Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

W oknach PCW generalnie nie ma nic. Po wyjęciu listew "rozpychasz" szybę łopatką (klinem), wyjmujesz podkładki (musisz pamiętać gdzie była która jeśli tego nie wiesz). Szyba jest tylko dociśnięta do uszczelki zewnętrznej.

Zakładam, że nie jest to technologia wklejanej szyby.

W oknie drewnianym jest podobnie, ale od zewnątrz jest silikon który trzeba wyciąć nożykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę jeszcze jedno pytanie w kwestii technicznej:

jak wymienia się cały pakiet szybowy? zdejmuje się listwy przy szybowe od wewnątrz, jak to wygląda dalej? jak jest w środku z uszczelką miedzy szybą a ramą?

 

Mam nadzieję, że się koledzy z GEALANA na mnie nie obrażą jak wkleję obrazek z ich instrukcji, bo to nie ma jak zobaczyć to i owo:-)

WYMIANA SZYBY.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OknoPlusa z Krakowa mam wyglądają na solidnie wykonane niestety szyby w połowie okien są porysowane i bujam się teraz z gwarancjami (podobno część okien się kwalifikuje do wymiany część nie i zostanę o ile wymienią mi część wkładów z porysowanymi oknami). Podobno mój przypadek nie jest pojedynczy tylko jest sporo takich reklamacji odkąd biorą szyby z Jaroszowca. Także nie polecam bo cena jest z wyższej półki i takich rzeczy nie powinno mieć miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie zamierzam sam tego robić tylko z ciekawości zastanawiałem się jak to wygląda, czy jest czasochłonne i czy wymaga dodatkowych czynności, jak zabawa z jakimiś uszczelkami, ale skoro nie to czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji i wymianę szyb przez serwis :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo mój dostawca od lat kupuje te same szyby i nie pamiętam, bym miał kiedykolwiek problem z porysowanym szkłem. Może dlatego, że dość często w uwagach produkcyjnych spotykam adnotację "reklamacja szyby"

Mam wrażenie, że o rysach decyduje bardziej sposób postępowania ze szkłem na dalszym etapie niż w hucie - ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowiczom!

Proszę o podpowiedź czy wykonanie okna o wymiarach 300x295 cm (wymiar otworu) w podanych poniżej wariantach będzie bezpieczne z punktu widzenia przyszłej eksploatacji okna. Jest to profil MS Evolution 92 mm, złoty dąb, patio PSK 160 z automatem (Sigenia), szklenie dwukomorowe 4T/16Ar/4/16Ar/4T. Gwarancja producenta. Jeśli tak to ewentualnie które rozwiązanie będzie lepsze - patio czy balkon?

Ofertę na patio mam również z Vetrexu - model V90+ (alphaline).

Poniżej ząłaczam też znalezione w sieci zdjęcie okna o podobnych wymiarach tylko z projektu Berlin.

patio i balkon ms.jpg

(Naświetle nad częścią przesuwną/otwieraną ma wysokość 51 cm, ze względu na pozostałe okna na tej elewacji i wysokość ich górnego poziomego profilu - w innym przypadku część ruchoma byłaby niższa a naświetle wyższe. Oryginalnie w projekcie (Berlin III) było przewidziane okno przesuwne o szerokości 336 cm. Jeszcze przed wykonaniem ścian w MS dowiedziałem się że w systemie patio z takim podziałem mogą wykonać na gwarancji max. szerokość 320 cm).

patio vetrex.jpg

06 ogrod.jpg

Edytowane przez LG1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie piszemy o montażu i rozsądku przy wyborze firmy z którą chcemy nawiązać współpracę, wielokrotnie przestrzegamy przed zaślepieniem jakie może wywołać atrakcyjna cenowo oferta

Nie pastwiąc się dalej.... oto przykład jaki otrzymałem do oceny niedawno - załamać się idzie, i smutne w tym wszystkim jest to, że montażysta nie widzi nic złego w tym co wykonał

Mam wyliczać popełnione błędy? czy może wspólnie je tu określimy?

Ja może zacznę od wynalazku na skalę światową - zamiast podkuć mur co robimy ? Nadcinamy kotwę :) by przylegała lepiej do cegły

Dla mnie REWELACJA !!!!

Obraz 021a.jpg

Obraz 022a.jpg

Obraz 023a.jpg

Obraz 025a.jpg

Obraz 030a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym powiększył nadświetle - czy niezbędne dla Ciebie jest wyjście o wysokości ok 240 cm? Nie wystarczy 210 czy 220? Przy tych wysokościach PSK będzie w podziale 2/2 chodziła bardzo ładnie i stabilnie i nie będzie aż tak ciężka

Wysokość wyjścia 240 cm nie jest dla mnie niezbędna, mogłoby być również 220 i taką mniej więcej wysokość rozważałem tyle że wówczas profil poziomy między skrzydłem a nadświetlem nie będzie na tej samej wysokości co profile okien bocznych na tej samej elewacji (150x150 cm). I to jest rzecz do której zastrzeżenia ma moja małżonka - czyli wygląd okien w elewacji oraz widok od strony salonu (duże i małe będą obok siebie na tej samej ścianie). Ale to jest rzecz gustu - jedni na to zwrócą uwagę inni niekoniecznie. Tak więc w imię lepszej funkcjonalności warto skrzydło obniżyć.

A czy tak samo lepiej obniżyć wyjście w wariancie ze skrzydłem otwieranym? No i co będzie lepsze po latach balkon czy patio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kolejność walorów użytkowych, czysto eksploatacyjnych to w kolejności:

- HS

- drzwi balkonowe, jedno czy też dwuskrzydłowe, koniecznie z zatrzaskiem balkonowym

- przesuwka (PSK czy inaczej HKS)

to moja subiektywna klasyfikacja pod względem wygody użytkowania

Realnie trwałość wszystkich jest podobna pod warunkiem normalnej eksploatacji - ale tak jest ze wszystkim

 

Gdybym miał wybierać między tymi dwoma rozwiązaniami i tylko tymi dwoma dla siebie to poszerzyłbym skrzydło do 120 cm i obniżył do 220 w oferowanym przez siebie Schuco na profilu pośrednim, nie wiem jak w innych profilach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanowił bym się nad imitacją skrzydła w stałej części bo takiej na fotce nie ma,oczywiście jeśli rozważana będzie suwanka:)

a no i na pewno nie kupił bym takiego grilla,dwie imprezy i blacha przepalona ,karkówka na ziemi,nie ma czym zagryzać, rodzina wpada w szał wybija szyby

no i na co to komu:P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej się nie mylisz a pytanie zapewne było retoryczne:)

różnie też jest z reklamacjami na szyby w firmach, o jednej to już pisałem jak podchodzą do takiej sprawy i szkoda się wkur.. i ponawiać

ja z tych co wymieniłeś postawił bym tak:

jezierski

oknoplast oknoplus

drutex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie piszemy o montażu i rozsądku przy wyborze firmy z którą chcemy nawiązać współpracę, wielokrotnie przestrzegamy przed zaślepieniem jakie może wywołać atrakcyjna cenowo oferta

Nie pastwiąc się dalej.... oto przykład jaki otrzymałem do oceny niedawno - załamać się idzie, i smutne w tym wszystkim jest to, że montażysta nie widzi nic złego w tym co wykonał

Mam wyliczać popełnione błędy? czy może wspólnie je tu określimy?

Ja może zacznę od wynalazku na skalę światową - zamiast podkuć mur co robimy ? Nadcinamy kotwę :) by przylegała lepiej do cegły

Dla mnie REWELACJA !!!!

 

czy ty jareko nie przesadzasz

co jest tak tragicznego z tymi kotwami

 

malo kto montuje kotwy na 2 dyble - a juz na 3 pierwszy raz widze bo wiekszosc daje po 1 dyblu na kotwe

po 2 raptem jedna kotwa scieta ale i tak trzymaja ja jeszcze 2 dyble w cegle - pozostale po 2 dyble !

wiec wyjasnij te mega bledy odnosnie mocowania tych kotew ze zdjec ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...malo kto montuje kotwy na 2 dyble - a juz na 3 pierwszy raz widze bo wiekszosc daje po 1 dyblu na kotwe

po 2 raptem jedna kotwa scieta ale i tak trzymaja ja jeszcze 2 dyble w cegle - pozostale po 2 dyble !

wiec wyjasnij te mega bledy odnosnie mocowania tych kotew ze zdjec ???

zacznijmy od tego że nie są to dyble kolego :) to już powinieneś wiedzieć

Fakt, dorzucę jeszcze kilka fotek bo jak widzę te to za mało :)

tam gdzie masz te trzy dyble to jeden spokojnie możesz wyrzucić, nie spełni żadnej dodatkowej roli

- na tym zdjęciu nie widać że cała kotwa wystaje z muru tak, że by ją otynkować, tynk najdzie na zawias i być może także zakryje ościeżnicę

- brak taśmy rozprężnej między oknem a murem

- ościeżnica w kilku oknach wogóle nie chowa się za węgarek - tu jest jedno zdjęcie ale jak widzę niezbyt oddaje ten kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowiczom!

Proszę o podpowiedź czy wykonanie okna o wymiarach 300x295 cm (wymiar otworu) w podanych poniżej wariantach będzie bezpieczne z punktu widzenia przyszłej eksploatacji okna. Jest to profil MS Evolution 92 mm, złoty dąb, patio PSK 160 z automatem (Sigenia), szklenie dwukomorowe 4T/16Ar/4/16Ar/4T. Gwarancja producenta. Jeśli tak to ewentualnie które rozwiązanie będzie lepsze - patio czy balkon?

Lepsze będzie to najbardziej dopasowane do potrzeb komunikacyjno-rozrywkowych domowników. W tym sensie kusząca wersja R-U z dużą panoramiczną szybą może się nie sprawdzić.

Technicznie polecam Ci patio jedynie pod dwoma warunkami:

- zmianę wys na ok.215 tak jak sugerowano

- zmianę okuć na PSK200z tzw wspomaganie klamką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupilem sie na kotwach wybacz z tych zdjec ciezko zobaczyc te jaja z wegarkiem cos tam ledwie widac

gdybys nie napisal sam bym chyba nie wpadl na to szybko

a brak tasmy przy tym klinkierze to fakt - wada

 

ale co do to tych tasm

to moze ja cos napisze

 

kupilem takie tasmy rozprezne (soudal i i llbruck)

mam jedno okno oblozone klinkierem tzn plytki z klinkieru i szczeline miedzy plytka a rama wypelnilem tasma illbruckk (podoba sytuacjia jak na twoich zdjeciach tyle ze klinkir zachodzi za rame prawidlowo

ale w 2 przypadku mam balkon wylozony plytkami (gresy) dochodza prawie do listwy podparapetowej (prawie bo listwa oklejona styropianem XPS tak z 1 cm) - gres chowa sie pod rama ale jest szcelina okolo 1cm (tzn gres nizej od ramy o okolo 1cm) okolo bo rama dluga i tak idealnie 10mm rozwno nie jest (czasem 9mm czasem 11mm) i w to miejsce by sniegu nie nawialo czy wody wkleilem tasme rozprezna w sierpniu 2011roku.

W tym roku mylem plytki na balkonie i co ? tasma sie rozprezyla idealnie wypelnia-uszczelnia szczeline ale jest jedno ale !!!

tasma zaczyna powoli sie kruszyc - sypac jak przejechalem obok niej szmatka !!!

Ciekawe ile wytrzyma na sloncu i w mrozie jeszcze ??? zanim calkiem sie wykruszy - ja mam tak tylko w 2 miejscach i najwyzej kiedys to uzupelnie ale ludzie tak maja wszystkie okna czasem uszczelnione (dom ze scianami z klinkieru) - ile ta mega technologia wytrzyma na zewnatrz ?????

 

to samo - Velux, Fakro i inne okna dachowe - kolnierze maja takie gabki doszczelniajace - ja taki kolnierz poprawialem przy swoim veluxie tzn ulozenie dachowek po 2 latach od montazu (estetyka) i co gabka czesciowo parcieje-kruszy sie po 2 latach (velux od strony polnocno-zachodnej)

 

Ile wytrzyma nie wiem - fakt za kilka lat moge ja wymienic samemu ale to sa te mega nowe technologie (tasmy, folie dachowe z mega gwarancja, ktorej nikt nie uzna !, tasmy rozprezne)

 

dla mnie jedynia pianka zabezpieczona (tynk) daja gwarancje wieloletniej szczelnosci jesli ktos szczelnie i wlasciwie obrobi okno a reszta to wyciaganie kasy i MEGA REKLAMA i marna jakosc !

Edytowane przez bombelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że nie są to dyble kolego :) to już powinieneś wiedzieć

Fakt, dorzucę jeszcze kilka fotek bo jak widzę te to za mało :)

tam gdzie masz te trzy dyble to jeden spokojnie możesz wyrzucić, nie spełni żadnej dodatkowej roli

- na tym zdjęciu nie widać że cała kotwa wystaje z muru tak, że by ją otynkować, tynk najdzie na zawias i być może także zakryje ościeżnicę

- brak taśmy rozprężnej między oknem a murem

- ościeżnica w kilku oknach wogóle nie chowa się za węgarek - tu jest jedno zdjęcie ale jak widzę niezbyt oddaje ten kłopot

Tak to jest jak się montuje JBD w porothermie tak starannie(!) przygotowanym, standard... Weszli na wymurowane zbyt małe węgarki ściany licowej ? też standard. Tylko - kto wchodzi na taką budowę !?

Ale jeśli chodzi o taśmę i cegłę licówkę. Stosowałem samą rozprężną i nie polecam, spoiny między cegłami nigdy nie będą idealne. W 3W daję dodatkowo folię paroprzep., w każdym razie w tak "przygotowanej" ścianie to byłby warunek wstępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...