Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

zanim wymyślono kliny z PVC stosowano kliny drewniane i jakoś było dobrze, nie najlepiej ale dobrze

Natomiast całkowite usunięcie klinów i zastąpienie ich tylko pianą to już samobójstwo

To w takim razie moi instalatorzy okien wprowadzili mnie w błąd i kazali mi kliny usunąć (miałem część drewnianych, część plastikowych, usunąłem drewniane). Ta odpowiedź dotyczy drzwi balkonowych czy i okien również? To w takim razie po co są montowane kotwy i poszerzenia jak można podmurować wyżej.

 

Kiedyś sprawdzałem też tą rozszerzalność wilgotnego drewna, znalazłem klina drewnianego i delikatnie ręką go wbiłem w szczelinę porotermu tak aby był na równo z krawędzią i położyłem klinem do dołu na mokrej posadzce, jak przyjechałem po miesiącu to miałem poroterma w dwóch częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze jedno - w oknie w kuchni nie ma listwy podparapetowej, czy to prawidłowo, biorąc od uwagę, że będzie blat kuchenny zamiast parapetu, a okno to fix? Pytam, bo w innych oknach jest, a moj monter wyjechał na szkolenie (szkoda, że po montażu ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwp - nie wiem czy prawidłowo czy nie - sprawdź przede wszystkim czy po wykonaniu docelowej podłogi poziom blatu będziesz miał ok - wygląda na to, że blat nie będzie pod ościeżnicą - może tak uzgadniałeś z montażystą? Nie wiem. Może wolisz by blat dochodził ci do ościeżnicy? Nie wiem. A może wogóle tego nie uzgadnialiście i teraz to wielka loteria? Też nie wiem

Wiem, że nie ma wymogu stosowania listwy podparapetowej by montaż wykonać prawidłowo z jednym, ważnym, zastrzeżeniem - kolejni wykonawcy będą myśleć co robią by nie doprowadzić do sytuacji gdy parapet zewnętrzny zatknie się z wewnętrznym.

Prawidłowo wykonany montaż bez listwy podparapetowej to w praktyce wykonanie na miejscu, na budowie, tzw. ciepłego parapetu, za o wiele mniejsze pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zostało już napisane więc trzymaj się tego co znalazłeś w necie

 

gdybym wiedział gdzie i jak szukać nie tracąc kilku dni na informację nie pytałbym tutaj.

 

Czasem szybka opinia wystarczy by podjąć decyzję.

 

Cóż, może ktoś się skusi na odpowiedź mimo tego że wszytsko już zostało napisane.

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo czasu jeździć i porównywać wszelkie możliwe parametry i współczynniki, zakładam (pochopnie na pewno) że są w miarę zbieżne o ile wgryziemy się w ofertę i będziemy porównywać jabłka do jabłek.

Grzesiek

 

Parametry okien poszczególnych producentów są jak najbardziej rozbieżne, o czym przekonało badanie ITB. Dlatego zanim dokonasz wyboru porównaj własnie parametry - najlepiej okna referencyjnego. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do naszego forumowego szpeca od szyb :)

Charlie - pytanie

Powierzchnia 4,60 mkw

konstrukcja szyby 6/12/6/12/6

powiedz mi Charlie, czy normalnym zjawiskiem jest że w temperaturze ponad 20 stopni na plusie oczywiście szyby ciągle są wklęśnięte? zjawisko pogłębia się wraz ze spadkiem temperatur co jest oczywiste i zrozumiale. Realnie ani razu szyby nie były "nie zassane" do środka nawet w upalne dni

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zassało" Ci szyby z powodu skoków ciśnienia, co ma związek z temperaturą. Teraz i na jesieni jest najgorzej bo między nocą a dniem jest spora różnica, szczególnie jak słońce wschodzi.

"Odpuszczą" po jakimś czasie ( trudno określić kiedy ) albo można je "odpuścić" od razu.

Zadzwoń do mnie w tej sprawie to udzielę Ci darmowej porady.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przy okazji napiszecie mi dlaczego w pewnej partii szyb zrobionych dla DFB z Niepołomic (nie istnieją już ok 4 lata), pakiet szybowy 4/16/4 potrafi, przy większych powierzchniach, tak wklęsnąć się, że na środku skrzydła szyby sklejają się ze sobą ? W skrzydłach mniejszych nie wytrzymują naprężenia i pękają robiąc zawsze taki sam, dość efektowny wzorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno nie jest kwestia przekroczenia gabarytów maksymalnych dla szkła 4mm gdyż szyba ma wymiar ok 1,2 x 1,2m - z okna typowego zdaje sie 1765x1435. Mniejsza, która nie wytrzymuje ma ok 0,5 x 1,2m.

 

U trzech rożnych klientów w podobnym czasie wymieniłem w sumie już 6 takich szyb. Działo się tak przy dużych mrozach ok 1,5 miesiąca temu. Ktoś z Krakowa produkował te szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...