Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Raczej do pełnego utwardzenia pianki PUR o ile była zastosowana jako warstwa termoizolacji, czyli tak z marginesem bezpieczeństwa 24 - 48 h.

Tak też się okazało, jak napisałeś. Ale wspomniano mi, żeby nie zostawiać otwartych okien w celu przewietrzania na długi czas. Po tynkach już się nie trzeba przejmować (?).

Co do montażu mam mieszane uczucia, tak to jest, jak się człowiek naczyta, a potem wszędzie dopatruje się błędów...

Sorry, że odgrzebuję te nieszczęsne poszerzenia - ale jeśli pod nimi też się daje kliny (żeby wypoziomować), to gdzie jest ta stabilność osadzenia okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tego co widzę to ten post będzie chyba odpowiedznim miejscem do uzyskania porady :)

Przymierzam się do wymiany okien w mieszkaniu z wielkiej plyty.

Wymiary okien to:

1) 1160 x 1420 mm

2) 1460 x 1420 mm

3) 1750 x 1420 mm

4) 840 x 1420 mm

5) drzwi balkonowe 860 x 2140 mm

 

 

Pisałem do różnych firm, każda mówi co innego i ogólnie nie wiem co wybrać.

 

Otrzymałem wyceny dla profili ENCORE, TROCAL 88+, AVANTGARDE 7000 - mniej więcej w tej samej cenie i

BURGMAN - nieco drożej.

 

Czy któreś z tych profili są godne polecenia?

Czy szukać czegoś innego?

Dodam tylko że okna mają być wyposażone w 3 szyby.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mieszkaniu z wielkiej plyty.

Wymiary okien to:

1) 1160 x 1420 mm

2) 1460 x 1420 mm

3) 1750 x 1420 mm

4) 840 x 1420 mm

5) drzwi balkonowe 860 x 2140 mm.....

powinny być takie:

1) 1165 x 1435

2) 1465 x 1435

3) 1765 x 1435

4) 865 x 1435

5) 865 x 2195 pod warunkiem że z zewnątrz poziom nie jest wyżej od środka niż 20 mm gdyż wtedy zakrywa otwory odwodnieniowe i 2175 + 25 poszerzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

zapomniałem dodać że wymiary które podałem były brane z zamontowanych okien, także są nieco większe do najbliższych typowych.

 

Pomiaszkuję w Katowicach, będę wdzięczny za namiar na solidne firmy:)

 

Profil BURGMANN to norma2000.

Edytowane przez jakobj2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Muszę na dniach zamówić naście okien do domu.

Nie mam za bardzo czasu jeździć i porównywać wszelkie możliwe parametry i współczynniki, zakładam (pochopnie na pewno) że są w miarę zbieżne o ile wgryziemy się w ofertę i będziemy porównywać jabłka do jabłek.

 

To w czym mam problem i o co Was pytam to hierarchia średniej jakości – np. tak jak samochodach czy może bardziej pustakach wiadomo kto statystycznie robi je najlepsze.

 

Na moje liście odwiedzonych punktów są, alfabetycznie:

Drutex

Jezierski

OknoPlast (Kraków)

OknoPlus (Kraków)

 

I nie bardzo chciałbym tą listę wydłużać, to się raczej mija z celem i nie ma czasu.

 

Pytanie - czy można w przybliżeniu określić pozycję i średnią jakość tych firm?

 

I sakramentalne – co polecacie? Szperając godzinę po forum najwięcej negatywnych opinii ma Drutex, inni z kolei mało pozytywnych…

 

Dzięki z góry,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odgrzebuję te nieszczęsne poszerzenia - ale jeśli pod nimi też się daje kliny (żeby wypoziomować), to gdzie jest ta stabilność osadzenia okna?

 

stabilność takja ze nikt ci nie wyciągnie cegieł bloczków czy czort wie co jeszcze by wlozyli aby zniwelować luke w której teraz masz poszerzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomiędzy poszerzeniem a bloczkiem jest przerwa zapianowana, a okno jest na drewienkach średnio wyglądających.

Powiedzcie mi, czy to białe to jest w ogóle poszerzenie...

To jest poszerzenie. Kliny lepiej żeby tak nie wystawały bo znajdzie się ktoś komu będą przeszkadzały i je wyrwie. Obetnij je możliwie blisko profilu i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest poszerzenie. Kliny lepiej żeby tak nie wystawały bo znajdzie się ktoś komu będą przeszkadzały i je wyrwie. Obetnij je możliwie blisko profilu i będzie OK.

Trochę doradzasz mu głupoty.

Kliny po kilku dniach od montażu powinieneś usunąć, powstałe dziury po klinach drewnianych powinieneś zapianować.

Także folie ochronne zewnętrze po zapianowaniu klinów powinieneś odkleić (bo zostaną przebarwienia jak słońce zacznie po nich grzać). Odnośnie podmurowanie otworu pod drzwiami nie powinno być zrobione ytongiem (jak dostanie wilgoci to się rozsypie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moher- IVO dobrze napisał. Te kliny służą jako klocki podporowe i powinny zostać na stałe pod oknem. A folie to oczywiście usunąć w miarę szybko.

 

Powinny zostać jakby były plastikowe, jak już założyli drewniane to powinny zostać usunięte (drewno gdy dostanie wilgoci to puchnie i potrafi ramę pokrzywić, tak kiedyś starożytni ludzie rozsadzali skały - tak mi się przypomniało z historii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...