzie za jakością więc warto zapłacić tych pare złotych więcej.

W swoim domu mam zamontowane hekaplast Cava ct70 i jestem z nich zarówno wizualnie - jak i jakościowo bardzo zadowolony. Wykonanie jest naprawdę eleganckie. Co do użytkowania - jak na razie wszystko w najlepszym porządku - ale to dopiero 2 rok więc zobaczymy później. W poprzednim domu miałem zamontowanego drutexa na ich profilu - Iglo chyba? - i generalnie ok - troche przy dużym skrzydle okno się wyginało. Troche brzydsze wykonanie - ale to już 7 lat mają i może teraz sa ładniejsze:). Oprócz okien zwróc uwage na monterów. Nawet najlepsze okna można spieprzyć kiepskim montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zgodzę się że to profile tylko chodziło mi o dobre jakościowo okna Ja mam okna na tych profilach robione w firmie Grzomba z Rybnika i są naprawdę świetne. Montaż też wykonany idealnie. Wolałem dopłacić do konkretnych okien żeby nie mieć problemów przez kolejne lata.

 

Firmy Grzomba nie znam..... ale jak jestes zadowolny to fajnie:) Sam profil w sobie chyba obecnie najlepszy na rynku. Aczkolwiek specem nie jestem więc to moja subiektywna ocena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z góry wybaczcie, być może moje pytanie to już jest któreś tam z kolei, ale tu jest 1023 strony (!!) a ja potrzebuję na już wiedzy na temat Fabryki okien Spectrum z Lublina, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ich oknami i z ich montażem??

Z montażem tak.

Wizytowałem inwestycję w 3-mieście, gdzie montowali swoje okna. Robota szła szybko. Najbardziej bystry w ekipie do mnie "ma się otwierać i zamykać, wagi nie używamy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...