Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

... zbierali się przedstawiciele poszczególnych

firm i ustanawiali podwyżki cen na kolejny rok. Tworzenie karteli pomiędzy

przedsiębiorstwami jest nielegalne w Unii Europejskiej.

 

WSZYSCY ZOSTALI WYDOJENI, WSZYSCY...

Realnie mamy dwie formy: zmowa lub walka cenowa.

W 1-szym przypadku bezpośrednio i regularnie doją klienta.

W 2-gim doją się nawzajem, a przy tym: w I etapie zyskuje na krótko klient>walka zabija jakość towaru i usług powiązanych>finalnie klient i tak przepłaca za mizerny towar więc dojony pośrednio, przykładem rynek stolarki okiennej w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny okuć są przeszacowane od momentu kiedy ich produkcja została przeniesiona do Chin. Znakiem tego ceny powinny być tylko i wyłącznie regulowane ceną waluty ( USD versus PLN ).

A jak będzie to zdecydują właściciele firm zamieszanych w zmowę kartelową. Proszę pamiętać, że są to de facto prywatne przedsiębiorstwa !!! .

Swego czasu podobna sytuacja była w szkle - chodzi o czołowe huty. Jak sami widzicie ceny szkła brylują w zależności od popytu ale przeliczając na waluty to m2 jest na takim samym poziomie od wielu lat. Różnice w cenie m2 sięgają 2 PLN pomiędzy Glaspolem, IGP, AGC , Press Glasem i resztą szklarzy. 2 PLN to każdy "połknie" na sympatico :)

 

W profilach mamy doczynienia z trochę inną sytuacją. Tu już różnice są większe bo manipuluje się wagą w danym standardzie grubości.

Są spore różnice wagowe pomiędzy lagą np. Aluplasta i Schucco :)

Wbrew pozorom bardzo łatwo to zmierzyć - 2 osoby są do tego potrzebne + miarka i w miarę równa powierzchnia podłoża.

Budując cenę sprzedaży każdy poddostawca komponentów do okien bierze pod uwagę rynek niemiecki bo to on jest wzorem dla reszty Europy. Sądzę, że wszystke ceny będą raczej dążyć do wzorca a nie jak dotychczas oddalać się od niego.

 

Boom na okna w Polsce już minął i jak sami widzicie pewne firmy, które wyrosły na nim to w okresie uspokojenia się rynku nie potrafią egzystować.

Sami wiecie, że Dobroplast nie już najtańszy a to o czymś świadczy.

Edytowane przez Charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient poinformował mnie że firma MS ma jakieś problemy,ktoś coś słyszał?

Każda firma ma jakieś problemy. Ale pisanie takich informacji "coś, gdzieś, chyba, podobno" w takiej formie na forum nie służy niczemu dobremu. Jak będziesz miał konkretną informację to napisz.

Byli w Norymberdze i mieli pięknego HSa elektrycznego. Pracownicy nie wyglądali na zabiedzonych ani przestraszonych. No może lekko skacowanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma jakieś problemy. Ale pisanie takich informacji "coś, gdzieś, chyba, podobno" w takiej formie na forum nie służy niczemu dobremu. Jak będziesz miał konkretną informację to napisz.

Byli w Norymberdze i mieli pięknego HSa elektrycznego. Pracownicy nie wyglądali na zabiedzonych ani przestraszonych. No może lekko skacowanych ;)

 

nie zapytałem by odstraszyć niech im się wiedzie po raporcie sprzedaży z minionego roku źle nie wyglądali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie gdybym poprosił Cię teraz o dowody na potwierdzenie tego stwierdzenia, to... ?!

 

musisz mi ufać bo za dowody to sobie sam rób skoro jesteś taki bystrzacha.

 

Idź sobie z koleżką i miarką do fabryki okien robiącej na Aluplaście a następnie do robiącej na Schucco.

A jak nie wiesz co masz zrobić z tymi lagami to dedukuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma jakieś problemy. Ale pisanie takich informacji "coś, gdzieś, chyba, podobno" w takiej formie na forum nie służy niczemu dobremu. Jak będziesz miał konkretną informację to napisz.

Byli w Norymberdze i mieli pięknego HSa elektrycznego. Pracownicy nie wyglądali na zabiedzonych ani przestraszonych. No może lekko skacowanych ;)

 

Rąbień też bywał na Targach ... .

 

Sytuacja finansowa fabryk okien bardzo dynamicznie zmienia się bo jadą na minimalnych marżach.

Dlatego uważam, że KAŻDY wtręt, każde info. nawet tzw. plotka dla Inwestorów jest ważna - czujność musi być najwyższa bo przykładem może być niedawna sprawa Jezierskiego. Nawet JAREKO długi czas nie wiedział o co kaman bo Go Jezierski osobiście ściemniał a on Klientów.

Liczą się tylko Wasze pieniądze i niczyje więcej a czycha na nie około 6000 producentów okien. Wpłacisz zaliczkę a firma kaputt i nikt Ci nic nie odda - nie zdarzyło się nigdy, żeby Klient odzyskał swoją kasę. Przykład Abakusa i Rąbienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mi ufać bo za dowody to sobie sam rób skoro jesteś taki bystrzacha.

 

Charlie, a mnie się wydaje, że jaki profesjonalizm... takie argumenty:-):-):-)

 

Idź sobie z koleżką i miarką do fabryki okien robiącej na Aluplaście a następnie do robiącej na Schucco.

 

Charlie byłem w wielu:-). Kłopot w tym, że bez koleżki:-(. To się liczy dla takiego speca od profili, jak Ty ?

 

A jak nie wiesz co masz zrobić z tymi lagami to dedukuj.

 

Charlie ja nie muszę dedukować, ja już wiem... że w tej sprawie pierdzielisz jak potłuczony. Dysponuję wynikami z takich pomiarów, bo one potrzebne np. do obliczeń sił działających w płaszczyźnie okna na konsole dolne:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na zmianę tematu i rozluźnienie. Montowali dzisiaj u mnie okna, montaż wykonany solidnie, na taśmach itp. Zastanawia mnie tylko jedno, otóż z otworu do którego mocowana będzie klamka czuć było po przyłożeniu ręki jak wieje (na zewnątrz wiało dzisiaj solidnie) Czy to normalne, zastanawiam się jak to możliwe i którędy dostaje się tam powietrze. Oczywiście okno w pozycji szczelnie zamkniętej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na zmianę tematu i rozluźnienie. Montowali dzisiaj u mnie okna, montaż wykonany solidnie, na taśmach itp. Zastanawia mnie tylko jedno, otóż z otworu do którego mocowana będzie klamka czuć było po przyłożeniu ręki jak wieje (na zewnątrz wiało dzisiaj solidnie) Czy to normalne, zastanawiam się jak to możliwe i którędy dostaje się tam powietrze. Oczywiście okno w pozycji szczelnie zamkniętej.

 

dziurka bądź szparka gdzieś jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...